Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Музиката към Хобит

• Please log in to reply
24 replies to this topic

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Направо създавам нова тема, понеже, веднъж като излезе, музиката към "Хобит" ще има да се обсъжда, ехеейи :Р

А тази към "Неочаквано пътуване" вече може да се поръча през Амазон и да бъде доставена на 11-и декември (за САЩ?) Това май значи, че тук по-рано от филмовата премиера няма да можем да я имаме. Но какво да се прави, не е чак болка за умирачка (а като за първи филм е хубаво даже?) Възможно е за другите филми да се появяват по-рано саундтраците (хубава дума :Р).

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Дано пак пуснат The Complete Recordings с Annotated Scores, както с Властелина. Ама ще има да почакаме... :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Ето и обложката:

Posted Image

и списъка с отделните парчета от албума:

THE HOBBIT SPECIAL EDITION TRACKLIST

DISC 1:
My Dear Frodo
Old Friends (Extended Version)
An Unexpected Party (Extended Version)
Blunt the Knives performed by The Dwarf Cast
Axe or Sword?
Misty Mountains performed by Richard Armitage and The Dwarf Cast
The Adventure Begins
The World is Ahead
An Ancient Enemy
Radagast the Brown (Extended Version)
The Trollshaws
Roast Mutton (Extended Version)
A Troll-hoard
The Hill of Sorcery
Warg-scouts

DISC 2:
The Hidden Valley
Moon Runes (Extended Version)
The Defiler
The White Council (Extended Version)
Over Hill
A Thunder Battle
Under Hill
Riddles in the Dark
Brass Buttons
Out of the Frying-Pan
A Good Omen
Song of the Lonely Mountain (Extended Version) performed by Neil Finn
Dreaming of Bag End

EXCLUSIVE BONUS TRACKS
A Very Respectable Hobbit
Erebor
The Dwarf Lords
The Edge of the Wild

Можем да преценим общо взето какво ще видим от имената на произведенията. Не е зле :) А дано специалното издание също се продава у нас, че за тази музика само мп3-ките няма да ме задоволят :Р Още подробности - тук.

Edited by bdk, 03 ноември 2012 - 11:56 .

32

bdk---rohan.jpg

Martin

Martin
  • Потребители
  • 17 posts
http://www.youtube.com/watch?v=PsF9O9Er3fA много ми хареса Posted Image

Edited by Martin, 05 ноември 2012 - 04:21 .

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Текстът на "Радагаст" е на синдарин.

А ето тук можете да слушате целия саундтрак. :)
защото моят гарван е зелен

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Хора, какво стана? Няма коментари за саундтрака! Все още никой ли не го е чул?!

Аз като цяло съм доволен, въпреки че не мога да кажа, че ме впечетли кой знае колко много. Очаквах, че музиката ще е близка до саундтрака на Властелинът, и то се оказа точно така. Даже повече - в не малко композиции са използвани мотиви от Властелина. Дефакто не откривам разлики между двата саундтрака, а ми се щеше да има такива. Притеснява ме факта, че една от темите е доста идентична с една от темите от саундтрака на Мумията 3 на Ранди Еделман.
Като цяло приятен саундтрак, но в никакъв случай не така въздестваш както бе Властелинската музика. Това е именно защото няма почти никаква разлика между музиката на двата филма... Един вид тоз саундтрак вече сме го слушали :)

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Така е, защото в самият филм, когато звучи музика сходна с Властелина и се случва нещо, също свързано с Властелина, напомнящо по реплика или действие за филма. Нарочно е.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Някой намерили песента от финалните надписи? Цялата беше изпята, много ме изкефи.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Ето я - на живо от Световната премиера и студиен запис.

32

bdk---rohan.jpg

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Някой знае ли дали вече се продава у нас албумът (в разширената му версия за предпочитане) и къде? Минах през 2-3 магазина (в петък последно), питах - те я нямаха и не можеха да ми кажат дали и кога ще я получат. Мислех си, че ще я има, но - изненада. Преди Властелините си излизаше навреме и у нас, а сега какво става? Моля, обадете ми, ако я намерите тия дни :) Иначе - ще поръчвам от чужбина.

