Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Кога започна всичко

• Please log in to reply
121 replies to this topic

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts
всичко почна 2003 аз да съм била на 9 години почна с баща ми той ми подари ВнП сега издадена малко след или преди филма не помня после замря страста ми към Толкин и пак се възроди като поотраснах малко
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Спомням си много добре как започна всичко. Съквартирантката ми по онова време - 2003 година - тъкмо си беше купила компютър и често се събирахме в стаята й да гледаме филми. Тогава бях студентка първи курс и ми се налагаше да работя нощем, а през деня ходих на лекции. Не знам как издържах. Та, един ден след работа и след лекции дойде време за филми. Пуснахме си ВнП, Задругата на пръстена. Първите 10 минути ми бяха достатъчни, за да се влюбя завинаги. Естествено, този ден успяхме да изгледаме само първата част. На следващия ден, нямах търпение да се прибера вкъщи, за да продължим филма. Видяла колко съм захласната по филма, съквартирантката ми реши да ме експлоатира, като каза, че ще го гледаме едва след като лъсна банята. И така след 12-часова нощна смяна, лекции и една чиста баня вповече изгледах и Двете кули. На следващия ден довършихме трилогията, а аз бях готова да седна отново да ги изгледам.
Естествено, тогава се започна едно издирване на книгата, но в онези години това си беше трудно. Ще прескоча историите с годините търсене, молби за заемане и откази, като направо се спирам на момента, когато си купих книгата. Е, няма такъв кеф. После дойде ред на Силмарилион, Хобит, Децата на Хурин, Недовърени предания, Омагьосаното кралство. Така до днес.
Понякога се питам, какво ли би било, ако първо бях прочела книгите. Но, за съжаление вероятно, не съм имала този късмет. Важното все пак е, че сънувам Средната земя, а това е къде-къде по-добре от нищо.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users