Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Кои актьори искате да видитe в "Хобит"

• Please log in to reply
78 replies to this topic

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
Ами нали за Билбо предлагаха по едно време сина на Иан Холм...как му беше името... Но да видим първо дали изобщо ще има филм, защото както сега и семейство Толкин решиха да съдят Ню Лайн и искат да им отнемат всички права може и да не видим лента. Според моето скромно мнение ако Питър не режисира изобщо не искам да правят филм. Книгата ми е достатъчна.

P.S. Но не ми обръщайте внимание, пристрастена съм към Питър.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

онзи актъор от 300, дето играеше цар Леонид би бил един чудесен Бард :thumb:

Джерард Бътлтър. И според мене би излязло един много добър Бард от него. Вече го виждам как седи сред горящия Есгарот и се дере към защитниците, тропайки с дългия лък по земята: "THIS! IS WHERE WE HOLD HIM! THIS! IS WHERE WE FIGHT!" :medieval:

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
А,виж,за Беорн става!
Ама бард...дъ му съ ни види...все си го представям млад и готин...

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Според както аз си го предтсавям не е нито толкоз млад, нито готин. Описват го като "мрачен, чернокос, висок мъж" на мене веднага ми изниква образ, който в никой случай не е голям красавец и е над 35, поне. А, да - според мене има и брада. А малко ако се замислим може и да се определи горе-долу на какви години е по вреемто на тия случки. Нямам представа дали това го има някъде, аз просто размишлявам... След като Дейл е възстанове в него царуват 4 поколения от рода на Бард - самият той, сина му Баин, които властва тридесет години. После идва Бранд - неговото царуване свършва по време на Войната за Пръстена - убит е при защитата на Дейл, заедно с Даин. Бард II е последния в списъка. Възкачва се веднага след смъртта на Бранд.
От случката с убийството на Смог до Битката за Дейл са минали 110 години, горе-долу. Ако извадим тридесетте години на Баин и пренебрегнем Бард II, значи остават към 80 години управление за Бард Стрелеца и Бранд. Бих предположил, че Бранд е бил в сравнително боеспособно състояние :D щом се бие редом с Даин. Но може и да не е така. Може да е към 45, 55, даже 60 годишен, когато умира. Все пак Теоден в бая напреднала възраст влиза в битка. Значи, ако се е възкачил на власт на 20 годишна възраст... може да е управлявал 25, 35 дори 40 години. Остават от 55 до 40 за Бард. :wacko:
Извод - не може да се прави извод по това.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Йън Маккелън - Гандалф. Да задържим старата аудитория.
Орландо Блум - Трандуил. Комерсиален е, какво да е прави. Нека се радват фенките.
Боб Хоскинс - Балин. Би било адски смешно, той все ще прави гегове на заден план.
Дани де Вито - Билбо (на ръст го докарва). Филмът ще изпростее безумно, а продажбите ще скочат.
Антъни Хопкинс за Торин. Идеален драматичен тип.
Дъстин Хофман - Фили, Кили, Ори, Оин и Глоин, Бифур и прочие джуджета едновременно. Ще внесе елемент на еврейска битова комедия. Критиците ще хвалят филма до небесата и ще го нарекат "съвременна градска приказка".
Ал Пачино в ролята на Бард. Нека си позволим малко стил, все пак.
Миранда Ото в ролята на адреналинка (то пък съвсем няма жени в тоя филм иначе, ега ти).
Скалата за Беорн. Кичът е на мода.
Агент Смит в ролята на агента Елронд Еарендилович Полуелфин. Може да има тъмни очила, да привлечем и феновете на "Матрицата".
Анджелина Джоли в ролята на дракона Смог (като ще е гарга, рошава да е, Анджелна доказано е добра в ролята на голо чудовище).
Шон Конъри в ролята на Даин (винаги готов за малка звездна халтурка).
Питър О`Тул като старейшината на Езерния град. Също малка звездна халтурка. По-възрастните биха гледали филма заради двамата старци.
Илайджа Ууд в ролята на Смеагол. Поне ще се посмеем.
Великият зъл дух може би трябва да бъде поверен на българск артист - Георги Русев или Наум Шопов...

