Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Относно Толкин обществото

• Please log in to reply
106 replies to this topic

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts
Не, просто расото (според мен) е могъща антиреклама за Феста и Толкин обществото като цяло. Това си е светска проява, целяща да популяризира творбите на Толкин сред младите хора, а ти гарантирам че за много от тях подобна фасада е най-малкото отблъскваща.

Не казвам да ходим 'сичките със скейтове и смъкнати гащи, но това и очевадната тенденцията към превръщането на Толкинистите в "банда метъли" не е в услуга на никого. Според мен е по-добре да се установи един универсален подход към проявата.

Иначе ВИНАГИ ще си останем "секта" и "недорасли типове, гонещи таласъми и призраци в гората".

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Не, просто расото (според мен) е могъща антиреклама за Феста и Толкин обществото като цяло. Това си е светска проява, целяща да популяризира творбите на Толкин сред младите хора, а ти гарантирам че за много от тях подобна фасада е най-малкото отблъскваща.

Могъща антиреклама би се сторило единствено на фанатични атеисти, които си нямат друга работа освен да се дразнят на подобни неща.
Мерси, не ги щем такива, те са също толкова зле колкото и фанатично религиозните.

Ако хората си правят преценка за Феста и хората присъстващи на него само и единствено заради това, че един човек се е облякъл в расо, то аз лично ще се старая да ги държа колкото се може по-далече от мен и от фестивала, защото биха били вредни за цялото мероприятие.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts

Иначе ВИНАГИ ще си останем "секта" и "недорасли типове, гонещи таласъми и призраци в гората".

Не бе, това сме ние, ларпърите <_<

Bright%20Future%20banner.png

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

Да, ама ни бъркат :rolleyes:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
99% от хората, виждащи човек в омачкано францисканско расо, ще си помислят, че той участва в някакъв театър или маскен бал, а не че е истински монах или че мероприятието има нещо общо с християнството. Та то дори не прилича на свещеническо расо, че да се объркат, а католически монаси в България май няма. Най-многото да се зачудят какъв е тоя ЛАРП, в който има монах.

Мнозинството от младите хора не се интересуват особено много от религия, но не са войнстващи атеисти. Расото може да им се стори необичайно, но това по-скоро ще предизвика интерес, отколкото да ги отблъсне. Все пак не е расо на православен свещеник.

Не казвам да ходим 'сичките със скейтове и смъкнати гащи, но това и очевадната тенденцията към превръщането на Толкинистите в "банда метъли" не е в услуга на никого. Според мен е по-добре да се установи един универсален подход към проявата.

Какво означава "универсален подход към проявата" в контекста на облеклото? Никой да не смее да отиде с метълски дрехи или ларпаджийски костюм и всички да се разнасят като рапърчета и чалгарки? :ban:

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts

"Сектата" са си баш толкинистите, а много от тях участват и в ЛАРП-овете, това имам предвид..

God Emperor, има някакъв резон в това, което казваш, но и обратното е вярно особено що се отнася до женския пол.

А и ти вече си на 23 (ако не бъркам), не си на 16-17.. От онази възраст нещата изглеждат съвсееем други.

ЕДИТ: Калинка, както винаги, нищо не разбра. :rolleyes:

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
:coffee:

Толкин общество. Толкинисти. Ай стиа глупости.
Като отивахме на Благоевград за конференцията Силвия Кацарова от организатгорите ме попите "Вие ли сте от Толкин обществото?"
Отговорих - "Незнам, ама четем Толкин."

Не мога да разбера що им е на разни хора да се кичат с разни "титли", че да не им е празно съществуването -

- Аз не съм Толкинист, и никога няма да бъъъдааа,
- Аз не съм ларпаджия, и никога няма да бъъъдааа,
- Аз не съм моторист, и никога няма да бъъъдааа,

- Аз съм просто Човек, аз съм просто Айляк! :tooth:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

God Emperor, има някакъв резон в това, което казваш, но и обратното е вярно особено що се отнася до женския пол.

Кое е обратното на това, което казвам?
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
На мен не ми пречи някой да ме нарича толкинистка - повече ми харесва от "толкин фен", примерно. Но не ми харесва, че ларпърите се бъркат с толкинистите... по ред причини... <_<
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

На мен не ми пречи някой да ме нарича толкинистка - повече ми харесва от "толкин фен", примерно. Но не ми харесва, че ларпърите се бъркат с толкинистите... по ред причини... <_<

Мен ме дразни обособяването по обществени групи... по начало. Пък и какво ни е "толкинисткото" - че четем Толкин? Ми ние сме си просто фенове, почитатели, etc. :)
Posted Image

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts

Кое е обратното на това, което казвам?

Това, което АЗ казвам.

