Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Настолни ролеви игри (rpg)

• Please log in to reply
47 replies to this topic

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Играли ли сте ролеви игри? Какви? И харесва ли ви това хоби?

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

TheWitch-king

TheWitch-king

Иванакин Небеходеца

• Потребители
  • 101 posts
Яяяя, какво представлява това нещо? :rolleyes:

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Някой ще ми обясни ли какво е това ? :)
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Винаги съм искал да играя Dungeons&Dragons, но много пари струват книгите (на английски) :rolleyes:

Edit: И съм много навит да се съберем с няколко души които знаят правилата и да поиграем :D
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
О, много ни харесва това хоби, но тъй като основният ресур при настолните ролеви игри е времето (което е много дефицитен ресурс, както се оказа и спряха съвсем да го внасят напоследък), та сега сме останали само с добрите спомени, спонтанните усмивки при подсещане на някоя забавно или идейно изиграна ситуация и тайната надежда, че някой ден отново ще имаме възможност да се върнем по онези интересни места, със старите, или нови, приятели по интереси. О, да, много ни харесва, Любезни, много!

Иначе, не бих казъл, че съм някакъв разбирател на настолните рпг`та или системи, напротив, просто един много запленен фен, на когото му липсва цялата атмосфера и преживявания по време на играта. Играли сме основно D&D 3 и 3.5 и лично аз предпочитам тази система заради интуитивността на игралният свят (игралните раси и професии са малко или много принципно познати и лесно се навлиза в играта, особено ако има някой да те напъва, да отговаря на въпросите ти и като цяло да те въведе в игралния свят и системата).

Имах щастието да попадна на страхотен Dungeon Master, или Разказвач, или там както бихте го нарели, и на страхотно парти; и това май са другите две основни изисквания (не знам, споменах ли за фактора "време"?), който могат да те спечелят или да те направят инертен към настолните игри. Сега, като почнах да пиша, така ми дойде хъс за игра, че отивам да разцъкам нещо на компютъра, някои от заместителите на настолните рпг, че иначе няма да мога да заспя :D

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

TheWitch-king

TheWitch-king

Иванакин Небеходеца

• Потребители
  • 101 posts
Кала, случайно да помниш това описание на разказвач:
"Намирате се в кръчмата *дъвчи храна*...ам...*преглъща* абе дайте първо да хапнем, после ще играем" :lol: :D :P

А иначе ние тука си играем DND 3.5 пари са давани само за полихидрони, книгите са на РС-то =) Играем що-годе редовно, като от година и половина все аз съм гей(м) мастър ( :angry: ), но и това ще се промени сега, като си свърша куеста :D Най-после и аз ще пограя от бая време насам :D :D :D

halfelven

halfelven

Най-проблемен потребител

• Потребители
  • 41 posts
Абе хора когави остава време за ядене, пиене, е***е и други социални неща като по цял ден играете ДНД а по цяла нощ Л2. А има и такива дето играят ДНД с другите но през тва време са си на компа и цъкат Л2. Та въпроса ми е от къде намирате време. Или само аз съм будала който ходи она работа на лекции и от време на време се осира в някой караеоке бар.
П.П. Като ми кажат ДНД винаги се сещам за оня епизод на Декстър където играят и Ди-Ди и Декстър спорят. "Dungeon", "Forest", "Dungeon", "Forest" (И при ввсяко сменяне картинката се сменя и накррая) "OK Dungeoun-Forest" (и се появява няква гора с трупове по пътечките)

TheWitch-king

TheWitch-king

Иванакин Небеходеца

• Потребители
  • 101 posts

Абе хора когави остава време за ядене, пиене, е***е и други социални неща като по цял ден играете ДНД а по цяла нощ Л2. А има и такива дето играят ДНД с другите но през тва време са си на компа и цъкат Л2. Та въпроса ми е от къде намирате време. Или само аз съм будала който ходи она работа на лекции и от време на време се осира в някой караеоке бар.
П.П. Като ми кажат ДНД винаги се сещам за оня епизод на Декстър където играят и Ди-Ди и Декстър спорят. "Dungeon", "Forest", "Dungeon", "Forest" (И при ввсяко сменяне картинката се сменя и накррая) "OK Dungeoun-Forest" (и се появява няква гора с трупове по пътечките)

Култ е тоя епизод! Култов! :lol:

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Едно време играех всяка вечер бетата на Аксиом 16 в сингъл плеър :lol: \m/
The things one feels absolutely certain about are never true.

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts

Едно време играех всяка вечер бетата на Аксиом 16 в сингъл плеър :lol: \m/

Как се играе настолно РПГ в сингъл плеър? Някак си не мога да си го представя.
I'll finally arrive.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Ами демото на Аксиом 16, което излизаше във сп. "Фентъзи Фактор" имаше вариант да се играе и от един човек без разказвач. Имаше си предварително написана история, ти обикаляш картата и т.н. Как да ти го опиша, беше нещо като ролева игра с елементи на тактическа книга игра ;)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Няма нужда да го описваш. Сещам се за какво говориш. Само че истинското RPG не струва нищо без хубавата компания и добър разказвач.
I'll finally arrive.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Изрових тази тема по спомени, за да не отварям нова и направо минавам на въпроса:

