Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Ъндърграунд музика

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Hróðvitnir

Hróðvitnir
  • Потребители
  • 27 posts
И така, тъй като нямам абсолютно никакъв социален живот, нямам по-добро занимание от това да седя пред компютъра ровейки из всяка дупка и гънка на Интернет. По цял ден. Всеки ден. Едно от заниманията ми е да ровя из Metal Archives и да се смея на форумите им, където всяка група за която знаят повече от 3-ма човека е мейнстрийм, ерго, не струва. И тъй като тази логика е нещо което само главата на един прост метъл или все по-известните хипстър дечица може да измисли, обикновено не я приемам на сериозно, макар и да разбирам идеята. Фен съм на някои групи които, са известни (избягвам "популярни"), като не мисля, че това, че те имат успех ги прави по-малко качествени музиканти.

И все пак, като избягаме от Metal Archives, където яденето на сурови овчи глави и груповата мастурбация в името на Сатаната е нещо обикновено, дори кежуъл, ни остава въпрос - по-добри ли са неизвестните изпълнители, от тези свои колеги, които са пробили. И не говоря само за метъла, във всеки жанр има колкото искаш неизвестни и все пак надарени музиканти, които обаче така и няма да пробият и да успеят, по една или друга причина. Естествено, истина е, че, повечето неизвестни музиканти са такива защото са бездарници. И при все това, има и също толкова бездарни и некадърни музиканти, които обаче са световно известни.

И без повече увъртане и псевдо-интелектуалничене - споделете своите любими но световно неизвестни изпълнители, пък ако ви се пише, дайте мнение защо дадените дрънкачи си ги знаете само вие пък и по целия въпрос за мейнстрийма.

Аз като фен на метъла казвам веднага 3 от любимите ми групи, за всичките от които хората, след като отговоря на въпроса "Кой слушаш?" с дадените групи, ми се отвръща обикновено с неловко мълчание, "а тъй ли", "не съм ги чувал тия" или личния ми фаворит "Тва нещо метъл ли е?" *Да* "А, и аз слушам метъл, Slipknot и Disturbed".

-Within the Ruins - progressive metalcore

-As Blood Runs Black - deathcore

-Thy Art is Murder - deathcore

П.П. Нямам предвид само буквално ъндърграунд, за мен това включва и слабо известни музиканти, за които все пак знае и някои извън даденото норвежко градче.

Edited by Hróðvitnir, 12 юли 2011 - 11:10 .

Nothing is sacred.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Троскот - Metallica covers and "Криза" :teethqhq:
Rogue's Gallery

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Ммм... пробвай все пак и със социалния живот, може и да ти хареса. :teethqhq:

но ми хареса тва

...или ония ненормалници в гаража на Гошо, дето дигат гюрултия по цял ден

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
The Moon Lay Hidden Beneath a Cloud примерно?

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Малко среднощен оф-топик от мен:

Ммм... пробвай все пак и със социалния живот, може и да ти хареса. :teethqhq:

За това бих те подкрепил, преди около 5 дни, но точно сега, след като днешния ден протече в една безкрайна игра(циклеж пред компютъра) ще трябва да призная, че социалният живот си е голям кеф, но от толкова много време бях спрял да се забавлявам с игри(и форуми) пред компютъра, че след днешния ден се чувствам по-щастлив и енергичен, отколкото след месец подготовка за състезание Posted Image

П.С.: Нещо всички он-лайн познати си легнаха и като останах сам да си играя ми стана самотно.... Да не се връзвате много на спамовете ми!

Hróðvitnir

Hróðvitnir
  • Потребители
  • 27 posts
Преди няколко седмици открих Archspire, наистина впечатляващ и чудесен за слушане technical death metal.

Както и With Faith or Flames, приятен метълкор с по-оригинални текстове от стандарта в жанра.

Nothing is sacred.

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
Чешки прогресив/техничен дет-грайнд с фолк елементи... не знам.

Edited by Ammit, 12 август 2011 - 12:28 .

But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

Hróðvitnir

Hróðvitnir
  • Потребители
  • 27 posts

Чешки прогресив/техничен дет-грайнд с фолк елементи... не знам.

Супер е.

Така и така съм тръгнал, ще постна каквото слушах днес.

Skagos - Cascadian Black Metal

Weakling - Black Metal

Ash Borer - Black Metal

Voluspaa - Viking Black Metal

Panopticon - Atmospheric Black Metal

Myrkgrav - Viking Black Metal

Beheading of a King - Technical Deathcore

The Faceless - Technical/Progressive Deathcore

Nothing is sacred.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users