Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Born of Hope

• Please log in to reply
24 replies to this topic

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ъммм...

http://www.bornofhope.com/

Аматьорски ентусиазъм.

"Born of Hope is a prequel to the fantasy novels and tells the story of the Dúnedain, the Rangers of the North, before the return of the King.
The 60-minute film, which will be released on the internet next year, focuses on Arathorn and Gilraen, the parents of Aragorn, from their first meeting through a turbulent time in their people's history.
Filming has already begun in Epping Forest in Essex, with the latest footage showing actors trudging through the woods dressed as sword-wielding Orcs.
Kate Robinson, who is directing the film, said: "Born of Hope is a prequel to the New Line Trilogy and my aim is to make a film that can sit alongside those films without looking too out of place.
"We want to show people more of a back-story for Aragorn. Based on Tolkien's writings in the Appendices of the books we look at Aragorn's people and show the relationship between his parents."

:blink:
защото моят гарван е зелен

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Тоя аматьорски ентусиазъм ми харесва. Какво ще кажете на следващия Фест да поканим някого от екипа на филма? Ще намерим как да го забавляваме, а и той - нас.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Кефи, да. Макар да е повече фен-фикшън, и на мен ми е любопитно да видя какво ще се получи накрая. : )))

Ами, Маноле, този човек би могла да бъде Кейт Робинсън - режисьор, продуцент и съсценарист на филмовия проект.
Ако е готов до лятото, бихме могли евентуално да я поканим да го представи на Феста.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Сплитнах постовете на Скитал и Менедел и си позволих да направя една отделна темичка за Born of Hope, понеже смятам, че има достатъчно материал, които да се обсъди.

Малко инфо от сайта (приповтаря се донякъде с това на Страйдър, но да не задължаваме потребителите да четат на английски):

За какво става дума?
Born of Hope ще представлява 60 минутен филм, който ще разказва за времена преди Войната за Пръстена и по-специално - историята на Дунедаините, Скиталците от севера.
Вдъхновен от едва няколко параграфа в Приложенията към ВнП, сценарият ще проследява историята на Араторн и Гилраен, родителите на Арагорн, от първата им среща, през размирните времена в историята на техния народ.

Във филма ще се срещат и разни други познати нам герои, като Еладан и Елрохир и дори Арагорн като дете.

Идеята за филма се е заформила през 2003 година, но едва през 2006г. се провеждат първи тестови снимки. През юли 2008 започва истинското снимане на филма и се очаква до октомври месец той да е изцяло довършен и, след като бъде показан на RingCon 2009 да бъде пуснат за свободно теглене.

Забравих да поясня по-подробно, че филмът е фенски и няма за цел комерсиална печалба, което е доста радващо, но от друга страна бюджетът е едва £25 000 - значи доста неща ще бъдат спестени, най-вече откъм ефекти.

Ето малко снимки:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

И трейлър:

Повече информация може да намерите на сайта на филма: http://www.bornofhope.com

И така, какво мислите вие? Смятате ли, че с такъв бюджет може да се направи стойностен филм и по-точно, филм вдъхновен от писанията на Толкин? Доволни ли сте от трейлъра и снимките и мислите ли, че е уловен духът на Средната земя?
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз съм им фен на тия. Вдъхновяващи са, някак си.

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts
По принцип трябва безрезервно да подкрепяме всяка подобна инициатива, но честно казано малко.. селска ми изглежда тая работа. The Hunt for Gollum като че ли повече ми хвана окото от първия допир. Дано успеят да направят нещо стойностно де, стискаме палци и ще го гледаме като излезе.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Това може да се получи доста интересно. Аз винаги съм бил консервативен към игри и филми, колкото по-малко ефекти - толкоз по - добре :) (за игрите - избягвам игри с 3D - графика, много ме дразнят. Понякога даже каквато и да е графика ме дразни, затуй джиткам Dungeon Crawl !!!)
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

"We want to show people more of a back-story for Aragorn. Based on Tolkien's writings in the Appendices of the books we look at Aragorn's people and show the relationship between his parents."

Тъй като визията не е (и няма как да бъде, струва ми се) впечатляваща и шокиращо нова, горните думи ми се струват доста на място. Ако успеят да уловят цялостното усещане, да вдъхнат по-различен живот на Приложенията, то ми се струва, че резултатът ще е повече от впечатляващ.

