Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Star Wars

• Please log in to reply
67 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Дарт Моргот е мастър на Дарт Саурон, а Кралят-чародей - ученик на Дарт Саурон. Тъй де, нали мечът на Краля-чародей се обвива в пламъци, когато той минава през разбитата порта на Минас Тирит (поне във филма). Пък и Кралят-чародей е най-добрият пилот на Средната земя - един от общо девет... (ако не броим и Гандалф, дето яха орела Гуаихир веднъж-два пъти, тогава десет).

Но в Средната земя (по-правилно в звездната система Арда, много далеч от Корускант... в една ептен баш юбер мега далечна галактика) ситите толкова дълго са били на власт, че местните технологии са западнали страшно и населението направо се е върнало в Средните векове. А хобитите са еволюирали от ендорски мечета. Косми са им останали само по краката. Джуджетата са еволюирали от кръстоска между мечета и уукита (затова им е останала и брада, а пък са нисички). Безкрилият говорещ дракон Глаурунг вероятно е Хътянин по произход. Ам-гъл е отдавна изгубеният близнак на Йода, дегенерирал и озверял (срамът на семейството на малките зелени ушати човечета).

Darth Amidala

Darth Amidala
  • Потребители
  • 28 posts
Години след смъртта на Йода духът му почва да преследва Ам-гъл, което вероятно е и причината за добре познатото ни развито раздвоение на личността, прешъс.
Произходът на джуджетата от уукитата е правдоподобен предвид, че и двете раси се славят с изключителна физическа сила, а и е всеизвестно поробването на Кашиик, родната планета на уукитата, с което се обяснява и изпращането им в далечната Галактика Арда, много отвъд Непознатите Региони. С тях са били пратени и шепа джедаи, превърнали се в местните магьосници маяри, но разбира се и сред тях, както по времето на Великия Разкол, се намерили такива, които да се обърнат към Тъмната страна на Силата. И ооо Дарт Саурон - РАаааайз.

Време е да си зададем въпроса при евентуална инвазия на Галактиката срещу Арда кой ще надделе в двубоя между Дарт Сидиъс и Дарт Саурон?

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Вероятно граф Дуку, демек Саруман.

~A long time ago~

~A long time ago~
  • Потребители
  • 4 posts
:boogie1qw: И аз разбира се съм голям фен на Междузвездни войни, въпреки че като бях малка не харесвах много излязлите до тогава филми, но след като на скоро ги изгледах всичките станах голям почитател. Не мога да преценя дали старите или новите серии ми харесват повече, но в старите серии присъстват Чубака и Хан Соло което е голям плюс.
И естествено любими герои са ми Чубака, Хан Соло, Люк, Йода, Граф Дуку, Оби Уан и Куан-кон-гай(не съм сигурна дали така се пишеха :axesmiley:) Posted Image
Всъщност дори ника ми идва от там :teethqhq:

Edited by ~A long time ago~, 05 февруари 2011 - 07:55 .

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
... in a Galaxy far, far away...

Куай-гон Джин е името ;)

"Те живяха в несправедлив свят и несправедливо време и, естествено, станаха герои."

Принцеса Лея Скайуокър-Органа-Соло, сенатор

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Първата ми е-поща беше bobi_wan_kenobi@abv.bg . И първият скайп. Бях джедай, ама после станах сит.

ПП. ха, тук във форума тоя мейл още ми стои, макар че не съм влизал от години и беше деактивиран:)

Edited by proudfoot.underhill, 05 февруари 2011 - 11:03 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Бях джедай, ама после станах сит.

Па сега си гладен :P
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Сит на джедай не верва.

Darth Amidala

Darth Amidala
  • Потребители
  • 28 posts
Ама изобщо, често има и изразени алергични пристъпи

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Старо, но златно:

:tooth:
The things one feels absolutely certain about are never true.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Btw, рекламната кампания на новия СтарУорс ще е много забавна.

FROM THE DIRECTOR OF STAR TREK... STAR WARS: EPISODE VII!

:D
The things one feels absolutely certain about are never true.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Не е зле филмът, и с нетърпение чакам 18 декември.
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Не е зле филмът, и с нетърпение чакам 18 декември.

Това констатация ли е или израз на надежда?

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Интересно ми е дали ви е допаднал новият Епизод VII. След премиерата през миналата седмица, четем за всякакви боксофис рекорди, но подобряването им се дължи на популярността на старите епизоди. Ревютата към момента също са много положителни, въпреки че тук-там се промъкват и не дотам хвалебствени мнения. На мен флмът ми хареса, и ще го гледам поне още веднъж за да добия по-добро впечатление, но не мисля, че е над нивото на който и да било от предходните епизоди(с изключение на II може би). Не ми допадна липсата на оригинален сюжет и съм сигурен, че не един от старите фенове би нарекъл филма "римейк" на "Нова надежда". Интересното е, че в много ревюта това се сочи като най-силната страна на "Силата се пробужда". Е, за мен си е слабост. Липсват ми и философските моменти от предходните части, но се надявам, че ще се завърнат отново в следващите. Актьорската игра ми хареса, новите персонажи влизат много силно и с нетърпение очаквам да видя развитието им. Общо взето - това е от мен. Интересни са ми вашите мнения.
Rogue's Gallery

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Не съм го гледал все още, но подразбрах, че Джар Джар не играе, значи няма как да е лош филмът. :) За сега гледам да страня от дискусии по филма, за да не се спойлна по погрешка, но с някои тъпизъм мога да се включа и тук :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз го гледах ама няма да споилвам. Засега само ще кажа, че Джар Ажар не участва.
13turniri.png

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Аз съм още на преговор. За да вляза по-добре в епизод 7, повтарям старите - 4, 5 и 6.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Аз пък познавам хора, чиито любим персонаж от Междузвездни войни е именно Джар Джар. :D
Rogue's Gallery

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Хубав филм с тъжни сцени и неочакван край. Това е.
13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users