Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Heroes of Might and Magic

• Please log in to reply
59 replies to this topic

Poll: Heroes of Might and Magic (23 member(s) have cast votes)

Любима част?

1. HoMM 1 (2 votes [6.45%])

Percentage of vote: 6.45%

2. HoMM 2 (5 votes [16.13%])

Percentage of vote: 16.13%

3. HoMM 3 (18 votes [58.06%])

Percentage of vote: 58.06%

4. Heroes Chronicles (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. HoMM 4 (4 votes [12.90%])

Percentage of vote: 12.90%

6. HoMM 5 (2 votes [6.45%])

Percentage of vote: 6.45%

Vote Guests cannot vote

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Кой ли не е играл още 1, 2 и 3та част и не е луд по тях ;р Кои са ви любимите части от поредицата, какво мислите за новите 4 и 5? Аз сега почнах 5 и честно казано съм супер доволен от всичко засега! А видях, че се задава и 6, която е още по обещаваща (: Posted Image

Edited by Motorbreath, 17 февруари 2011 - 07:55 .

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Откривам с Втора част! Най-добрата! :boogie1qw:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Тройката, без съмнение. Петицата не съм я пробвал още, а четворката опитах на два пъти да я играя, ама графиката е абсолютен кич, а битките са ми скучни, така че и двата пъти бързо-бързо я изтрих.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Петицата определено надвишава очакванията, които бяха тотално занижени след 4ката xD Особено с експанжъните става почти перфектна (: Аз сега играя с последният експанжън Tribes of the East, като в него има и предишните кампании. Има нова раса изцяло от джуджета, което е мега супер яко! Освен това много добри подобрения са направени със скиловете..има си специално т.нар Skill Wheel, който позволява сигурно милиарди комбинации от скиловете, много хитро е направен.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Heroes III беше една от първите игри, които съм играл на един много, много, много(още много по много) стар компютър! Но след като преди година-две опитах Heroes V .... Ех, не помня колко време не бях станал от кашона Posted Image 5-цата доста я играя(ех), но напоследък нямам много време да седя пред компютъра :glare: Сега, обаче, след като видях темата и предполагам с времето ще се развият дискусии, ще трябва да седна и да започна пак да стратегосвам по картата :spiteful: Всъщност, когато за 1-ви път пуснах 5-цата, първото ми впечатление беше, че това е Heroes 3, но с многократно подобрен графичен енджин. Е, от части това е вярно, тъй като наистина се съдържат най-добрите елементи от 3, но са добавени и още и общо взето, играта е голям кеф :boogie1qw:
П.С.: Как ще изкарам още 4 часа в даскало и после още 2 часа тренировка, докато стане време да седна пред компота и да пренощувам ?! :axesmiley::axesmiley:

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Ееее, тройката е класика : ) Винаги се стремя да правя Might Wizard-Slayer герои с много меджик резистънс. Затуй Рампарт са ми любими с оня Улфретин ли, как му беше името, и със здравите джуджаци. Като цяло обаче героите в играта хич не са уравновесени и Меджик са по-силни и по-лесни за игра от Майгхт.

Другата любима раса: Некрополис (най-вече заради атмосферата :dance: ), и на трето място - Хората. Стронгхолд имат зверски Майгхт варвари, но не много яки единици, въпреки че оркчетата са като от Вермахта :) .

Едно време Тауър ми беше любима раса, но тогава играех с нечестните уизарди. Много силни единици имат обаче Тауър.

Дънджън е могъща раса, но винаги ме е отвращавала, само Торботутковците/Краставичките са симпатични :boogie1qw:

Фортрес и Конфлукс не ги признавам за раси изобщо (първите имат яки, но ужасяващо грозни майгхт герои, а единиците йм са трагьодие с изключение на биковете. А Конфлукс са нечестни ръшари магически, да гинат у индустриален песък).

(инферно хич няма да ги спомена, освен че са мизерни)

Edited by proudfoot.underhill, 18 февруари 2011 - 11:10 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Ми то и в петицата си продължава традицитята на Stronghold.. аз сега май казах или не казах, забравих вече, играя Tribes of the East експанжъна, като сила са просто железни, срещу твоите уизарди просто :axesmiley:Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Е не знам за петицата, тя сигур няма да ми тръгне на моя комп. А четворката съм я разцъквал, но не достатъчно, че да ме зариби. Двойката май веднъж си я инсталирах, ама не ме изкефи, а единицата сега я гледам на скрийншоти :) Няма какво да си говорим - Тройката е и ще си остане ненаднминатата класика, към която нивгаш няма да ми писне да се завръщам :)

Edited by proudfoot.underhill, 18 февруари 2011 - 10:21 .