От друга страна, тъй като е аматьорска продукция, едва ли мога да се надявам на нещо такова, та тихо ще чакам да видя резултата. Кой знае пък, може и да ни изненадат много приятно. =)

Иначе, както почти всички са писали, похвала за ентусиазма. :)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
http://www.bornofhope.com/Watch.html

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Много ми хареса.
Филмът е по - добър от "The Hunt for Gollum".
Rogue's Gallery

Крал

Крал
  • Потребители
  • 14 posts
И българският превод е готов - вземете си го оттук. И не убивайте Майки и Крал :lol: .
п.п. Упс! И видеото към превода. :spiteful:

Edited by Крал, 30 декември 2009 - 09:40 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Благодаря за линковете, сега ще го изгледам, а после ще си едит-на поста за мнение :)

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Поклон на почитателите на Средна земя, които не се предават и с цената на малко средства и много любов ни поднесоха поредното късче от История на средна земя :bow: !
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

mike28

mike28
  • Потребители
  • 4 posts
На мен лично ми хареса. Играта на Кристофър Дийн и Кейт Медисън беше доста убедителна, останалите се представиха на прилично ниво, като за любители. Визията беше великолепна, придавайки доста по- скъп вид на филма, "скрадвайки" точно колкото е необходимо от оригиналната трилогия. Музиката е отлично подбрана, доста от оръжията в проекта са истински, орките са се справили доста добре, а и определено не са скучали между снимките

[url="http://www.youtube.com/watch?v=F19iQYL6TMk&feature=player_embedded"]http://www.youtube.c...player_embedded[/url]

Това е за оръжията:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=rLr-3gYbGqA&feature=related"]http://www.youtube.c...feature=related[/url]

Обработката на филма- като монтаж, озвучаване, добавени ефекти е на доста добро ниво, слагайки в малкия си джоб не малко високобюджетни продукции. Всичко е направено, както се казва с малко, но от сърце, освен вложената любов, личи си и старанието с което са подходили всички участници.

Лична оценка: 8/10

Edited by mike28, 02 януари 2010 - 02:33 .

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Ахаха!
Крал, радвам се че владетелката успя да защити последните издънки на Нуменор.

Като изключим безумно хаотичните битки(които се случваха напълно безпрецедентно и безсмислено през целия филм)и фактът, че никак не ме убедиха в мощта и славата на Дунеданците, докато ги гледах в тия сламени колиби, в които ги бяха натирили(те верно са скиталци, ама чак пък такава срамота)... Та филмчето е много пиятно и създава чувство на носталгия за Средната земя.

Оценка: "бива-бива" :)

Edited by Spec0, 07 януари 2010 - 03:02 .

I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Филмът е повече от добър, като се има в предвид, че е аматьорски и че има доста скромен бюджет. Артистите бяха на ниво, може би нещо не ми хареса артиската дето играеше Гилраен. По малко по-различен начин си представях образа на Гилраен. Тролът изглеждаше доста професионално направен. Евала на пичовете.
БТВ. Някой обърна ли внимание, че режисьорката на филма играеше една от главните роли - тази на Ел?! Или пък аз нещо съм се объркал...

Крал

Крал
  • Потребители
  • 14 posts

Ахаха!
Крал, радвам се че владетелката успя да защити последните издънки на Нуменор.

Ми издънки са отвсякъде, я! Нъл Бялото дърво му вардят издънките и фиданките, с тея елфически протежета при Елронд е същото :lol: .

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Ммм, много добър филма, много ми хареса и мисля, че следващият им опит трябва да е с един по-дълъг филм и малко по-богат откъм сюжет, защото им се получава (: Много е добре, че са решили да екранизират точно за Араторн. Актьорите също много ми харесаха и единственото, което по-куцаше е, че прекалено много личеше когато зад актьора няма истински пейзаж, а е компютърно (: Но това не е болка за умиране (:

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
Страшно ми хареса, особено Еладан и Елрохир бяха точно както си ги представях, въобще всички актьори бяха добре (само Гилраен винаги съм си я представяла с тъмна коса). Това за истинския пейзаж наистина въобще не е проблем. Браво на хората.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Сега го пуснах... започва добре. Хубав ЛАРП са си спретнали, като във ВнП:Р
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users