Абсолютно съм съгласен с Pe6ka_S_Mnenie. Използвам категориите "метъли", "толкинисти" и "ларпаджий", за да не си натоварвам изказа. Всички сме хора, всички сме айляк - някой повече от други. :a055:

Искам да кажа, че трябва да се работи към разширяване на целевата аудитория, а не към нейното стесняване, понеже (както се вижда) в сравнение с преди 3-4 г. работата е яко умряла.
Разбира се въпросът е дали това искате. И ако не за какво се правят тези неща изобщо. :)

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Фенове ще викаш на тия, дето са гледали филма и не са чели повече от първите 50 странички на "Властелина"!!! :bash:

Иначе аз нямам нищо против да разширяваме умерено аудиторията и винаги ми е приятно да видя нови попълнения като Амит, примерно... Ама всичко трябва да е добре премерено. По-добре 50 интелигентни човека, отколкото 500 олигофрена!
Posted Image

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Постарах се да изчистя горния си пост от изрази като "айде стига глупости" и "изключително тъпа идея" с цел да не те обиждам. Сега виждам, че не е трябвало да си правя труда, след като очевидно не смяташ да проявиш дори елементарната учтивост да отговориш с нещо повече от "ти нищо не разбираш".

Костюмите, които някои хора носят на феста, включително свещеническото расо, го правят по-интересен и колоритен. Всеки с повече от две мозъчни клетки и по-малко от половин тон комунистическа пропаганда в главата може да разбере това. А хората, които дори не са присъствали и изобщо не знаят за какво става дума, биха направили добре да не се изказват неподготвени и да не ръсят бисери като "догодина ви чакам и с фереджетата". Последния цитат показва до каква степен си нямаш идея какво е правил Менедел на тоя фест и защо е дошъл с расо, а поставяш под общ знаменател всичко, което има дори бегла връзка с религия, което пък е просто идиотско.

/след половин час ще съжалявам, че съм написала това, но в момента съм прекалено ядосана, за да ми пука/

Едит:

Иначе аз нямам нищо против да разширяваме умерено аудиторията и винаги ми е приятно да видя нови попълнения като Амит, примерно... Ама всичко трябва да е добре премерено. По-добре 50 интелигентни човека, отколкото 500 олигофрена!

Абсолютно вярно.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Фенове ще викаш на тия, дето са гледали филма и не са чели повече от първите 50 странички на "Властелина"!!! :bash:

Хъхъхъх, че то и аз съм гледал филма едно десетина пъти, да не казвам че ми и хареса :tooth:
Което не пречи книгата да ми харесва повече, да речем. :)
Що да не сме фенове - да не сме хейтъри, я :P
Posted Image

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts
Ти пак не разбра май :D

Или си решила да ся заяждаш с мен, пък аз за "подготвени" хора като теб нямам време. Не ги вземай толкова навътре нещата. Щом си съгласан с Елерина, значи си съгласна и с мен. Live with it..

И расото с нищо няма да заинтересова и привлече болшинството млади хора, гарантирам ти. Да не говорим, че дори огромен процент от "метълите" и "ларпаджийте" по-скоро биха го намерили за неуместно..

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Извинявай за горното, нямах намерение да се заяждам. Просто пренебрежителното отношение и игнорирането на конкретните ми въпроси ме ядосва. Много.

Това, което се опитвам да кажа, е че расото просто е част от общото оформление и си има конкретна цел, в контекста на която изобщо не е неуместно. И хората, които наистина биха го намерили за отблъскващо, според мен са много по-малко от тези, които ще го сметнат за забавно или просто ще го игнорират.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Стиа с това расо бре, ако някой изобщо знае какво е Францисканско расо, ще си помисли, че е филмов инвентар от "Името на Розата" :tooth:
Posted Image

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Калинке, остави, някои от нас никога няма да достигнем до дълбините на разбирането и ще си останем непросветени. :cry: То и на Явор кръстът му не е лек, все неразбран остава, явно са му много сложни разсъжденията.
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts
Аве Hoffman не мога да разбера как цялата тази сериозна дискусия се завъртя около расото? Какво ти пречи, свободна държава сме можем си ходим както искаме по улица стига да спазваме благоприличие и да не смущаваме обществения ред. Ще кажеш, че като съм ходил с гащиризона, който много обичам, дето е като на монтьор съм правил антиреклама на ФМИ. Видяха ме преподавателите и никой нищо не ми каза. А расото е супер удобно. Защо мислиш се носи толкова много от арабите. Защото не ти е топло. А с "глобалното затопляне" което съблюдавам последните години в страната си мисля, че едно расо ще ми дойде добре да ми е хладно на мъдите през лятото. Аз го намерих за забавно, вярно че не съм бил на място, но се изненадвам че някой може да си мисли, че един ентусиаст може да навреди на мнението на останалите хора за едно мероприятие, подготвено и посетено от повече от един човек.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Според мен се хващате неуместно за думите на Явор и пропускате факта, че чисто статистически посетителите на фестивала намаляват. Не се наемам да твърдя "какво е искал да каже той", но ми се струва, че е по-плодотворно да обсъждате този въпрос, отколкото "Обществени и социални аспекти на носенето на расо".
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users