Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Alien Shooter

• Please log in to reply
2 replies to this topic

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Напоследък ме изби да се забавлявам с подобни непретенциозни пуцалки в изометрична перспектива, но освен оригиналния Alien Shooter откри доста малко, хм, клонинги. Ще се опитам да обобщя тези които аз открих, като разчитам на който са попадали подобни заглавия да се включи :)

Alien Shooter

Posted Image

Оригиналната игра. Забавна, но не особено балансирана като гейм. Като цяло не ми допадна.

Alien Shooter: Vengeance

Posted Image

Е те тва е играта. Наскоро се появи и Alien Shooter 2: Conscription - нещо като прикуел. Още не съм го тествал.

Shadowgrounds

Posted Image

Се оказа повече от прилична, като изглючим малоумните диалози (ама то в толкова плоска история какви да са). Изцяло 3-Д, но в изометрична перспектива, основната разлика е че управлението повече се доближава до 3D шутър, но цялостния гейм си е като AS. Има и експанжън, не ми е попадал.
Забележка - ако случайно играете на ATI-карта, задължително си изключете светлинните ефекти и водните отражения. Пести сини екрани.

Take No Prisoners
Posted Image

Едната от по-дъртичките творения на Рейвън Софт, за които се сетих. Също в 3D, почти изцяло същото управление като Shadowgrounds (тук-там същите саунд ефекти, май и от Frozenbytes са разцъквали :tooth: ), само че всички подвижни обекти са грозни спрайтове. Доста интересна като замисъл, и - (!) със sandbox гейм. Навремето си убих много време с нея, но не я довърших щото така и не открих ултимативната пушка, че да гръмна ултимативния бос! :tooth:

Mageslayer
Posted Image

Е другата дърта игричка на Рейвън от онова време. Не съм я разцъквал особено основно заради куцото управление, иначе много прилича на TNP като изпълнение. Не съм напълно сигурен че е за тук, но като изключим сюжетната насоченост гейма е доста подобен.
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Гледам че е излязла новата Alien Breed

Posted Image

изглежда обещаващо.

Също и Greed - Black Border

Posted Image

макар че, като гледам наш Драконоубиец вече се е произнесъл не-ласкаво за нея :D
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Наскоро света се сдоби и с:

Posted Image

Предвид куция гейм на IMPACT (НЕПРОСТИМО е системата за прицел да служи и за местене на зрителното поле, а в същото време aim-а да е плаващ в него) мисля да се въздържа на първо-второ-трето-десето време.
Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users