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Ейй, тема за любимата ми игра :) Поздравления за Motorbreath!
Още помня мига, в който зърнах за първи път вълшебния свят на Might and Magic. Беше в един квартален гейм-клуб в Стара Загора(при Бобев), а играта - HOMM1. Бях запленен от уникалната атмосфера и поисках веднага да се впусна в приключения. От тогава изминаха петнайсетина години, през които HOMM се сдоби с четири наследника. Първите два от тях, за мен, са най - добрите от поредицата, като върхът в игрово отношение дойде с излизането на тройката заради постигнатото балансиране на расите. В двойката и най-вече в единицата драконовите замъци бяха много по-силни от останалите. Тук е моментът да отбележа, че популярността на поредицата се дължеше до голяма степен на мултиплейъра. Дори и без LAN мрежа, играчите можеха да премерят сили на един компютър през Hotseat. А да играеш мулти на HOMM3 си е огромно удоволствие :D Четворката донесе промяна, която не се хареса на всички почитатели на играта. В нея липсваха ъпгрейди на единиците, чудовищата по картата можеха да се движат, системата на магиите беше променена и тн.. На мен лично играта ми допадна много и си я разцъквах на сингъл с кеф. Определено най-красиво изглеждащият Хироус. Проблемът на играта дойде от мултиплейъра. Геймплейът и в частност битките бяха навъзможно бавни за игра с някой друг.
Уф, сега трябва да ставам от компа. Петицата ще нахраня по-късно.

Edited by Finarfin, 18 февруари 2011 - 11:26 .

Rogue's Gallery

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Heroes-а е единствената игра, която категорично мога да нарека своя слабост. Други титанични заглавия идват и си отиват, това остава. Даже май съм малко болен на тая тема. :P
Heroes III е ядрото на поредицата, за това спор не може да има. Това е може би единствената част след I и II (които не са достатъчно еволюирали за да влизат в сметката), която е била хвалена много повече, отколкото критикувана. И с право. Ако не друго, ТройкатА се играе активно до ден днешен, което само по себе си говори достатъчно. За да я опиша аз ще ми трябва отделен форум. Само ще спомена, че Castle, Necropolis и Conflux са за аматьори :D . Измежду останалите най-силна фракция няма - горе-долу на едно ниво са, но това си личи само ако можеш да играеш добре и човека срещу теб също го бива.
Heroes II е най-забавния Heroes досега, поне за мен. Просто чудесна игра, ако не я взимаш насериозно. Всъщност трудно е да я вземеш насериозно като видиш и чуеш Голема-кюнец или Stone Skin-магията, пресъздадена като зидаро-мазачески шедьовър. Heroes I също може да се похвали с доста весели моменти, но не така добре развити както в наследника му.
Heroes IV е тъжен случай. Буквално. Доскоро не знаех много от подробностите от разработката му, но като ги научих направо се учудих, че играта не е поне пет пъти по-зле, отколкото всъщност е. Хората, които наистина са работили по заглавието заслужават много уважение. Продуцентите им, напротив, заслужават зандан за престъпно малоумие.
Heroes V, началото на Ubisoft-ската ера в Heroes-а, в началото беше на нивото на Heroes IV - което си е същинска свинщина, при положение че в този случай продуцента нито имаше финансовите проблеми на 3DO, нито кой знае какви причини да избързва с пускането на играта. Който е виждал първоначалната версия знае за какво говоря - един самосвал бъгове, направо идиотски баланс между расите, липса на редактор на карти, нищожно количество от последните, дебилна история с още по-дебилни персонажи... бе библейска катастрофа. Нещата не се промениха много с Hammers of Fate. Tribes of the East обаче ми възвърна надеждата, че под ръководството на диванетата от Ubisoft може да се направи свестен Heroes. Доста от техническите проблеми бяха оправени, баланса бе закрепен на що-годе прилично ниво - макар че Sylvan и Fortress си останаха свине - бяха направени някои добри нововъведения, в частност най-вече алтернативните ъпгрейди и т.н. В ядрото си обаче играта все още имаше твърде много недостатъци за да ми хареса достатъчно.
Heroes VI ще излиза до два-три месеца. Следя го отблизо и съм доволно объркан по отношение на не едно или две неща. Правят се много промени, само че никой не ще да даде подробности по тях. Всъщност това е чини ми се най-некадърно рекламирания Heroes от времето когато dial-up-а беше сиктирдосан и Интернет-връзката със сносна скорост стана широко достъпна. Много неща изглеждат обещаващи - въвеждане на усъвършенствата система за развитието на героя, където ролята на шанса ще е много по-малка отпреди за сметка на целенасочения избор на играча, преустройство на йерархията на съществата във всяка фракция, усъвършенстване на тактическите битки и др. Също толкова обаче са и разочароващите новини - първоначално ще има само 10 карти, няма ги ключовите за серията Dungeon и Academy, няма да има голяма разнообразие от неутрални гадини (само 8), броя на ресурсите се намаля от 7 до 4 и т.н., да не ви изливам всичката боза, че на някой ще вземе да му прилошее. Първоначално играта беше планирана за март, но преди две или три седмици полу-офицално обявиха, че я отлагат. Аз очаквам края на април или май. Поживем - увидим.

