Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Руска музика

• Please log in to reply
70 replies to this topic

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Бат'Маноле, поздрав с ДДТ. :Р

Posted Image

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts
и от мен една песен на любимата ми руска група - SLOT (ха...току що видях че вече съм я поствал тази песен, но няма значение, този вариант е live...)

Я сам себе придумал путь,
Расставил маяки
Иду по узкой пустыне
Один в толпе людской
И всё пытаюсь обмануть
Течение быстрой реки
Пока мой след не простынет,
Не ходи за мной

Ты идёшь по воде
Зная как, зная где
А я следом по дну
Я тону

[Послушай]
Остановись, пока не поздно
Я падаю вниз за тобой
Туда, где светят твои мёртвые звёзды,
Ослепляя солнце пустотой

Я распугал давно друзей,
Но мой спокоен взгляд
Свободный волк-одиночка
К законам спиной
Мне надо сдать себя в музей
И жить там как экспонат
Всё, я сказал и точка -
Не ходи за мной

Сделать наоборот,
Подобрать к тебе код,
Отключить от сети
Не уйти

Edited by Quáco, 31 януари 2010 - 09:27 .

Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Напоследък харесвам прекалено много руски неща... а това е противопоказно за българите.

vlad_vlad

vlad_vlad
  • Потребители
  • 2 posts
[quote name='History' date='28 December 2006 - 11:55 PM' timestamp='1167342919' post='2065']
Време е май и аз да се обадя в тази тема. Личното ми докосване до руската музика се случи в първите месеци на вече отминаващата година. Тогава може да се каже, че аз си открих дадени групи, изпълнители и т.н. които започнах да слушам. Иначе, руска музика винаги се е слушала в моето семейство, но на мен по-скоро не ми е правело впечатление. Е, това се промени преди няколко месеца. Що се отнася до моите любими руски групи и изпълнители, то те са твърде много за да говоря за всеки, но ми се иска да спомена поне няколко.

Любэ - всеки, които ме познава знае колко много обичам тези хора. Тях ги открих чрез един мой много добър приятел, който ме посъветва да чуя нещо тяхно. Свалих си една песен - "Давай за" и просто не знаех къде се намирам. Последва цялата дискография и Любэ станаха неизменима част от живота ми. За тях мога да говоря толкова много, но предпочитам всеки един, който има желание да ги чуе сам да си прави изводите за тях. Аз лично ще препоръчам някои песни - Давай за, Конь, Комбат, Ночь, Ясный Сокол, Скворцы, Старые друзья, Позови меня тихо по имени, Луна, Солдат, Там за туманами, Песня О Звездах, Ты неси меня, река - май е време да се спра, въпреки, че има още толкова много.

Владимир Высоцкий - символът на руската музика за мен. Страхотен поет и уникален глас. Изпълнител, който влага страшно много чувства в песните и изпълненията си. Нещо, което все по-рядко успявам да открия в тази му форма. Трудно ми е да отделя някоя по-добра песен на Высоцкий - каквото и да чуете негово е изключително. В последно време аз често слушам - Две судьбы, На Большом Каретном, Охота на волков, Песня о Земле, Письмо в редакцию, Баллада о детстве, Спасете наши души, Ноль семь - наистина ми е трудно да деля песните му на добри и по-добри. Всичко е до усещане, а Владимир Высоцкий е ... наистина трудно се описва. Гений.

Не може да се говори за руска музика и там да не присъства името на Алла Пугачёва. Вярвам, че повечето от вас са чували поне Миллион алых роз - песента, която за мен е синоним на самата Пугачёва, а и на цяла Русия. Други, които си заслужават да се споменат са Позови меня с собой, Осенний поцелуй, Арлекино, Этот мир, Куда уходит детство и още доста разбира се. Творчеството и не може да се измери само с няколко песни.

Михаил Шуфутинский - oще едно от големите имена на руската музика. Поредният изпълнител от тази държава, който притежава изключителен глас и чувство към музиката. Ако трябва да спомена няколко негови песни, то не можем да минем без Играл скрипач, Ветер северный, Письмо к матери, Марина, Гулай душа, Калина Красная, Пойду однажды по Руси, Ты Прости Меня, Свечи. Препоръчвам Шуфотинский на всички, които са силно привърани към руската музика.

Поредното име е това на Сергей Трофимов. Един изпълнител, който много ми допада и с голям кеф си го слушам дори когато се налага да се концентрирам (а в такива моменти дори рядко слушам музика като цяло). От неговите песни най-много харесвам Я скучаю по тебе, Пожалей Меня, Пожалей, Дайте мне чего-нибудь, Ветер буйный, Вне закона, Вот и все, Ветер в голове, Мурка, Алёшка и разбира се още доста, но тези са най-често слушаните от мен в момента.

