Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Излезе трейлърът на Хобит!

• Please log in to reply
61 replies to this topic

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Както и с Властелина. Но там поне разделението е естествено - даже и книгите не са излезли заедно преди почти 60 години. С Хобита това по всяка вероятност сега се прави за повече приходи. Каквито и други обяснения да се дават, те са n-тостепенни (n>1). Все още можем да се надяваме и на ползи, обаче. Като например по-малко (че без никакви не ми се вярва да мине) изрязани епизоди.

32

bdk---rohan.jpg

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts

Както и с Властелина. Но там поне разделението е естествено - даже и книгите не са излезли заедно преди почти 60 години. С Хобита това по всяка вероятност сега се прави за повече приходи. Каквито и други обяснения да се дават, те са n-тостепенни (n>1). Все още можем да се надяваме и на ползи, обаче. Като например по-малко (че без никакви не ми се вярва да мине) изрязани епизоди.

Дано е така.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
За изрязаните не знам, но със сигурност ще има добавени. Че и добавени герои, ситуации и пр. Както стана с "Властелина". Това вече са Питър-Джаксънови вариации по тема Средната земя. Не са лоши, но не са и оригиналният замисъл. Толкин би трябвало да остане доволен, нали точно това е искал като млад: различни хора да правят различни неща с темите, зададени от него. Малко като Еру и Айнурите :)

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Гандалф праска Галадриел за добър ден, Халдир умира, такива ми ти работи.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Как така я праска?!

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Е как, размножително. :D Не бе, съмнявам се, че ще се олеят чак до там, ама кой знае.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Тю, слава Богу, бъзикаш се. Аз пък реших, че в някой трейлър има налазителство между дедо Гандьо и леля Галка.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Чак налазителство не, ама... :D

Posted Image
The things one feels absolutely certain about are never true.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Не мене не ми лоудва тая картинка нещо.
Posted Image

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
След като последните дни гледах още няколко пъти трейлъра и почнах да се чудя кога и в каква степен мислите, че ще са включени действията на Белия съвет срещу Саурон в Дол Гулдур?

Ясно е, че Гандалф ще го видим в Дол Гулдур и ми е интересно дали с тази част ще започне първият филм и в последствие ще дойдат разговорите с Торин и Билбо за пътешествие към планините или по-скоро нещо като flashbacks ще има... предполагам това ще е и причината за появяването и на Елронд, и на Галадриел, което между другото напълно не ме притеснява.

Според мен промените във филма спрямо книгата малко или много са неизбежни и интересни. Предпочитам да няма някакви супер генерални сюжетни измислици, но и не мисля, че трябва да се хващаме за най-малките неща (:

Edited by Motorbreath, 23 юни 2012 - 02:16 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Днес открих, че на официалната страница най-отдолу има връзки към разновидностите й на други езици. И там може да се гледа рекламата на филма с прекрасни дублажи на немски, италиански и испански.

Трудно ми е да опиша колко различно и яко звучи на всеки от тия езици, чуйте сами по-добре. Гандалф като представя джуджетата на италиански и испански, "Отвъд планините..." изпята на немски и испански, говорът на Ам-гъл на немски и италиански :-)))) Направо се надъхах да гледам Властелина с такива озвучавания, а после и Хобита, като излезе. А тия актьори, които са правили дублажа, ако вземат да запишат и на български версия, ще е същинска благодат :)

П.П. Даже ми хрумна, че може да се направи някакво групово гледане на Властелина на език различен от английски и български - ще е лудата веселба.

П.П.П. И на унгарски и руски :)

Edited by bdk, 13 септември 2012 - 12:25 .

32

bdk---rohan.jpg

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Аз съм ужасно против каквито и да е дублажи, но немския ми е страшно забавен. Дори Фюрера би го одобрил (тъй де Торин).

П.П. Повечето дето правят български дублажи, яко ги прецакват, затова винаги ги избягвам. А и не мога да си представя просто такова звучене на български, в смисъл, че не ми изглежда българско.

Edited by Sparrow, 27 юли 2012 - 03:44 .

Posted Image

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Нов трейлър
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Не е лош, но първият ме впечатли повече. Предполагам, че заради песента....

Edited by Coin, 19 септември 2012 - 04:52 .

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Е онова първото си беше Тийзър. Това си е вече плот трейлър.
Posted Image

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
На мен честно казано не ми хареса изображението на Радагаст. Никога не съм си го представял по този начин..
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Като цяло го оценявам положително новия преглед.

Някои неща, които ми направиха добро впечатление: съдейки по последната свенка, май ще има глуповати шеги (ненужно за мен, но може би ще печели почитатели); Радагаст не е точно образът, който си го представях, но и не е зле - работата е, че е паднало голямо съчинителство; то се очакваше, но тъмнината под планините няма да може да се предаде на екран (да не повярва човек :Р); ...

Хареса ми почти всичко как изглежда, а и като усещане ми се чини, че ще е доста добре предаден светът и в тази Трилогия. И това трябва да е най-важното, чини ми се.

32

bdk---rohan.jpg

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Дано голямото съчинителство не е било за сметка на оригиналното съдържание. :)
The main thing in life is to know your own mind.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Дуалин вече ми стана абсолютен любимец сред цялата компания. Описван от Толкин като най - слабичкото джудже, тук го виждаме като анаболен мутант, размахващ две умопомрачително зловещи брадви. Да не говорим за чаровните татуси по черепа му. А главата, която забива на Балин явно е израз на дълбока братска обич. :tooth:

Edited by Finarfin, 20 септември 2012 - 08:45 .

Rogue's Gallery

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Да, ама Балин кефи :) Поне мен.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users