Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Дел Торо няма да режисира Хобит

• Please log in to reply
34 replies to this topic

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

На мен пък сега ми е интересно какво щеше да стане ако Дел Торо беше режисьор. Джаксън си даде всичките сили в предишната трилогия, и както знаем от Лукас-няма начин първият божествен проблясък да се повтори, така че... може би щеше да е по-добра идея да наемат някой друг. Само си представям Марколес на Дел Торо...

I have to return some videotapes!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

"Хобит" с Кенет Брана в главната роля: Билбо Бегинс живее като осигурен от стара служба в разузнаването стар ерген, но всъщност е разведен, има проблеми с алкохола и животът започва да му се струва безсмислен. Но един ден в дупката му влиза старият му колега Гандалф (в ролята: Морган Фрийман) и това е начало на нов живот и нови приятелства за нашия персонаж. Проблемът е, че Гандалф не е разказал всичко на Билбо. Цялата работа започва все по-малко да прилича на приключение и все повече - на преследване с неизвестен противник и неясна цел. В ролята на Торин - Мел Гибсън, луд, както винаги. В ролята на (гласа на) злия дракон Смог - Джоко Росич. Бард Стрелеца - Брус Уилис. Елронд и Беорн се изпълняват от Ръсел Кроу в различни костюми. Дванайсетте други джуджета - от Том Круз в няколко екземпляра. А Мраколес всъщност е паркът-лабиринт на хотела от "Сиянието".

Edited by Menedhel, 18 декември 2013 - 11:06 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Снощи гледах "Пурпурният връх" (който е мрачен, красив, нелошо написан - достоен като за дел Торо - ако и не чак толкова добър, колкото "Лабиринтът на фавна") и се замислих: ако дел Торо все пак беше останал начело на Хобит-ите, какви ли щеше да ги направи?

Аз и сега си мисля, че има някакво негово влияние, останало в тези три Хобит-а, които имаме. Но биха ли били те още по-сериозни/мрачни? Щеше ли да се отклони още повече от книгата, или пък щеше да я следва повече като сценарий, но пък да разкрасява картините допълнително/прекалено (ако може по Толкин действително да се разкрасява прекалено)? Как смятате и защо смятате така?

Edited by bdk, 23 октомври 2015 - 03:46 .

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Джаксън е променил доста неща откъм декори, пък и като сценарии, спрямо това, което е заварил наготово от Дел Торо, така че филмът със сигурност щеше да бъде различен. Не знам обаче дали непременно би бил по-добър. Вероятно да, но в интерес на истината и не всички сценарии на дел Торо са кой знае какво. Може би най-добрият вариант би бил просто да следва книгата, изобразявайки света по своя си начин.
The things one feels absolutely certain about are never true.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Не съм гледал филми от Дел Торо, но явно доста от вас го харесват. П. Джаксън е променил много, но да следваш книгата е прекалено...не знам...прекалено.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Да следваш книгата е прекалено? Хм, любопитен възглед :)

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Защо?
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
По-скоро аз трябва да питам защо да следваш книга, когато правиш филм точно по нея, трябва да е "прекалено" :)

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Ами не може всяка реплика, мисъл и движение да са същите, без да се махат и прибавят неща и всичко да изглежда точно, както го е описал Толкин.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ааа, ама то следването е все пак в разумни граници. Има си изисквания на киното, които не са същите като за литература. Но филмът пак може да е много близък до текста.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, може. Когато се правят много промени се получава нещо, като "Хобит" на П.Джаксън. Но Властелина не следва точно книгата, но е по-близък до нея от него и не е много зле.
Даже...никак:)
13turniri.png

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
И ние с Финарфин гледахме "Пурпурният връх". Съгласна съм с теб, Куртев, филмът наистина е мрачен, красив, но далеч под нивото на "Фавна". На излизане от киното си помислих, че ако дел Торо бе останал да дирижира "Хобитът", то вероятно в резултат щяхме да имаме повече мрачна приказка и по-малко епичност.
защото моят гарван е зелен

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Сега видях, че Дел Торо е един от сценаристите на "Хобит".
13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Или по-точно беше, преди Питър Джаксън да поеме руля. Все пак е посочен като един от сценаристите, но самият Джаксън казва, че не може да работи с чужди сценарии и не е запазил повечето от идеите на Дел Торо.
The things one feels absolutely certain about are never true.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
А така не бива.

Edited by konstantin cherganov, 08 ноември 2015 - 07:27 .

13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users