Едит: Heroes Chronicles си е група кампании за Heroes III - макар че хронологически покриват голям интервал от време, почващ преди Heroes I и стигащ до началото на Heroes IV. Все пак няма нужда да го има като отделна опция.

Edited by Archibald, 18 февруари 2011 - 02:20 .

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
И аз се чудих Chronicles дали да ги слагам, като си помислих първо, че това си е Heroes 3, а и можеше да породи доста спорове, но все пак ги включих заради дискусиите покрай тях, ако изобщо възникнат такива (:

За Heroes 6, може би имаш твърде малко вяра в продължението, аз пък съм с големи очаквания (: Макар че и това не е хубаво, предполагам, че пак като с 5та ще оправят бъговете с по-нататъшните експанжъни. Общо взето доста се вълнувам за кампаниите, изглежда историите ще са доста интересни и този път. Струва ми се, че доста ще се заложи на Necromancer в тази част, някакво предчувствие, нз и аз xD

Поне графиката е сигурно, че ще е чук xD

Posted Image

Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
На ниво геймплей не знам как ще е шестицата, ама от визуално не съм особено впечатлен. От скрийншотовете бих предположил, че предстои да излиза WarCraft IV (да не кажа даже мод на WarCraft III), а не Heroes VI. Концептуалните рисунки пък са страшно generic, коя да е фентъзи игра би могла да има (и има) абсолютно същия арт.

Любопитен какво ще сътворят, но не вярвам да се запаля много. Heroes III след толкова години продължава да е достатъчно актуална и като ми се доиграе Heroes не виждам причина да пусна четворка, петица или шестица вместо нея. Може би разнообразието, но аз честно казано не съм циклил Heroes III дотолкова, че да ми дотегне.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Ако на някой му се доиграе двойка или тройка на мулти да ми пише л.с.. Може да се позабавляваме в удобно нам време. Само да има реално IP, щото през hamachi досега все удрям на греди :(
Rogue's Gallery

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Вие обаче ме запалихте да си сваля и да разцъкам IV-ката, наистина изглежда много красиво (2.5D за мен е перфектното измерение за стратегии, като WarCraft 3 без зуума, а "чисто 3Д" като Heroes 5 и 6 вече ми става претрупано и кичозно)

Въпреки че туй никак не изглежда зле, макар и наистина да е като продължение на WarCraft с ъндедски Зигурат

Ама едва ли ще е на нивото на Heroes 3.

Edited by proudfoot.underhill, 18 февруари 2011 - 08:42 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Наистина малко прилича на Warcraft 3(с леко подобрена графика :D ), но аз нямам проблеми с това. Warcraft и Heroes са 2 от любимите ми игри, тъй че приемам промяната с отворени обятия :)
Одеве си свалих Heroes 3 и макар, че съм със 7-ца и 22-та инча са изрязани и има 2 прекрасни черни линии от 2-те страни на монитора(too much numbers), се почувствах зарибен и за малко да пропусна часа на срещата Posted Image Сега изглежда, пак ще се покъртвам...

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Гласувах за третата част, защото In The Wake Of Gods за мен е най-ултимативният вариант на играта, макарче като се замисля май съм отделил повечко време на единицата. Четворката биваше, но не мисля, че трябваше да излезе точно под името "Heroes...", а двойката и петицата почти не съм играл. :)

DorianFrost

DorianFrost
  • Потребители
  • 11 posts
3- ката е невероятна. Това беше първата ми походова стратегия , която разцъках, и от онези славни времене до сега не съм спрял да я играя.Posted ImagePosted ImagePosted Image
Играл съм на всички части от поредицата, но 3-ката е моят фаворит.
Дано живееш в интересни времена !

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Ааа Stronghold на Heroes 3 веч ми е любимата раса :)

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
В такъв случай винаги се стреми да усвояваш и развиваш въздушната магия на експертно ниво, за да пускаш масов haste на единиците си.
Аз пък най - обичам да играя с елфическите замъци, в случая - Rampart.
Rogue's Gallery

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Вчера направих една игра с Rampart, доста дълга дойде, но беше напълно достатъчно за да се зарибя! А, днес играх с Necropolis(преди ми бяха любимци) и пак успях да бия :) Интересното е, че доколкото помня, последния път когато играх бях доста некадърен, а вчера и днес правя доста интересни игри Posted Image Сега ще направя и една игра с Дънджън, че съм ги позабравил :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users