Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Къде в Средната земя бихте живели

• Please log in to reply
83 replies to this topic

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Ако можехте да се озовете в онова приказно място, къде бихте останали? Дали във величествения Гондор, свободния Рохан, спокойното Графство, при елфите или дори в Мордор?
Аз ще обиколя всяко едно кътче, ще започна от юг, при харадримите, те са доста интересна нация :D после ще отида в Минас Тирит и ще погледна от най-високото ниво, след което ще посетя Златният дворец, после Ветроклин, Исенгард, Лотлориен, Мория, Мраколес, Железните планини, Езерния град, Мъгливите планини, Ломидол, Брее, Старата гора (и ще остана повечко време), Сивите заливи, където зовът на чайките е неповторим :wub: и накрая ще остана в Графството, милото ми Графство :wub: :wub: в Западната околия, Хобитово, улица Торбаланска номер 3, на номер 2 е Торбодън, нали? аз ще живея до него :rolleyes: . не мога да изброя всички места, но вярвам че вие ще успеете! :thumb:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Те това е хубава тема.

Като бях по-малък си мислех, че Минас Тирит е най-доброто място. Сега не знам. Със сигурност е единственият град с истински градски бит. Така че като градско чедо бих се чувствал добре там. Пък и столица - паметници на културата, концерти на Gondorian Royal Jazz Band, туй-онуй... Бих си паднал. Ако ми притрябва планински туризъм - има възможност за излет до Миндолуин, все едно от София се качвам до Витоша. Ако искам да ходя на море, трябва само да се спусна с лодка по Андуин и Пеларгир е близо. Струва си...

Но не искам да пропускам Лориен, Графството, Рохан, Дейл, Самотния връх, Ломидол, Брее и Ветроклин. Особено Графството. Да имаше как и аз като Фродо да си купя къщичка със зеленчукова градина във Фуков край... Не Назгули, ами и танкове не биха могли да ме помръднат оттам.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Рохан.На мен ми дай поле и свобода....

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Аз откакто отидох във Валинор, не съм се връщала :boogie1qw:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Мория и Графството :boogie1qw:

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз съм от Зелените елфи и живея в Осирианд, но също много ми харесват Лориен, Итилиен, Гондолин, Рохан, Бретил, Графството.... и много други :rolleyes:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Това е то - или някъде между Хобитово и Брендивин, или между Едорас и Агларонд. Най-добре част от годината на едното място, част от годината - на другото.

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
При елфите, но ще пътувам много. На мене ми дай гора и море за да съм щастлива :f_1m_c7682ad:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Като се замисля най-интересно би ми било в Ломидол. Малко и тихо кътче в Средната земя, населено предимно с интелигентни елфи, които обичат музиката и изкуството. Просто си представям един ден там - сутрин - ставам от едно такова красиво елфическо легло с меки възглавнички, закусвам пай от горски ягоди с чай на някоя от терасите с изглед към водопада, после яхвам някое от белите кончета на елфите и тръгвам да се шляя сред ароматните горички и полянки, после се връщам за обяд - апетитно ухаещо печено с лембас :P и до вечеря се оттеглям в библиотеката, накрая някоя елфическа песен ме приспива и аз затварям очи.........
Та, кога тръгваше влакът за Ломидол? :unsure:
Posted Image
Тази година полуелф, догодина - цял елф!

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
В потайностите и мрака на Утумно :P
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

При елфите, но ще пътувам много. На мене ми дай гора и море за да съм щастлива

Съгласен. За мене - Мраколес и Сивите заливи, да речем, защото: "Ако чуеш да крещят чайки над морето, няма да намери мир в лес зелен сърцето."

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Гондор :)

East or West, home is definitely best.
защото моят гарван е зелен

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Със сигурност е единственият град с истински градски бит. Така че като градско чедо бих се чувствал добре там.

Мислиш ли? Съмнява ме да има изградена добра инфраструктура - тва канализация, градски транспорт.. с тия стръмни улици - и за колело не става :)
Щях да напиша - в коя да е гора, дори и да се наложи на талан да живея. Но след описанието на Ломидол от Morwinyon.. мм, там съм.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
И Търново е със стръмни улици, ама става за колело :) Пък и ако наистина има прилики между римляните и гондорците, сигурно ще се намери някакъв вариант за инфраструктура...

