Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Актьорите

• Please log in to reply
139 replies to this topic

alexander_genov

alexander_genov
  • Потребители
  • 23 posts

При Александър логиката "Колкото си по-неизвестен, толкова по си добър" нещо ми се струва изкривена. :) Това, че нещо е направено с пари, не значи че е лошо. Аз не претендирам, че разбирам от актьорска игра, но ако някой герой не ме дразни и не изглежда бутафорно, значи актьорът си е изпълнил задачата и си е добре. Ееех, тая типична за блек метъла сконност да свирим ако може, само пред пингвините на полюса, че да сме по-тру. :spiteful:

За мен Тодор Колев е възможно най-противния и некадърен български актьор [...]
Не се произнасяй кой е леке и кой не е. Ако си режисьор би звучало по убедително.

Нека позная, ти си режисьор, нали? :P

Когато завърша НАТФИЗ ще ти кажа. А нищо чудно и да повторя собствените си думи, които някакси се падат думи и на доста режисьори, които познавам лично.
Плюс това, казах просто какво мисля аз, а господин Метъл се разпореди да мислим Виго Мортенсен за леке.
Но Руслан Мъйнов е перфектен за Леголас, не мислиш ли, Охлювке?

Никога не съм казвал нищо за Виго Мортенсен, още по-малко за Руслан Мъйнов и да го препоръчвам за роля за каквото и да е. Това, че изопачаваш думите ми, само и само да се докараш прав, не ти прави чест. А за присъдите, ти започна с тях, и не се сърди, че ти се отговори по същия начин. Никой не е длъжен да споделя чуждото мнение, но и да определяш кой за какво да се произнася, нямаш никакво право. Този форум се затова и в него ти нямаш повече правомощия от всеки друг негов участник. Ако това не ти харесва, намери си друга аудитория, където да те изтъкваш, особено скрит зад анонимност, с комплексарското перчене, че познаваш някого лично.
Аз, за разлика от теб, където присъствам, присъствам с истинското си име и самоличност, и съм оставил възможност всеки, който иска да види и прецени онова, с което се занимавам.
"I know life sometimes can get tough! And I know life sometimes can be a drag!
But people, we have been given a gift, we have been given a role
And that roles name is... Rock and Roll!"

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Хюго Уивинг - това е човекът.
Лив Тейлър - това е мекицата.
Горко на меките чела!

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts

Лив Тейлър - това е мекицата.

Недей плюй по Ливчето бе, мекиц!
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Ето какво причинява Ивчето на малките деца: http://lordofthering...d.com/forum.htm
Горко на меките чела!

The Witch King of Angmar

The Witch King of Angmar

Кирил Петров

• Потребители
  • 28 posts
Според мен няма неподходящи актьори във филмите. Всички играят много добре. :)

~A long time ago~

~A long time ago~
  • Потребители
  • 4 posts
Кристофър Лии е най-доброто попадение на Питър Джаксън...голям пичага, а и това, че е играл в Междузвездни войни е супер яко :teethqhq:...Разбира се Иан Маккелън изигра страхотно ролята на Гандалф, така че според мен те бяха най-добрите актьори във филма...Виго Мортенсен също ми хареса как си се справи с ролята си, някак с много странна и блага физиономия беше.... и той не беше за изпускане. :closedeyes:

В крайна сметка нямам възражения за актьорите само където Орландо Блум гледаше доста тъпо понякога, но той поне е доста хубав Posted Image!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
През призмата на времето смятам, че Леголас щеше да си е мн по-добре ако беше с черна коса и малко приличаше на метъл :axesmiley: . Отделно Виго като визия ставаше, но с тоя глас речта му вече не ми се струва толкова силна. Йън Маккелън добре си игра Гандалф, както и Крис, защото той по принцип си пада badass. Еовин не ме кефише чак толкова, ама защо - не знам.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Да бе, Миранда Ото не е толкова готина извън ролята на Еовин. Но пък в нея е прекрасна.
А леко педалският тембър на горкия Арагорн не е по вина на Виго Мортенсен - режисурата явно е искала героят да не е прекалено мачовски. Като съм гледал Виго в други филми, знам, че може да звучи както си иска. Виго би могъл да изиграе Арагорн и по малко по-мрачния начин, който би ми харесал повече, стига идеята на филма да беше по-друга.
Орландо Блум не е лош като Леголас, но чак пък толкоз не ми е и правил впечатление. Можеше и някой друг красавец да изиграе ролята. И, да, определено трябваше да е чернокос. И да го дава по-изтежко и по-обрано. Всъщност Питър Джаксън създаде свой си прочит на "Властелина...", а на мен ми се струва, че Толкин е виждал историята с по-dark атмосфера.
Гимли, Грима, Саруман, Гандалф, Галадриел, Теоден и Боромир бяха самото съвършенство за мен. Еомер беше съвсем приличен. Хобитите си ми харесват, само Илайджа Уд, бедният, ми идва малко в повече, но е добър. Фарамир се ядваше (но и двамата братя можеха да са чернокоси). Денетор и Елронд ме дразнят и досега. Не че са лоши артисти, просто ролите са зле написани. Елронд изобщо не е толкоз cool bastard, а Денетор все пак не е истеричен дядка.
Онзи педалоид Халдир продължава да буди недоумение в тъпата ми глава. А Ливчето кефи, макар че малко прекаляваше със сълзите. Изрева си очите тая жена. А би трябвало да се държи доста овладяно.
Имаше една-две дребни роли на роханци - привратникът Хама и оръженосецът Гамлинг, които също много ме радват. Актьорът, който изигра Хама, е идеален и за Червенокосия Джайлс от Хам, ако някога тръгнат да го филмират :)
С една дума - прекрасен кастинг. Средна работа режисура и средна работа адаптация на книгата към сценарий. Върховен саундтрак, разбира се.