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts

"мрачен, чернокос, висок мъж"

Ами точно де - млад,красив и готин^^Поне това е моята представа за млад,красив и готин човек^^
(Батман)(лол,това беше шега)

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Ммм... съгласна :yes: (без тая част с Батман), еле ако е над 35+...
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts

Илайджа Ууд в ролята на Смеагол. Поне ще се посмеем

А, не, никой освен Анди Съркис не мога да възприема като Смеагол.
А Орландо е прекалено сладникав за Трандуил, въпреки че го харесвам.

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
До скоро в imdb гласяха James McAvoy за Билбо, аз не го възприемам обаче... Ето го тук. Имам определен образ в съзнанието си за младият Билбо и всъщност, който и да било актьор, ще седи някак постно. За другите герои не е така, шантава работа :blink:. Може би Джаред Падалеки (не е особено известен) ще го приема по-добре, но това сигурно е заради "хобитската" му коса :P

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Четох за James McAvoy и мога да кажа само че съжалявам, че беше само слух.
The main thing in life is to know your own mind.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Джаред Лето /емотиконка със летящи сърчица/

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts
Макавоя ще му стане много след Дюн, и да Хобитства.

Иначе ми се гледа Майкъл Медсън като дракона Смог, Стив Бушеми като Амгъл, а Майкъл Уинкот като Саурон!!!!

Е, хайде, нека и Вал Килмър като някой Урук Хай.

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Според мен, доста вероятно е да видим и Рон Пърлман предвид успешното сътрудничество между него и Гийермо дел Торо в двете части на "Hellboy"
In the end, everybody bleeds the same ...

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Тоя е много грозен, най-много да го сложат да играе Великия(или какъвто беше там, не помня вече) Гоблин...
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Не знам, но аз смятам, че ще е най-добре персонажите, които ги има и във Властелина, да ги играят същите актьори. Човек като е свикнал с едни хора и после се дразни, ако види други в ролите.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Хммм, Билбо няма как да играе себе си.

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Според мен, доста вероятно е да видим и Рол Пърлман предвид успешното сътрудничество между него и Гийермо дел Торо в двете части на "Hellboy"

Последния път беше РоН Пърлман, като го гледах.

Мечтая си да видя един друг Дел Торо във филма, ама шанса е приблизително колкото Леонардио да изиграе Голъм - минус безкрайност. :) Тъй че ще се задоволя с 21 Grams и Things We Lost In The Fire.

Твърде отрано гадаете, другари. Има още много пушилист да се изпуши, докато направят филма. Като ги знам двамцата хубостници (и Буля Фран и Леля Филипа), нищо чудно бъдещия Билбо никога да не се снимал в нищо. (освен може би в реклама за бира...хм)

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Това с бирата е препратка към Рон(или Рол)...Не мисля че някой е толкова тъп че да го снима в ролята на Билбо...Или човешкия род запада с доста по-бързи темпове от предполаганите.

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Това с бирата е препратка към Рон(или Рол)...

И отде пък, под балрозите, ти хрумна това? Айде без да ми превеждаш думите, м?? "Това с бирата" е препратка само към следващата ми бира!
Ако съм имал впредвид Рон, Рол или Рок'н'Рол щях да го напиша със сигурност.

П.С.: Пърлман се потруди предостатъчно, за да го запомня с "Името на Розата", четвъртия "Пришълец" и "Града на Изгубените Деца". В реклама за бира не съм го гледал. В Хелбой, Хелгърл - също.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Моите извинения, честно :)
Просто се сетих че май се беше снимал в една реклама на ...Амстел?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users