Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Къде в Средната земя бихте живели

• Please log in to reply
83 replies to this topic

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Ще мааме барабой, ще пием винце, ще ме научи да стрелям с лък и ще си правим барбекю из полянките. Надявам се, без да ни прекъсват разни навлеци.

:lol: :lol: :lol: в реда на тези ти мисли за барабоя направо на нещо по-сливово ще се мине - един вид да се уважи региона ;) А, и в Мраколес на "барбекюто" му викаме все още "скарЪ". :lol:

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts

При елфите, но ще пътувам много. На мене ми дай гора и море за да съм щастлива

Съгласен. За мене - Мраколес и Сивите заливи, да речем, защото: "Ако чуеш да крещят чайки над морето, няма да намери мир в лес зелен сърцето."

Именно! :yes:
А ето я и къщата ми КЛИК :wub:
Барбекю... най- лесно ако си доведем Барлог. (Ням!!!)
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
еех, колко хубаво звучи, само да си го представи човек! тишина, спокойствие, мир, истински приятели, истински ХОРА, недокосната природа...мечти :wub:

Raini

Raini
  • Потребители
  • 13 posts
Благодарение на огромното въображение на Толкин,въпроса къде бихме искали да останем да живеем определено си е мн труден :closedeyes: защото всяко едно кътче описано от него има своя красота,въпреки че нещо мордор не ми хваща окото :unsure: лично аз бих предпочела Ломидол,Лотлориен....Исенгард :rolleyes: ама преди да Саруман да позволи на орките да изсекат дърветата :nono: а идеята за барбекю-скара определено изглежда изключително обндеждаваща и вкусна :passifier: :tooth: :tooth: :thumb:
[Само глупаците вървят със стадото,позволявайки едно безлично същество да ги води -Ла Вей]

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Posted Image ^_^

Kelefarn

Kelefarn
  • Потребители
  • 39 posts
Хубава тема. Аз определено бих си изкопал уютна и просторна дупка в Графството, но се колебая и за Ломидол.
Има неща
Които не виждаме
Има светове
Които са скрити
Но това не значи
Че те не съществуват

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Аз бих си опънал едно замъче някъде из Куивиенен да си живея с елфите Авари
(а те най-вероятно да ми кръцнат гръцмуля)

Или Ломидол - да цъкаме белот с Елронд Полуелфа и Глорфиндел :)

Или в Мраколес - да гърчим паяци, с който се навие.

Всичко това при едно условие - да има мека, двупластова тоалетна хартия, а аромат на маргаритки... Иначе - въобще не виждам смисъл да се ходи натам.
Най-готиния подпис

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Бате Крони, като Бог на бирата, теб ще те настаним в "Скокливото пони". :P
Ония пияндета в Мраколес, воглаве с Трандуил, само с вино се наливат.
защото моят гарван е зелен

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
Където има елфи, там съм и аз. А най-удобно ще ми е във Валинор (въпреки че не мога да спя ако нещо пастоянно ми свети). Предполагам, че скарата на Ороме ще е най-добрата в Еа... :thumb:

А то си е ясно, че всички един хубав ден ще се съберем за барбекю в Мандос.

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Да, да, не ща при Мандос! Вие да сте чували някой да е вкарал алкохол там? Сигурно и картите са забранени, а за пушилиста да не говорим!Posted Image Всички ще сме дет и не мисля че ще има барбекю, а дори и да има, не искам да знам от какво го приготват там.
Въобще не мисля, че ще ми допадне да съм някакво мизерно духче, което по цял ден си блъска главата в стените на Нощта.Posted Image
И във Валинор е кофти, да се мотая по цял ден с някакви Валари - сухари. А и изобщо се съмнявам да ни пуснат да се размотаваме там, след като те самите избягаха от Средната земя, само за да възможно най - далече от нас.
Тази година полуелф, догодина - цял елф!

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Може и да ни пуснат, винаги има надежда :P Във Валинор цари невероятно спокойствие и е едно от най-красивите места. Но да живея там- едва ли,та пак скандирам за Хобитово :wub:

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Мисля,че идеалното място е:Хора;елфи някъде на няколко километра от дестинацията;поле;скали;живописни местности;мечове;пиячка;Арагорн.

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Ами аз съм градско чедо и затова по принцип бих се чувстявал най-добре в Гондор, и по-точно в Минас Тирит. Но може и в Лотлориен - обожавам горите :) Не знам... сложно е... прекалено много хубави места за живеене има в Средната земя. Графството също ми допада - поля, зеленина и спокойствие. Честно казано наистина не знам... Ееех... де да можех наистина да заживея в Средната земя :rolleyes:

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Дааа... :rolleyes: И да се любуваме на малорните, да гледаме Еарендил в небесата, да препускаме на коне из широките полета на Рохан, да хапваме лембас, да се веселим в Зеления Дракон.........еееех....Точно сега съм си пуснала The Breaking of the Fellowship, велико е просто, не мога да опиша чувството, но мисля, че на толкинистите им е познато :yes:

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Аз със сигурност не бих живял в хобитова дупка :)
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts

Точно сега съм си пуснала The Breaking of the Fellowship, велико е просто, не мога да опиша чувството, но мисля, че на толкинистите им е познато

Познато и още как :rolleyes:
А за мен това е най-добрата композиция в саундтрака към първата част на филма задно с "Относно хобитите". :rolleyes:

Сега като се замисля май ще е най-добре да не живея никъде, а просто с група приятели - хора, елфи, джуджета и хобити, постоянно да пътуваме из Средната земя. И на всяко по-хубаво и интересно място да се застояваме за по някоя и друга седмица и после - пак на път :) Така един живот може и да ми стигне, за да обиколя и видя най-красивите и чудесни кътчета в Средната земя :)
БТВ. Искам и Мордор да видя, но не смятам там много да се застоявам :)
За какво ми е да живея само на едно място, след като мога да "живея" на много места! Щом ще съм в Средната земя, все ще ми е хубаво! :boogie1qw:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
И буквално, и преносно ние вече живеем там.

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

И буквално, и преносно ние вече живеем там.

Точно и аз си го мислех!!! НИЕ ЖИВЕЕМ ТАМ! :boogie1qw: :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Маниаци! :boogie1qw:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Нямах предвид нещо особено маниашко. Просто Европа Е Средната земя по замисъла на Толкин.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users