32

bdk---rohan.jpg

Stalik

Stalik
  • Потребители
  • 14 posts
Намирам саундтрака за прекомерно идентичен с този на "Властелинът". Заемки са смислени и необходими, но Шор е пренесъл цели теми, при това някои нелогично. Например когато Торин решава да се изправи срещу Азог на финала извън всякаква логика започва да звучи темата на назгулите. WTF!?!
Nîn o Chithaeglir lasto beth daer; Rimmo nîn Bruinen dan in Ulaer!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
На мен ми хареса как в музиката има един основен лайтмотив, също както и при Властелина.
Но след като чух саундтрака веднъж в цялост, нещо не ми идва да си го пусна пак, не ме грабна кой знае колко за самостоятелно слушане, с изключение на няколко песни.

А това с Назгулите е странно, да, явно е for epicness' sake, но не знам доколко това е оправдание, предвид, че на останалите места заемките от Властелина са подбрани доста внимателно (май).
The things one feels absolutely certain about are never true.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз си спомням как като излезе LoK: Defiance много се радвах, че просто са хванали музиката от старите игри, микснали са я леко и са ни я пробутали пак. Такава носталгия :) Същото и тук, само че е по-яко, защото мотивът на песента на джуджетата е навсякъде.
The main thing in life is to know your own mind.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Съгласен съм с Ети. А и не е като да не са оригинални траковете, готини са. А и все пак се очаква да има нещо от "Властелинът...", едва ли е било от мързел примерно.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Ето една песен oτ саундтрака към "Пущинака на Смог". Изпълнява я Ед Шийрън, озаглавена е "I See Fire". :)

http://www.alterthep...i-see-fire.html

P.S. Οτ Youtube я свалиха. =)

Edited by Strider, 05 ноември 2013 - 08:15 .

защото моят гарван е зелен

marvin

marvin
  • Потребители
  • 6 posts

Да, "I See Fire" ще бъде песента от финалните надписи. 

http://www.youtube.c...h?v=uf8Fwiy0Bkc

Ето и тук, с коментар на PJ:

https://www.facebook...200046586849043

Не ми харесват и тази, и предишната от първата част на трилогията. Може би и третата част ще завърши с 'момче с китара в ръка', за да се впише в стилистиката. Не ми звучат средиземски.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts

Те не са направени да звучат средноземски. Иначе миналата ми харесваше около 18 на 3та степен пъти повече.

Posted Image

marvin

marvin
  • Потребители
  • 6 posts

18 e интересен избор за степенна основа :) 

Добре, признавам че и на мен миналата ми харесваше малко повече, да кажем, 2 на първа степен.  Вероятно защото беше използвана музикалната тема на Хауърд Шор, тъй като считам че едно от малкото хубави неща от новата трилогия е повторното включване на Алън Лий, Джон Хоу и Хауърд Шор  :)  А от всички финални песни най-много ми харесва "Gollum's song"  от Двете кули -18 на 18-та степен. Зловещичка такава, брррр.

http://www.youtube.c...h?v=zkXbzffVl44

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts

Преди месец и малко не ми хареса песента на Ed Sheeran. Сега постоянно я пускам и ми е в главата. Не толкова заради неговото изпълнение, колкото за самата песен. Някак си ми напомня за всеки един герой в книгите, за когото ми е пукало, а вече го няма. Сякаш това би пял Торин, само че в стила на джуджетата.

Posted Image

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

Хаха, и според песента на Шийран не се вписваше, но след финалните надписи на филма пасна чудесно. Даже няколко хора покрай мен отбелязаха:"Брей, готина песен". Естествено, след бяха напсували резнатия финал. :D 

I have to return some videotapes!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users