Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Hobbitcon 2013

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Исках само да ви споделя на какво събитие станах свидетел този уикенд. Така нареченият Hobbitcon се проведе в Бон в един доста голям хотел, имаше гости от филма Хобит, актьори, художници, имаше много костюмирани фенове, интервюта, фотосесии, глупости. Беше си преживяване. Аз лично не се редих на опашки за автографи, и за това си имам причина. Като цяло това, което видях, е че актьорите в Хобит са най-ужасно симпатичните дядковци на света. Можехме да ги питаме разни въпроси и когато публиката не беше тотално мозъчно умряла, питаща пълни глупости като "Какво мисли Глоин за приятелството между Гимли и Леголас?", имаше чудесни въпроси за живота и опита на самите актьори, които ми помогнаха да ги опозная по-добре.

Sylvester McCoy, който играе Радагаст, беше много общителен, разхождаше се сред публиката, стискаше на хората ръцете и говореше повече за ролята си като Doctor Who, отколкото за всичко друго. Когато едно момиче го помоли да й даде съвет как да си спрегне кучето в шейна, както той е направил със зайците в Хобит, той каза, че тя е completely bananas :teethqhq: Друго момиче го пита какво би направил той, ако имаше единственият пръстен, и той каза, че би се крил от агента си с негова помощ. Едит: Нещо, което забравих да добавя. Sylvester McCoy каза, че от всички глупости, които измислили за образа на Радагаст, той предложил да покажат как говори с птички. След това ни показа как наистина може да го прави (същото като на филма) и ни разказа как когато синът му е бил малък, той се е преструвал, че разговаря с птичките и превеждал, а всъщност просто се е надпявал с тях.

Graham McTavish, Дуалин, ми е новото любимо джудже. Този човек е към 2 метра висок шотландец с чудесно чувство за хумот. Имаше много облечени момичета като джуджета (с бради и всичко), една от тях като Торин, се нареди да го пита въпрос до микрофоните. Той като я видя, гласът му стана дрезгав и каза: "Торин! Срещаме се отново!"

Младите джуджета ми направиха леко лошо впечатление, защото стана ясно няколко пъти, че даже не са чели книгите. Срам! Единият от тях си мислеше, че Халдир умира. Публиката го направи на пух и прах. От друга страна имаше и кифли, които можеха да ти пробият тъпанчетата, когато излизаше актьорът, който играе Фили. Така се получава, когато правиш част от компанията да излгежда като фентъзи бой банд.

Както и да е, имаше си и лоши организационни страни. Ето бележки, за да знаем какво никога да не правим на нашите Фестове:

1. Наистина имаше разделение на хора. Т.е. точно това, което си говорихме, че не трябва да го правим ние, запазени места на предните редове. Донякъде е логично, но беше супер тъпо, хората, които не бяха с билет за трите дни, който между другото излиза много по-намален от това да си взимаш за всеки ден поотделно, не ги пускаха в главната зала, трябваше да гледат от балконите. Втф.
2. Водещия на интервютата беше страшен идиот. Някакъв немски техен шоумен ли, не знам, но непрекъснато говореше глупости, хабеше от времето на актьорите.
3. Тъй като снимките с актьорите и автографите се плащаха отделно от всичко останало, беше абсолютно забранено да се опитваш да се сдобиеш с тях "нелегално", а именно да ходиш да тормозиш актьорите по партитата и т.н. Това е разбираемо, но истината е, че снимките, които те правеха официално, бяха толкова грозни и лишени от всякакво чувство на личен спомен, че според мен трябва да таксуват хората, които искат да се снимат с тях по партитата, защото това поне е спомен, който си "струва". Знам, че това е трудно да се организира, но все пак..

Иначе беше супер. Ако бях малко по-адекватна, щях да снимам повече и да направя филмче, но не бях, така че няма :Р Следващият път.
The main thing in life is to know your own mind.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Хей, тази тема не беше първоаприлска шега, между другото :Р
The main thing in life is to know your own mind.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Шшшшт, форумът спи.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts