Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Хобит: Битката на петте армии

• Please log in to reply
63 replies to this topic

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Защото, Бояне, едно и също нещо се повтаря вече втора година. We get it, едни му се кефят, други не. А Elven пита какво мислим за заглавието. Също, не съм ти забранил да го коментираш, казах, че няма нужда, защото наистина - няма повече нужда от едни и същи коментари. We get it. Нищо лично, no offense, просто не виждам смисъл. И тук би трябвало да обсъждаме предстоящия филм, който още не е излязъл, но вече е всичко това, което описах в предния си пост.

Also, нямам проблем целия филм да е с графика на Скайрим, щеше да е доста впечатляващо.

Честно си казвам, не виждам особена разлика в качеството на първата трилогия и на втората. Просто времената променят толерантността. По тая причина ми са интересни някакви силно безсмислени неща, които са ми харесвали в детството, а не мога да търпя силно безсмислените неща в детството на сегашните лапетии. Те така.

П.П. Ако качеството на един филм се определя от това дали е 3D или не - познай дали всъщност филмът е качествен. За мен лично Gravity е посредствен, а и филм без идея, без кулминация, без каквото и да било и то само за да покаже някакви визуални ефекти. Пф, Avatar all over again.

П.П.2 Възможно е някой да се дразни от използването на английски думи в българска реч. Sorry.

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Щом въпросът е бил относно заглавието, "Битката на петте армии" не ми се струва лошо като заглавие... стига филмът да беше читав. А той няма как да е, след като видях трейлъра и особено след като имах злощастието да гледам първите му две части.

Относно Gravity: въпрос на вкус  :) Не съм казал, че изобщо нямаше да ми хареса, ако го бях гледал в 2D. Напомня ми Apollo 13, друг любим филм от 95-та, когато нямаше 3d... Но конкретно при Gravity 3D-то наистина не го ощетява, а го обогатява, за разлика от повечето останали филми. Може би е вярно, че "изключението потвърждава правилото". А Avatar пасти да яде.

А предишната трилогия по ВнП в началото ми харесваше, но всеки път, когато я гледам отново, все повече ме дразни и тя. И все пак си остава нива над "Хобитът" във всяко едно отношение, най-важното от които е, че в по-голяма степен запазва духа на книгите. Изобщо "Хобитът" е толкова различен от "ВнП", че все едно не го е правил един и същи режисьор... твърде странно.

Хубаво, ако се повтарям с коментарите си (предимно негативни, естествено) към "Хобитът" на Джаксън - спирам, наистина нямам какво друго да кажа по темата.

Edited by proudfoot.underhill, 14 август 2014 - 09:28 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Човек (към Спароу - Боян е писал преди мен), в Гравитация аз видях друга тематика, друга идея, послание - как ги сравняваш с Аватар въобще? Единият е за самотата (в космоса - а сигурно и извън него :Р), ужасите, борбата със себе си и надигането накрая (показано буквално, но значещо и преносно). Другият е с екологично послание и съжителство с другите (видове и индивиди). И при Гравитация имаш филм с един актьор почти, който играе убедително. Примерно.

И аз също си мисля, че ако Гравитация не се гледа на IMAX (и може би и 3D), вероятно няма да е толкова впечатляващ зрително, поглъщаш с атмосфера и прочие - огромният екран пред теб е нормално да влияе на възприятията. Но съм гледал филма само веднъж, така че е възможно и да не съм прав - на малък екран с 2D изображение да е по-въздействащ. Така или иначе, не мисля, че силата на филма ще се промени значително.

Колкото до неизлезлия още Хобит - рано е да се оценява, може все пак да опровергаят недобрите предчувствия. Аз имам надежди - все пак, по-добре да имам все някакви, отколкото никакви. Но независимо от възрастта/изминалите години, филмът Хобит просто не постига същото като Властелинът на Пръстените. Председателят на "Толкин обществото" си го казва, аз го усещам по себе си и другите. За голяма жалост.

Ще видим след още 5-10-20 години как ще гледаме на тези филми, но засега изглежда, че Властелинът ще си остане класика, ново стъпало и отправна точка, а Хобит ще е само опит за същото. И причината най-вече ще е, че целта на Властелина е да представи книгата подобаващо, направен e с любов и доста повече уважение към източника, а целта на Хобит е най-вече да повтори успеха на Властелина и е направен по-скоро с копиране на работещи при Властелина схеми и HFR/3D.

Edited by bdk, 14 август 2014 - 09:03 .

32

bdk---rohan.jpg

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts

Избиваме в Offtopic, aма... Не ги сравнявам като идея, естествено, че са супер различни. Сравнявам ги като цел - и двата филма са създадени да покажат ефекти и нищо друго. А Gravity е супер нереален и има толкова много невъзможни неща, че въобще не знам... И да, нямам против Сандра Бълок, хареса ми как играе. Имам против филма. CinemaSins са описали супер точно минусите. (знам, че е шега)

А за Хобит, идеята ми е, че ако нямаше Властелинът и първо беше Хобит, най-вероятно реакциите щяха да са същите, ама наобратно. Както със Star Wars, чията 2ра трилогия (тоест 1,2,3 епизоди) ми се нрави много повече от 1вата, ама хората се кефят повече на 1вата по редица причини, които не засягат толкова качествата на филма. Различни аудитории.

Бояне, не се засягай. Ако забелязваш, не бях писал нищо по темата, просто защото и аз всичко съм си казал в предишните. Ама пак взе да се повтаря старата история и реших да го напиша. Оценявам ти мнението, всеки си има право на избор. На мен не ме бърка дали ти се кефиш на филма, ето написал си, че не си. Просто след това го наля още, което не беше нужно. То поне да беше нещо различно.

П.П. След 1-2 вечерта почвам да пиша и говоря много по-хапливо, затова и постовете са ми такива. Не се засягайте, нищо лично.

Edited by Sparrow, 13 септември 2014 - 10:07 .

Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Не се засягам отдавна на постове в интернет, а и в случая няма причина да го правя : ) дано и ти не си се засегнал.

Все пак изобщо не мога да се съглася с това, което си писал за хронологията на трилогиите:

А за Хобит, идеята ми е, че ако нямаше Властелинът и първо беше Хобит, най-вероятно реакциите щяха да са същите, ама наобратно.

Причината за мен изобщо не е хронологична, а качествена. Все тая... аз нямам нищо против хората да му се радват на филма "Хобитът". Радвайте му се и вие, аз не мога (::

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

Леле, колко я мразя тая поредица "Everything Wrong with..." А изразът "да покажат ефекти" не покрива дори половината от това, което "Аватар" постигна. По-добре опитай с "развива техните за правене на кино, използвайки най-модерните технологии, и отваря нови врати пред следващото поколение режисьори". Първият филм със звук - "The Jazz Singer" също не е особено добър, но е неизменна част от историята на киното. Това не е много добър пример де, защото "Аватар" си е супер. : )

Двата филма по "Хобит", които излязоха до сега, са най-малкото гледаеми, (за разлика от "Невидима заплаха" примерно) и децата им се радват, така че... не е кой знае каква болка за умиране. Аз отдавна претръпнах и не ми пука. Интересно ми е дали в далечното бъдеще ще станем свидетели на римейк на "Властелина".

I have to return some videotapes!

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Това добре, ако технически "Хобит" допринесе с нещо към правенето на кино. Но това е интересно и значимо за правещите кино и прочие. Накрая обаче нас (мен и повечето други) ни занимава основно произведението на изкуството...

Колкото до "Невидима заплаха" - на мен пък ми харесва сигурно най-много от шестте, след "Империята отвръща на удара" ;)

Edited by bdk, 12 септември 2014 - 08:10 .

32

bdk---rohan.jpg

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

bakitta

bakitta
  • Потребители
  • 2 posts

Нямам търпение вече да излиза, само още месец :)

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Има надежда за този филм. Ще има и недостатъци де, пък то и за предната част от прегледите и зарибяванията се явяваше надежда... И все пак, за третата част пак я има :)

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Lasciate ogni speranza, voi ch'intrate (надпис над киносалон, в който излъчват някоя от сериите на "Хобит"). 

