Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Нови филми

• Please log in to reply
20 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Та на скоро ми се отвори много свободно време и исках да знам дали бихте ми препоръчали някой филм, който още е по кината или скоро излиза. На скоро прочетох всички Хари Потър книги и сега малко се отдалечавам от четеца, но ако можете да ми препоръчате филм, в удоволствие ще отида на кино.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
„Фантастични животни и къде да ги намерим“ тръгва на 18 ноември по кината. Доколкото знам, ще има общо 5 части и ще се разказва за битката с Гелърт Гриндълоуд, а именно най-великия черен магьосник след лорд Волдемор. Някъде четох, че Джони Деп също (ще) участва във филмите.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, Джони Деб ще участва и може би ще играе Волдеморт. Аз искам да изгледам наново Хари Потър филмите, преди да гледам този, пък и препрочитам последната книга (нямаше ли да излиза нова или вече излезе.) Аз вчера гледах Доктор Стрейндж, който е един от филмите, които очаквах с нетърпение тази година, заедно с Rogue One, Fantastic beasts and where to find them и Assassain's greed, и си заслужава 3D IMAX. Ако ви се отдаде възможност, задължително да го гледате. Marvel отново доказа, че прави много хубави филми. Днес го гледам отново, че не мога да се сдържа.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Джони Деп ще е Гелърт Гриндълоуд. Иначе, да, „Хари Потър и Прокълнатото дете“ излезе, ако мога да го нарека точно книга... То е сценария на самата пиеса. Не знам, ако искаш прочети, тъй като е хубаво сам да си изградиш мнение за „книгата“, но аз лично го определям повече като фенфикшън и няма много общо с представата, която човек си изгражда от предните книги.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз съм чел книгите и съм гледал филмите за Хари Потър, но на скоро чух за Fantastic beasts и не знаех, че ще има 5 части. А имали книга за него или какво, тъй като аз не съм много навлязъл в Хари Потър, но ми стана интересно.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Има книга, която се казва „Фантастични животни и къде да ги намерим“, но в нея само са описани различните животни, т.е. няма развитие на никаква история в нея.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Благодаря. Сега като изчетох няколко Star Wars книги реших, че Хари Потър е новата ми цел. За сега ми е интересно, но от училище ми дадоха да чета Под Игото. Знам че е най-четеният български роман и е голяма работа, тоест трябва да съм го чел, но хич не ми е интересно. Сега се опитвам да свърша по-бързо с това, за да си освободя място за Хари Потър, а след това Игра на Тронове. Говоря за книгата, защото шоуто наистина, !НАИСТИНА! не е за мен. А аз си мислех, че Deadpool беше R-rated.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
И аз се измъчих миналата година с „Под игото“. Може би е по-скоро най-популярният български роман, за най-четен- не знам. Книгите от „Игра на тронове“ според мен са горе-долу сходни със сериала на НВО, тъй като Мартин, като жив човек (което преимущество не е имал Толкин, когато са правили филмите по „Властелина“ и „Хобит“) има по-голямо влияние по време на снимачния процес. Би трябвало да излиза (след неопределен период от време) още една книга от поредицата- „Ветровете на зимата“, но май ще е след 7-ми сезон... а след това и последната книга, чието име забравих. Иначе: „Игра на тронове“ не е никак лоша поредица. :) Като прочетеш, пиши в другата тема за това кой какво чете или нещо от сорта, ще се радвам да разбера мнението ти.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
 Под игото е най-четената книга на 20ти век в България, точно както ВнП е в Англия. А относно Фантастични животни, сега почнах да чета Хари Потър видях, че във първата книга, в списака на Хари с неща за училището Хогуъртс имаше много книги и една от тях беше "Фантастични животни и къде да ги намерим" от Нют Забравихмуимето. Малко се учудих, като се зразбрах, че правят не един, а пет филма по тази енциклопедия, но пък филма си го биваше, така че нямам проблем. Пък и магцосникът, за който ти говореше, Гелърт Гриндълоуд, се оказа, че бил победен от Дъмбалдор. Забрави за Под игото, Хати Потър са много по-интересни книги. Гледах и първият филм и също много ми хареса, но направих грешката, която няма да повторя, да гледам филма преди книгата.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Подчертано никога филмът преди книгата!!! И аз я правих тая грешка, но нали човек се учи от грешките си :D
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз лично започнах Властелина с вилмите, защото баща ми много ги гледаше, така че дори да не исках (а аз първоначално наистина не исках), трябваше да ги гледам. По късно проявих интерес. Но до този ден малко съжалявам за това, защото книгите бяха много завладяващи и сигурно щаха да са повече, ако не бях гледал филма. С Хари Потър е друго. Вече съм на втора книга и направо е супер. Фантастични животни и къде да ги намерим беше OK филм, имаше доста хубави части и няколко разочароващи. Относно Хари Потър филмите, понеже те са осем, а книгите седем, и понеже искам да гледам всеки вилм след книгата си, се питах къде става това разминаване. Мисля, че Даровете на Смъртта май беше разделена на две части, ама не съм сигурен. ПП Куидич вече ми е любимият спорт :) ;) ППП Относно куидич, аз ли бъркам или има нещо много грешно в него??? Ако играта свършва чак когато сничът бъде хванат, то какъв е смисалът гончийте да бележат точки и как е възможно да спечелих, ако сничът е хванът (което явно се е случвало, защото Оличър Ууд каза, че ПОЧТИ винаги играта приключва с хващането на сничът)??? ;) :)
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Амии... докато гончийте и биячите отбелязват точки, търсачът търси снича. Тъй като няма как да бъде хванат веднага, останалите играчи трябва да бележат точки, докато това стане. Иначе почти винаги, отборът, чийто търсач улови снича първи, печели играта, тъй като той носи 150 т. (?). Почти винаги играта приключва с хващането на снича, тъй като преди имало мачове, които продължавали с месеци, играчите се сменяли, знам ли, може накрая примерно да се отказват или нещо такова, играта да свършва при някакви странични обстоятелства... това е добра тема за размисъл, може да се поразровя :)
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, това го схванах, но как е възможно ПОЧТИ винаги отбора, който хване снича да спечели, трябва да бъде винаги, не ПОЧТИ винаги, защото не мога (можех) да си представя как след като играта е свършила, дригия отбор може да спечели. Но после озъзнах (след като бях постнал този въпрос си), че ако единият отбор има повече от 150 точки преднина и другият хване сничът, първите печелят. Трябваше да се сетя за това преди да питам (facepalm).