Питах се дали някой знае в Бургас да се играят такива дивотии като настолни ролеви игри и да знае как мога да открия такива ентусиасти. Какъв е шансът да получа положителен отговор на тези два въпроса?*

*третият въпрос е риторичен :Р

Сюзън Смърт

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts
Ако става въпрос за всякакви MMORPG-ta аз си разцъквам българските Ханове и Bulfleet!
ЗАЩО ли! Ами само те тръгват на РАЗБИТИЯ ми комп :tooth:
Като чуя RPG се се сещам за Ръчен Противотанков Гранатомет
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

Ако става въпрос за всякакви MMORPG-ta аз си разцъквам българските Ханове и Bulfleet!
ЗАЩО ли! Ами само те тръгват на РАЗБИТИЯ ми комп :tooth:
Като чуя RPG се се сещам за Ръчен Противотанков Гранатомет

Ами... не, не става точно дума за мморпг, а за нещо далеч по-различно. Иначе, и аз съм избудувал не една и две нощи когато Булфлит профождаше, бях станал модератор с около 800 мнения в разстояние от 3 или 4 месеца (всички тях в дискусионните подфоруми, не в лафчето или спамене) и някои от настоящите правила на играта са мои идеи - абе, сега се чудя толкова ли много време съм имал, че така охолно съм го пилял:)

Сега не бих се върнал да играя Булфлит или производните, но на момента ставам, ако някой ми каже да почнем някое ролево приключение :thumb:

Сюзън Смърт

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Драконе, хайде да почнем някое ролево приключение! *очаква той да стане и да заиграе* :)

Я гледай, аз съм пуснала темата, а не съм се разписала с отговор :) Голям фен съм на ролевите игри (както и на ЛАРП-а междувпрочем), но за нещастие нямам възможност да играя много - не заради времето (което имам в достатъчно големи количества, за да видя по цял ден във форума ;)), а поради липсата на играчи, на които им се играе. Ту няма водещ, ту играчи... Льоша работа :(

А що се отнася до тези игрички... как ги нарекохте, MMORPG (какво трябва да значи това?), напоследък съм се запалила по няколко и цъкам от време на време. Но не мога да се нарека фен :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Massively multiplayer online role-playing game значи и някои от тях са голяма зарибявка, признавам, но нищо не може да се сравни с едно добре организирано приключение, с добър Водещ и приятна компания. Мел, да играем, ама аз вече съм в Бургас, как да го направим?

Сюзън Смърт

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Фън на буци. Ама няма ентусиасти. И време няма. За водещи да не говорим... :(

Иначе е страшен бъзик - стига да им се играе на хората, де :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts
Липсата на водещи е доста голям проблем. Просто всичките ми познати, които са се докоснали до DnD са се докоснали като играчи (например през компютърни инкарнации на DnD системата) и нямат уменията/желанието да се "жертват" в това да манипулират съдбините на шепа люде, разкривайки заплетена и изпълнена със кървави битки история. А и трябва да ти се отдава да предразположиш хората да се потопят в играта, тъй като няма яки графики и звук...

Иначе, когато бях в гимназията един приятел си взе 3.5 dungeon / player и monster книгите и тъй като си седяха в неговата къща където правихме игралните сесии по веднъж на седмица - две, той стана Разказвач, като при проблемни ситуации или когато виждах, че губи контрол над играта (защото и това се случва като имате хора с буен нрав или несвикнали с ролевите игри) съм му помагал. Не сме играли много - до трето ниво станахме за 5-6 сесии. Два пъти сме почвали различни партита. Първо 3 + дм когато сванахме как да праим цялата простотиа, после 5 + дм. И аз си спомням за някой незабравими моменти. Като в един момент се нацепи партито в едното село. И всеки правеше някаква щуротия и стана точно като някой от action packed spin-off дето се случват в Order of the Stick.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Преди месец започнахме една интересна кампания, която уви, се оказа злополучна за моя персонаж, поне за сега. Невин - пето ниво Рейнджър, е затворен в неразрушима кристална сфера. И то в умален размер :( Това се случи защото изтеглих неподходящата(the Ace of Spades) карта от едно магическо тесте. Аххссс, Безценний, само да ми падне подлия гном, мойто ми го предложи :angry:
Това е по DnD 3.5 ревизията. Повече ми харесва обаче първата(имам я преведена, благодарениое на Ян(Бибиян) ;) Гамджи), защото не е толкова биткаджийска и зарът не влиза толкова често в употреба. Обичам да има повече пъзели и загадки от колкото сражения, и те да се решават не чрез интелиджънс чекове, а от самите играчи. Много съм навит да поиграя и по Света на Мрака(имам книгата със Storytelling system и Vampire: The Requiem) обаче май ще трябва сам да се науча да водя, защото не мога да намеря някой с опит. Системата на Белите Вълци ми допада, а се използва и само един вид зар - d10. За DnD 4 съм чувал само суперлативи(била опростена спрямо 3.5, много лесно се играела и от начинаещи и тн.) но не съм играл по нея. Ако наистина се окаже връщане към корените на DnD, то тогава ще се пробва задължително.

П.П.: И ако някой някъде ви предложи да теглите карта от "Deck of Many Things", не бързайте да го правите.
Rogue's Gallery

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users