Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Суровата реалност

• Please log in to reply
8 replies to this topic

veli11

veli11
  • Потребители
  • 11 posts
Днес животът ни предоставя много възможности, но в България съществува и другата крайност на ограничения и лишения. Всеки месец аз срещам тази сурова реалност, всеки път аз се чувствам безсилна в тази битка. Може би книгите са тези, които ме разнообразяват и ми дават сила. А вие как се справяте, стигат ли ви парите, случвало ли ви се е да лишавате децата си от нещо?

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Да, случвало се е, но това не е страшно. Всяко нещо, от което мога да лиша детето си или любим, или себе си, е безполезно на фона на нещата, от които не мога да се лиша. Те са ценни - свободата на духа, куражът и вярата. Няма лесни времена, няма лесни държави. Това не го казвам като оправдание. Споделяла съм и друг път във форума, че не вярвам в криворазбраното родолюбие. Нека всеки живее там, където го тегли сърцето, а не джобът. Бъдете пътуващи жители на света, а не емигранти. Отдавна вече не оплаквам майка България. XXI век сме.

cvetelina

cvetelina
  • Потребители
  • 16 posts
Аз съм срещам трудности, малко са хората, които никога да не срещат. Самотна майка съм, работя на две места, разпокъсвам се, но какво да правя. И аз мисля, че нещата, от които лишавам детето си не са толкова важни, защото му показвам, че най-важното е да обичаш. Нито веднъж не ми е казвала, че нещо и липсва и затова и се възхищавам на силата, но има неща, от който няма как да я лиша като топла вода,ток и храна затова понякога прибягвам към [редактирано]*, докато взема следващта заплата. Независимо какво ни се случва , ние никога не трябва да се предаваме, защото имаме до нас хора, които ни обичам и ще са винаги с нас, независимо какво ни се случва, не случайно е
казано, че любовта ще спаси света.

Edited by DragonSlayer, 13 ноември 2015 - 03:04 .
*рекламен линк

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 975 posts
Цветелино, много гаден начин за реклама е това! Или ще кажеш, че не е реклама?

32

bdk---rohan.jpg

veli11

veli11
  • Потребители
  • 11 posts
На доста хора от нас ни се е случвало да прибягваме към кредити или да искаме пари от приятели, но в крайна сметка трябва да сме благодарни и на малкото, което имаме :)

veli11

veli11
  • Потребители
  • 11 posts
Както се казва: Don't worry be happy!

Edited by veli11, 11 ноември 2015 - 09:39 .

cvetelina

cvetelina
  • Потребители
  • 16 posts
" Много мислите смятат, че животът е труден. И правилото гласи: слава Богу, че е така. Ако всичко беше лесно и приятно, нямаше да бъдем подлагани на изпитания и проверки, нямаше да се закалим в огъня на живота. Нямаше да израстваме и да се променяме, нито пък да се издигаме до неподозирани висоти. Ако животът беше низ от прекрасни слънчеви мигове, съвсем скоро щеше да ни стане скучно. Ако нямаше дъжд, как тогава щяхме да изпитваме радост, когато слънцето изгрее и можем да отидем на плаж. Ако всичко е лесно, няма как да станем по-силни." Може би, за това е казано, че всяко зло е за добро, нека бъдем по-оптимистично настроение, независимо какво ни се случва.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Това по-горе е реклама и линкът трябва да бъде изтрит. Инак - с всичко се свиква. Човек знае и две, и двеста. Но самата тема не е ли малко не като за този форум?

Edited by Menedhel, 13 ноември 2015 - 05:48 .

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, определено не е за БГТФ, но аз си премълчах .
13turniri.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users