ПП Скоро вчера прочетох трета книга и мога да кажат, че с всяка една книуга, поредицата е ставала все по-хубава и по-хубава.
ППП Лошо е, че ако не чета или не се занимавам с неща от училище (домашни, проекни, допълнителни курсове и прочие) съм само в интернет, където само да напишеш "Хари Потър" и веднага ти излизат някакви спойлери. Сега вече знам толкова много неща, като например, че Дъмбълдор ще умре, или че Снейп че умре, или че Хедуиг ще умре, или че Фред Уизли ще умре, или че Доби ще умре и така нататък. Много е досадно, нищо че и аз съм си виновен, че ги гледам всички тия неща.
ПППП Като гледах трейлърите на филмите се заинтересувах за много неща. Битката между Хари и Волдеморд изглежда супер, а онзи турнир от Огнения бокал, мисля, също ще (дано) бъде много интересен.
ППППП Прекалено много послеписи!! ;)

Edited by konstantin cherganov, 29 ноември 2016 - 02:57 .

13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

....и веднага ти излизат някакви спойлери. >

> Сега вече знам толкова много неща, като например, че Дъмбълдор ще умре, или че Снейп че умре, или че Хедуиг ще умре, или че Фред Уизли ще умре, или че Доби ще умре и така нататък.

Сори, просто не се сдържах. :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts
Властелинът на Пръстените като книга е в пъти по интересен от филма :) Там също са дадени и приложенията за езиците и писмеността в Средната земя. Нещо, което намерих за доста интересно :) Ако имаш време и желание, бърни се на книгата, няма да съжаляваш :)
“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Дървобрад, точно Коцето няма как да не е чел приложенията :)
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Естествено, че съм ги чел. Всички, освен това за писменостите, което малко ме обърка бяха интересни. В приложение А има голям обем история за Втората и Третата епоха, която никъде другаде нея пише, освен, може би, в History of Middle-earth.

Edited by konstantin cherganov, 03 декември 2016 - 02:30 .

13turniri.png

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Коце, опитай пак да прочетеш за писменостите. Аз чак на четвъртото четене положих необходимото усърдие, че да вникна в тях. Може да ти е нужно да се връщаш, да отгръщаш, да препрочиташ. Но на мен, веднъж като разбрах как са замислени, ми станаха по интересни и ме накараха да се замисля за "нашите" азбуки по друг начин.

32

bdk---rohan.jpg

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Разгледах писменостите и останових, че ако се съсредоточа, ще му хвана цаката. Имах една тетрадка с карти, таблици, родословни дървета, списъци с имена и прочие. Мисля, че ще трябва да си я намеря и да подраскам малко в нея по тази тема. ПП Шеста ХП книга, ужасен прежод, яка история
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Някой тук да си е правил тест в Pottermore, официалния ХП сайт. Уау, знаех си, че съм Рейвънклау, доволен съм и от леко хафълпафската ми къща в Илвемори, Пуклуджи или нещо такова. Пръчката ми е бреза, добро дърво, с драконово сърце или нещо такова, което прави най-силна магия, мисля, 12 и половина инча, около 35см, надявам се, това е нормата и трудно огъваема. Само Покровителя или патронуса, както искате, не ми харесва. Някаква си порода куче, гонче или на английски, beagle. Предпочитах някаква птица.
13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users