Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Star Trek

• Please log in to reply
15 replies to this topic

musala

musala

Konnik

• Потребители
  • 68 posts
Има ли фенове тук на този култов сериал?
Преди няколко месеца случайно гледах два епизода по AXN Sci-fi и се зарибих.
Свалих си абсолютно всички серии и два-три месеца вече гледам почти всеки ден.
В момента съм в началото на Дълбок Космос 9.
LOTRO: server Eldar [EN], kinship Bulgaria, nickname Konnik
One game will rule them all!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Може да звучи еретично, но никога не е успявал да ме грабне този сериал. Просто не сме създадени един за друг. Ще ми е трудно да обясня защо, но най-близкото обяснение е, че по същата причина не се увличам по комикси (я, то и това звучи само по себе си еретично :))

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
ТНГ само ме кефи, има една серия "Darmok" май се казваше, където еднa извънземнa раса общува чрез метафори от историята и митологията си, тя ми е любимата ;) гледай я препоръчвам ти я.

http://www.youtube.com/watch?v=QoM_kPGfkw0

Велика сцена!!!

Също и сериите с "тъмната паралелна вселена" са яки, там човешката империя воюва с извънземните, които са в отчаяна федерация, и ги мачка и поробва ;) Много по-реалистичен сценарий от блудкавото мирно съжителство на хората с "добрите извънземни" ;) Униформите са почти нацистки а мацките са с къси полички...

Edited by proudfoot.underhill, 07 януари 2010 - 09:34 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Лично моят проблем със Стар Трек, е че е прекалено огромен и всеобхватен и просто не знаеш от къде да се хванеш. Не че не може просто да почнеш да гледаш от един момент нататък, но все ще знаеш, че не си "истински" зрител на Стар Трек, защото не знаеш кои са били героите еди-кога-си. Ама не мога да седна да изгледам всички серии от последните 40 години! Мусала, ти това ли имаше предвид че ще направиш? :teethqhq: Моля те, води си дневник на душевното състояние по време на експеримента, ще е интересно.

Освен това, като бях малка гледах серии с един състав от герои, а след това, когато по-късно пуснаха нов сезон, с разочарование открих, че вече говорим за друго време и други хора. Не обичам така :(
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз затова обичам филма. Можеш да го гледаш без каквато и да е било предварителна подготовка :teethqhq:
The main thing in life is to know your own mind.

musala

musala

Konnik

• Потребители
  • 68 posts
Карам ги наред. На ден по 2-3-4 серии (в зависимост от свободното време) гледам :)
Ами аз по принцип си харесвам научната фантастика и като малък съм изчел доста книги.
С един приятел събирахме поредицата на Бард.
В Стар трек ми харесва това, че има много различни епизоди, които засягат най-различен кръг от въпроси било то за развитието на човека, за техниката, за изкуството, етиката, историята дори и т.н.... т.е. не са чисто научно-фантастични.

Епизодите са почти разделени един от друг, имам предвид, че има много малко прокарани сюженти линии, но те не са определящи и можеш да гледаш откъдето ти хрумне.

Edited by musala, 08 януари 2010 - 12:47 .

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts

Ами аз по принцип си харесвам научната фантастика и като малък съм изчел доста книги.

То и аз, ама още не съм склонна да изгледам целия Стар Трек. Колко ли място заема това на компа :teethqhq:

А иначе тя научната фантастика в 90% от случаите прокарва идеи за философия, етика и история :)
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

musala

musala

Konnik

• Потребители
  • 68 posts

А иначе тя научната фантастика в 90% от случаите прокарва идеи за философия, етика и история :)

Така е, но има сериали като например "Бойна звезда: Галактика", които са също научно-фантастични, но в тях екшъна е преобладаващ, а мен това не ме кефи особено.
Иначе за размера мога да проверя по-късно като се прибера, но със сигурност надхвърлят 50 гига :)
Но не пречи да си ги сваляш едно по едно. Те са групирани по сезони в Замунда. А и аз повечето ги сийдвам в момента :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Star Wars ftw! :tooth:

На Star Trek не се радвам особено, най-вече заради разни огледални вселени, пътувания във времето и пр. буламачи, които хич не ми харесват. Пък и като цяло нещо не е my cup of tea. :unsure:

Макар че като малък гледах The Next Generation, като го даваха по Ефир 2. Ама то тогава нямаше много избор, каквото дават - гледаш. :lol:
The things one feels absolutely certain about are never true.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
TNG: Eternal Epic!!! Свалям си 1 епизод на 1 сезон. :alien:

Edited by proudfoot.underhill, 09 март 2011 - 10:02 .

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Meet the Q!
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Свалих си първите няколко серии на Star Trek Enterprise, зарибявката е сериозна :)

Edited by proudfoot.underhill, 05 ноември 2011 - 11:54 .

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Записал си се доброволец в екипажа на капитан Джонатън Арчър, а? :yes:
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
А па сега си дърпам пълнометражните. Live long and Prosper!

WhiteBarde

WhiteBarde
  • Потребители
  • 38 posts
В момента по AXN Si-Fi Вървят "Ентърпрайз" и "Космическа станция 9". Преди години бях фен на "Следващото поколение".
Оригиналът не ми харесва. Не знам защо, може би е прекалено олдскул за вкуса ми.
Като цяло поддържащите персонажи ме кефят на макс. В Ентърпрайз- денобюланеца доктор, в КС-9 ференгито кръчмар и кардасианеца-шивач.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users