Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Снимки на джуджетата

• Please log in to reply
51 replies to this topic

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Според мен е брадва или тесла оркска скверна. Може да е и родов белег. Или медицинска грешка - кой знае в джуджешките болници как израждат бебетата :D Каквото и да е, вижда се да стърчи и на това филмче, към 9.40 мин.

Edit: Dwalin ми прилича на Клингон :=)

Edited by proudfoot.underhill, 26 юли 2011 - 10:02 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Тъъъъй. Имаме един пич, току-що върнал се от лесоповала някъде във Вътрешна Монголия. Имаме мазник, живял трийсет години в шаражка (и приличащ на мен :tooth: ). Имаме и още единайсет ларпъри, готови да прегазят клан Урук, за да спечелят Кървавата купа по блъдбол на Мъгливите планини. Торин изглежда млад, хлапашки нахакан и някак си все едно ей сега ще отреже главата на Дори. Не си го представям как си поръчва шест яйца на очи, как носи синя качулка със златист пискюл, как кове златен накит или свири на малка джобна арфа. Кили е недорасъл елф, но все пак с катинарче - което ме кара да се замислям дали просто не е кръстоска между елф, гондорец и две хобитки. Фили е мазен метросексуал.

Само Бомбур, Балин, Оин и Глоин вдъхват някакво доверие в джуджешкия род. Останалите са потресаващо антитолкиновски и юродно геймърски на вид.

Нещо имам силни съмнения в качеството на предстоящия филм/филми: първо - много се забави, второ - дел Торо е стократно по-добър от Джаксън, трето - вече знаем, че ще има измишльотена героиня, както и герои, взети от "Властелина".

Може и да се получи добро зрелище, но то ще бъде просто свободно упражнение на тема "Хобитът или Дотам и обратно" от Дж. Р. Р. Толкин, а не наистина филм по книгата.

---------

П. П.
Оня ден купих за едно драго мен лице първи том от най-старото българско издание на "Властелина". Случайно намерих книгата на кашон (кашонните книгопродавци пак изпълзяха за моя радост) и не се сдържах. Напоследък пак се топя като залче в яхнията на осемдесетарските и ранните деветдесетарски класически издания. Та като разгърнах пожълтелите страници, си дадох сметка, че старата треска и полулюбовното отношение към текстовете на Толкин никак не са намалели у мен. Като държа книгата с хубавото оформление на Ясен Панов и чета на глас: "Много вълнения и клюки се развихриха из Хобитово...", ефектът за мен е като от: "Сами себе и друг друг, и вес живот наш...". Така ми действа. За което много се радвам - мислех, че това отдавна ми е минало, но за щастие не е така.

Но всичко това ме прави все по-малко фен на филмите по "Властелина..." и крайно подозрително настроен към предстоящия експеримент по "Хобитът".

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Някакъв чук е или кирка.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Мдаааа, както казах - по-добре да сменят имената на филмите и героите. Така с чиста съвест мога да им се изкефя напълно като отделни произведения, без по някакъв начин да ги свързвам с истинската Средна земя на Толкин.

Edit: А разделът тук все още се казва "Хобит на дел Торо". Вина за външния вид на джуджетата явно има именно той:

"There cannot be any start dates until the MGM situation gets resolved... We have designed all the creatures. We've designed the sets and the wardrobe. We have done animatics and planned very lengthy action sequences. We have scary sequences and funny sequences and we are very, very prepared /for when it's finally triggered, but we don't know anything until MGM is solved."

"I don't like little guys and dragons, hairy feet, hobbits, [...] I don't like sword and sorcery, I hate all that stuff"

Тъй че, макар и да ме кефят по някакъв начин джуджаците, от гледна точка на ''Толкин-фенството'' у мен филмът ВЕЧЕ е разочарование.

Edit2: Като се замисля, верно е кирка или чук, може би нещо като пикел с тъп край.

Edited by proudfoot.underhill, 26 юли 2011 - 02:45 .

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Пикел, да.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Като гледах последното превю, смятам, че откъм история ще накуцва, но като цяло ще се получи.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts

Пикел, да.

Де го другаря Троцки?
:axesmiley:
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Троцки бе съсечен с брадва :( гаден комунизъм.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Извод: джуджетата са комунисти - бият се с брадви и пикели :axesmiley:

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Те и имената са им едни такива - Балин, Дуалин, Сталин... :axesmiley:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Те и имената са им едни такива - Балин, Дуалин, Сталин... :axesmiley:

Щалин Ленинсон, прочуто грузинско джудже, карлик как сталь, дорогой :boogie1qw:

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Това значи ли че и Джаксън е комунист?:axesmiley:
Praemonitus,praemunitus!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Той не Джаксън е мислил имената, само е изменял историята (а брадвите са си джуджешки уепъни от всякъде)...

Edited by Sparrow, 26 август 2011 - 04:28 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Pendragon

Pendragon
  • Потребители
  • 1 posts
Абе , не са лоши но можеше и по-добре !Posted Image

Не са лоши но можеше и по-добре !Posted Image

NetRider78

NetRider78
  • Потребители
  • 1 posts
Бифур...? 

интересно решение  <_<

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Чак сега се замислям, че Дуалин е най - слабичкото джудже от групата, а във филма са го направили най - грамадния. :lol:
Rogue's Gallery

Antagonist

Antagonist
  • Потребители
  • 24 posts
Половината са без достойни за уважение бради:facepalm4:. Карат го само на плитки в косата като някакви елфи...<_<

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Аз с времето почвам да им свиквам. Трябва все пак да имат някаква индивидуалност, не може просто да копи-пейстнат Гимли 13 пъти. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Antagonist

Antagonist
  • Потребители
  • 24 posts
Може да са тъй - нисичък и чернокос Гимли, малко по-висок Гимли, рус. Средно висок Гимли - кестеняв и so on... Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Чак сега се замислям, че Дуалин е най - слабичкото джудже от групата, а във филма са го направили най - грамадния. :lol:

Така е то, мастър елф, нали трябва да може да размахва Умраз и Ухлат. :teethqhq:
защото моят гарван е зелен

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users