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts

Според мен много удачно беше избрана Кейт Бланшет. Много добра актриса е и успя да предаде излъчването на Галадриел както трябва. Респект!

Posted Image

И мен ме кефи :Р :boogie1qw:

Edited by Sasanid, 02 февруари 2011 - 03:25 .

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Тия дни един приятел ми каза с каква щуротия се забавлявал с негови познати. Обмисляли как би изглеждал "Властелинът" с черен кастинг. Запомних само Морган Фрийман като Гандалф, Уесли Снайпс като Арагорн и Упи Голдбърг като Галадриел.
След като приятелят си тръгна, продължих да размишлявам по темата. Но въображението ми блокира, когато опитах да си представя сцената с посрещането на орките пред Шлемово усое.
:D
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Малеее, на тия какви ли са им Уруките :teethqhq:
Уил Смит в ролята на Пипин, разбира се.

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Не, ти остави как изглеждат уруките, а представяш ли си как се лендзят онези горе на стената?
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Мтеоден Мтенгелсон, цар на нрохо-нрохо...

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts
В книгата Фродо е на около 50 години, а Сам вероятно на 20-на. Това беше първото ми впечатление, което филмът не можа да изтрие... но може да се каже, че младежът във филма изобразяваше душата на Фродо, която определено беше точно такава искрена и "детска".
"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Е те хобитите си виреят повече от хората, пък и не брадясват много... Така че няма и да им личи толкова. А и има хора, които и на 50 изглеждат младолики...
Posted Image

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts

Е те хобитите си виреят повече от хората, пък и не брадясват много... Така че няма и да им личи толкова. А и има хора, които и на 50 изглеждат младолики...

" Ам-гъл изчезна за дълго. След няколко залъка лембас, Фродо потъна в кяфявата папрат и заспа. Сам се загледа към него. Ранната зора едва пропълзяваше под дърветата, но той отчетливо виждаше лицето на господаря си и отпуснатите на земята ръце. Това внезапно му припомни как Фродо лежеше унесен в дома на Елронд след смъртоносната рана. Докато бдеше тогава, Сам бе забелязал, че понякога отвътре сякаш просветва смътно сияние, ала сега светлината бе много по-силна и ясна. Покой обвиваше лицето на Фродо, белезите на страхове и грижи бяха го напуснали, но той изглеждаше стар, стар и красив, като че ваятелският резец на годините разкриваше с безброй изящни линии скритото досега, макар да не променяше характерните черти на лицето. Не че Сам Майтапер го помисли по този начин. Той тръсна глава, сякаш диреше думи и промълви:

- Обичам го. Такъв си е той и понякога същността му просветва отвътре. Какъвто и да е, обичам го. "

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Yah, my bad. Никога не съм си представял Фродо много стар... състарен да, но стар...
Posted Image

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts

Yah, my bad. Никога не съм си представял Фродо много стар... състарен да, но стар...

Честно казано, макар че започнах с книгата преди да излезе филма, и аз приех възрастта му като нещо приказно, дето си на 50 ама изглеждаш на 30. Аз самата бях на 30:) така че и двамата със Сам вероятно ги виждах такива...

Все пак актьорът ми се видя направо дете, и това отначало ме обърка но пък има невероятно излъчване. Една наскоро намерих отговора на противоречието си, че всъщност и "двата отговора са верни"...

elle

elle
  • Потребители
  • 57 posts
Започвам с тези, които според мен си играят ролите както трябва.
Виго и Йън Маккелън са ми абсолютни фаворити. Не бих ги сменила за нищо на света
Пипин и Мери са си представени много добре. И Сам.
Само Илайджа Ууд на места ми е малко разлигавен. Постоянно охка и пъшка, но все пак съм го свикнала.

Иначе винаги ми е било интересно как ли биха изглеждали Арнолд Шварценегер и Дани де Вито в ролите на Сам и ФродоPosted Image
I'm not mad, I'm in a perfectly happy mood right now

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Мисля, че тук е темата :) 

С един ден патерица - честит 92-и ражден ден на Кристофър Лий! Човекът пак се е заел с хеви-метъл, което и на тази, пък и на всяка възраст е за уважение. Предстои да видим каква роля е отредил Джаксън за неговия Саруман в третия "Хобит". 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users