Off topic:
@Izumen, технически "Аватар" може и да е бил великолепен, не мога да преценя. Истината е, че и от него, и от "Хобитът" ме заболява глава. Прекалено много лъскави, бързи и триизмерни детайли плюс прекалено много шум по звуковите писти - но това може би си засяга само мен.
Обаче пък в сюжетно отношение "Аватар" е скучен римейк на "Танцуващия с вълци" (прекрасен) и "Последния самурай" (посредствен, но гледаем). А като научна фантастика "Аватар" е пълен с толкова очевидни вътрешни противоречия, че даже и оправданието с условността на фантастиката не го спасява. Цялата лъскавост не прави сюжет, идея, кино или запомняща се стъпка в киното. "Аватар" е културен боклук, кич и половина. Резултат на продуцентска политика, насочена към незрели клиенти, а не на режисьорска визия, адресирана към интересуващи се зрители.
Впрочем, същото важи и за "Хобит" (и кога ли ще си спомним, че се казва "Хобитът"?). Уви, "Аватар" и "Хобитът" нямат нищо от красотата, благородството, трогателността и внушителността на понякога далеч по-евтини, но много по-изискано замислени филмови приказки, фантастики и фентъзита (като "Мюнхаузен", "Джаберуоки", "Приказка без край", "Лабиринт", "Огледалната маска", "Лабиринтът на фавна", старите "Междузвездни войни", "Конан Варварина" от 1982, "Терминатор 2" или "Сърцето на дракона"). Да не говоря за домашния тон и лекия хумор на Толкиновата книжка за Билбо. 
Разбира се, други времена са. Днес филмите и книгите съществуват не сами за себе си, а като част от "франчайзи". Ето защо авторите и режисьорите имат по-малко значение от рекламната кампания, петдесетпистовия звук в салона и бизнесплана на продуцента. Но си мисля, че след сто години филмите от началото на ХХI в., които и тогава ще се гледат, няма да са точно "Аватар" и "Хобит(ът)". 

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

"Аватар" наистина не струва. Аз дори не можах да го изгледам до края (още когато излезе).

Колкото до "Хобит(ът)" честно казано на мен повечето неща там ми допадат. Ще изредя само нещата които СПОРЕД МЕН или не са на място или не са добре представени:

--Азог изобщо няма място в този филм;

--Изобщо не си представях гоблините така ( като купчина л@й@а, с извинение );

--Фили и Кили, които са като хлапета;

--Себастиан (таралежът);

--Тауриел и ЛеголасТ-без коментар; видяхте какъв балет изигра върху главите на плаващите в буретата джуджета;

Общо взето това е. Може да съм пропуснал нещо, но другите неща като че ли бяха "ок". Допадна ми идеята за Белия съвет-Гандалф и Саруман са страхотни; Беорн също е добър; Бард също; Мартин Фрийман е най-подходящият Билбо и т.н.

Между другото излезе разширената версия на Пущинакът... и не е зле. Има повече Беорн, повече Мраколес, има Трайн и т.н.

Някой ще гледа ли Битката.... на 3D?

All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Според https://www.facebook.com/Hobit.bg, продажбата на билети започва на 19.11. - месец преди излизането на филма. Тук желаещи за групово гледане има ли? Трябва и маратон да има, но за него нищо официално не съм видял още.

Edited by bdk, 11 ноември 2014 - 04:53 .

32

bdk---rohan.jpg

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts

http://orcattack.the...it.com/s1zdzU0V

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts

2d6kro7.jpg

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

Само защото е предпремиерно струва 15 лева? :suicide:

All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

TimeToPray

TimeToPray

I will make you suffer

• Потребители
  • 76 posts

Да приберат по някой друг лев отгоре за това, че ще стоят до по-късно :D

Edited by TimeToPray, 21 ноември 2014 - 12:15 .

Make the lie big, make it simple, keep saying it, and eventually they will believe it.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts

Мисля, че всяка предпремиера е така. Имаше хора, които купуваха по 15-20 билета, едвам се доредих.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts

Аз им се нервя на Синемата, че за последната година го направиха да трябва да купуваш на касите. Алчни гадове, все едно не се пълнеше залата и без това имаше хора чакащи последните 10 минути да вземат освободените билети. Ами няма да ходя да ги купувам и за последната година няма да е предпремиерно. Ей поради тая причина трябва да има конкуренция в България, не една верига да държи всички свестни киносалони.

Иначе поради необясними причини тая година нещо не се надъхах за филма. Безразлично ми е едно такова.

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users