Следващите изпълнители ще са двама, тъй като ги открих едновременно, а и музиката им е доста сходна (по мое мнение). Става дума за Михаил Круг и Игорь Тальков. На мен лично повече ми допада Михаил Круг и най-искрено ви препоръчвам песента му Кольщик, която определено носи голям емоционален заряд. Ако харесвате шансони - Круг е добър избор Posted Image

Следват две групи, които имат много общо. То е Валерий Кипелов. Вокалистът на Ария, групата, която често наричат руския Iron Maiden. Сега много моля феновете на Maiden да не почнат да се пенят. Истината е, че Ария наистина доста наподобяват именитите си колеги. Другата група е Кипелов и е родена след като вокалът на Ария решава да създаде нещо самостоятелно. Говорейки за тези две групи не можем да не минем без две основни техни песни - Мечты и Я свободен. За мен най-добрите им попадения до този момент.

И като финал едно от най-уникалните неща в руската музика - Хорът на Червената Армия. По мое скромно мнение в целия свят едва ли има по-добър мъжки хор от този. Изпълненията им на песни като Смуглянка, Руски моряшки танц, Трима танкисти, Химн на СССР, День Победы .... - те са толкова много, че едва ли ще мога да изброя и 1/4 от всичко. Препоръчвам го на всички ценители на хоровите изпълнения, а за хора, които харесват руска музика е просто задължително.

Останаха още много групи, за които също смятам, че си заслужава да бъдат споменати и определено имат хубави песни. Става дума за Кино, Звери, Иракли, Жанна Бичевская, Ирина Дубцова, Иван Кучин, София Ротару, Фактор 2, да не говорим за музиката от руските филми, която е просто убийствена и е един от основните фактори за успешното руско кино .

[quote name='Талиесин']Колкото по-далече е руската музика от мен, толкова по-добре, начело с прехвалените Любе, които откровено ме дразнят.[/quote]Руската музика също далеч не е за всеки Posted Image

Я влюблен в тебя, Россия, влюблен
Живи и здрави!
Защо пропускаш Култова група като "Машина времени" и нейния солист Макаревич,който има и страхотни самостоятелни изпълнения!то

За мен най-добрите руски групи са култовите Машина Времени и Ария ! Андрей Макаревич има много характерен носталгично-романтичен гърлен глас , а Александр Кипелов е със силен мощен глас ,не може да се сбърка! Висоцки е класика, Алла Пугачова е добро минало...Земфира е добра ! Другата руска музика не е на това ниво, с изключение на Аквариум!

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts

Лети, перце
През полето
Отнеми, перце
Моята тъга

Изтрий праха
От лицето ми
Превърни се
В мое крило!

Ех, да имах крила
като сокол
да имах сила
като камъче
да имах братя
подобно на дърво
да бих имала живот
с нов венец!

Тогава
не бих лежала
в чистото поле
не бих гледала
небесните облаци
и не бих молила
лекото перце
да прогони моята тъга…
"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts

СЛОТ – МЪРТВИ ВЕЗДИ

Аз сам си измислих път
И поставих фарове по него
Вървя по тясна пустиня
В хорската тълпа
И все се опитвам да измамя
течението на бързата река…
Докато следите ми не са изстинали
Не върви след мен…

/След теб, след теб, след теб…
Спри се, докато не е късно!
Аз падам надолу след теб
Там, където светят твоите мъртви звезди
Ослепявайки слънцето със своята пустота…/

Отдавна изпонаплаших приятелите си
Но моят поглед е спокоен
Свободен вълк-единак съм
С гръб към законите
Трябва да се предам в музея
И да живея там, като експонат
Всичко казах. Точка.
Не върви след мен.

/След теб, след теб, след теб…
Спри се, докато не е късно!
Аз падам надолу след теб
Там, където светят твоите мъртви звезди
Ослепявайки слънцето със своята пустота…/
"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

The Witch King of Angmar

The Witch King of Angmar

Кирил Петров

• Потребители
  • 28 posts
Аз съм голям почитател на руската музика. Любимите ми групи са Любэ и Машина времени. Други много добри песни според мен са "Семь сорок" и "Синий иней". Ценител съм и на руските военни песни и маршове, най-много "Священная война" , "Защитники Москвы"и "Прощение славянки". Сред любимите ми изпълнители са Николай Расторгуев и Иосиф Кобзон.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
По-горе Мери правилно се е сетил за мен с ДДТ. След тях остава "Мельница", другото е монашеският хор на Симонопетра, ако това изобщо е руска музика. Малко Чайковски, малко Бортнянски, евентуално малко Стравински и дотам съм.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Това

и

слушам напоследък.
Друга руска музика не ми е понесла досега.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Разчиствам си стаята и преди малко попаднах на аудио касетка с ей тея пичове - Вячеслав Бутусов и Deadушки. :)

The things one feels absolutely certain about are never true.

PuddleOfmudD

PuddleOfmudD
  • Потребители
  • 10 posts

Ейй.. руския рап много нашумя това лято.. http://www.youtube.c...h?v=E40hxcdepcc  НУ НУ ДА  :thumbsup:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users