Бе какъв Минас Тирит! Рохански чифлик насред полето и външен клозет зад конюшната стигат :D

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
абе и в Мордор да ме закарат пак ще съм доволна :D все някак ще се добера до Осгилиат и от там- пей живот :yippee: и ще си взема камъче за спомен (от Мордор де)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
В началото си помислих, че ежедневието на Morwinyon не звучи зле, но после представих с този режим как след няколко месеца хапване с пайчета, печено (и лембас в промишлени количества, защото, както е казал шопът: "Лебо рани"!) застояване в библиотеката, редовна вечеря и приспиване с (тук в началото прочетох елфическа "принцеса", но после видях, че е объркано на "песен" )... та, просто се виждам как след няколко месеца ще са ми нужни не едно, а две кончета, за да ме износват :spiteful: Изобщо, като се замисля, елфите трябва да са със забележителен метаболизъм - не съм чел, нито съм чувал за дебел елф (изключвам леко бузестия и червендалест Халдир, да ме прощават феновете на филма B) ) Освен това разбирам, че и Чесън ще е там, така че и тъмна бира ще се пие, затова престоят, колкото и да е приятен, ще трябва да се съкрати още малко, поради споменатите причини.

Гората по правило бих предпочел пред морето (ирония, като си помисля, че се преместих на море :huh: ), спокойствието на провинциалните градчета пред лудницата на някоя столица, та била тя и Гондор. Последните ми спомени за Гондор бяха за голяма навалица там - то шумно, то викове, то крясъци, задушно, блъсканица - абе, истинска столица! Може и да са се оправили нещата, но не е за мен там. Рохан тотално го отписвам за постоянно, заради вероятността да прилича поне малко на филмовият Рохан: простор, свобода, шир... чудесно, но като се сетя в къде ще трябва да спя...

Сигурно ще се наложи да ви понаобикалям - като видя, че почвам да пускам корем от охолният и спокоен жовот при Morwinyon идвам в Рохан при Атлантис - тя ще ме научи да яздя кон и ще ми прави преходи по няколко часа (ако добре я познавам - тя на кон , аз пеша, за да вляза във форма :spiteful: ). Надявам се, Menedhel ще си е спретнал малко по-добре изглеждащ и удобен чифлик от роханския дворец и ще можем да отсядаме при него вечер. В него ми е надеждата. :)

После при Грийни, да опитаме от неговото прословуто вино, дето, сигурен съм, има от него в големи количества. Щом Толкин така го прехвали това вино, значи Горските елфи със сигурност са му големи майстори. Ще мааме барабой, ще пием винце, ще ме научи да стрелям с лък и ще си правим барбекю из полянките. Надявам се, без да ни прекъсват разни навлеци. Като зажаднея за малко културно разнообразие, отивам при Morgoth, той едва ли ще откаже да ме разведе из готическият си замък, където аз с професионално любопитство и залас ще разглеждам тамошната архитектурни постижения. Бас хващам, че и в музикално отношение ще се чувствам добре там.

И така, я изкарам, я не изкарам няколко години. После всички ще се правите, че не сте си у вас : :teethqhq:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Lady-Dragon

Lady-Dragon

Lady

• Потребители
  • 44 posts
Със сигурност в Ломидол при елфите.Там много ми харесва.Чудесно място ,красота ,чист въздух....всичко.Чудесно е. ;]
R.I.P.,Heath Ledger!

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Гондор или Рохан, с някой може да се засечем из Мория :) Ломидол също не го изключвам като вариант, но съм сигурна в едно - Графството не е моето място.
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts

Сигурно ще се наложи да ви понаобикалям - като видя, че почвам да пускам корем от охолният и спокоен жовот при Morwinyon идвам в Рохан при Атлантис - тя ще ме научи да яздя кон и ще ми прави преходи по няколко часа (ако добре я познавам - тя на кон , аз пеша, за да вляза във форма).

Лол,ама защо ме мислиш за толкова жестока?????
Аз искам да живея на безкрайно място,където има въздух и светлина в излишък....вобще не ми се ходи в някоя древна гора....пълна със спомени...и гняв (клатещи се зъби)

Не турнирите ни правят Толкинисти!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Жестока? Не, не ми е бил такъв подтекстът:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users