Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

StarCraft

• Please log in to reply
198 replies to this topic

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Керигън продължава да е най-гнусната гейм-п**ка, квото и да й правят арт-пичовете от Близард...

Керигън рулз :Р А това не са го правили от Близард, фен-арт е :) - бел. Кем
Моя грешка, начи! Ама пак ми е дразнителна...Явно не е моя тип жена...в смисъл не ме кефят девойки с пипала по галавата :P! - бел.авт.

Но нейсе...
днес загледах телевизия ММ (което рядко правя, всъщност) и ми попадна някакво предаване, в което имаше едно много кратко мъничко сладко демо на битка между Теран и Протос...За съжаление хванах последната част от това демо, където гробовен глас зад кадър обясняваше туй-онуй за юнитите, гей(м)-плей-я и т.н. Това, което ми направи впечатление:
1.Супер-Единицата на Протосите - "Кораба-Майка": признавам си - такова зло копеленце не съм виждал никъде досега (някой ще спомене Supreme Comander, ама аз ще питам кой я е играл тая игра със чудовищни изисквания).Значи, в даден момент може да има само един Кораб-Майка, ама от това което видях (с подходящият чийт за енергия, хехе) това бебче може да изръшка цялата карта. Гробовния глас зад кадър демонстрира трите му специални умения:
* Time Bomb - много красиво и ефектно/ефективно - това което стрелят кулите срещу Кораба-Майка се спира на милиметри от него и замръзва, а като мине ефекта на бомбата, снарядите кротко падат на земята. :tooth[1]:
*Planet Crusher - някакъв много зъл енергиен лъч (от оня тип, дето гадните извънземни пуцаха по хората в "Денят на Независимостта", ако помните), който минава през маринките като някакъв много остър нож през масло ;)
*Black Hole - на демото се разви сладката ситуация, в която няколко батъла нападнаха Кораба-Майка и почнаха да му пращат Yamato. Протоса създаде миниатюрна черна дупка, която набързо изгълна Battle-Cruiser-ите :) Уловката май е, че засегнати са само летящи гадинки :)
2.Другото което много ми се понрави е това че са добавени много смъртни анимации...Мене лично много ме дразнеше, как органичните юнити винаги се пръскаха в грозен червен спрайт (Маринки, зерглини, прочее сган...).Сега вече има поне няколко начина юнита да сдаде багажа.(Трябва да се види, как Battle-Cruiser-а се разбада във въздуха и се стоварва върху нещастните копелдаци отдолу.)
3.Играта ще е мнооого динамична...Мнооого красива...НО, няма да е новаторска! Така ми се струва поне, от нещата, които съм изгледал досега. Ама да видим :)
Най-готиния подпис

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Е, то на това демо (в youtube поне :Р) казаха, че специално са дали повечко енергия на Mothership-a, за да му демонстрират възможностите, иначе в реална битка Battle Cruiser-ите да Я бяха направили на чаркове. Амин. :closedeyes: Всъщност, като гледах кратките клипчета визията ми напомняше много зловещо за WarCraft (която не съм играл) и това не ми направи чудесно впечатление, но пък не мога да не отбележа, че StarCraft II изглежда много по-..фешън така. :р
С ръка на сърцето мога да кажа, че старият (BroodWar-ски) изглед ми харесва повече от видяното, но в крайна сметка неколкократно казаха, че става дума за специални preview-та, тъй че много вода ще изтече, докато я пуснат. Но, както и да е.

Като цяло играта ще е майка си и баща си култа; тъй че търпеливо ще потропвам с пръсти и ще попитам дали има някой, който е навит да направим StarCraft: BroodWar (v. 1.15) в Headoff-a? :Р Да ми пише на ЛС, да се разберем. :rolleyes: :tooth[1]:
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
www.starcraft2.com
Влизате теглите има инфо за всичко и то директно от близзард тва инфо дето го давате е леко старо.Те обявиха играта че я почват още на 19 май на Blizzard WWI.Но още тогава казаха че ще има да поработят в/у новите юнити,за да е добре балансирана играта.Но ще видим като излезе бета теста.
Ónen i-Estel Edain,Ú-chebin Estel anim.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Е хайде да не са я започнали на 19 май.
По-скоро я разработват от няколко години и едва сега го обявяват.
Директно копи-пейст от Уикипедия:
"It has been stated that development on the game began in 2003, shortly after Warcraft III: The Frozen Throne was released. Blizzard has not announced a release date, but they have stated that it will not be released in 2007. The retail development is in the early stages but the core game is "very far along" and can currently be played in multiplayer mode."

I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
От излизането на frozen throne мислят фабулата,но не са почнали да я пишат!Имат и още един проблем част от хората които са работили по SC и WC вече не са в Blizzard.Освен това ще има още доста какво да работят например баланса и разни други такива за някои незначителни неща,но всъщност са от много голямо значение.
По мое мнение можем да говорим като хората за играта когато доиде Бета теста(лошото е че не всеки ще може да опита още в бета теста играта).

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Ще ме извиняваш, ама за четири години не са мислили само фабулата и всички филмчета и скрийншоти го доказват. А фактът че има работещ мултиплейър дори няма нужда да го коментирам.
Изказването, че са започнали играта на 19 май е смехотворно.

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Така само да кажа че трейлърите не са разработване на игра а по скоро рекламен продукт в това число са и шотовете.Относно "работещия" мултиплейър я малко за замисли това че са направили тая част не е нещо толкова голямо.Нали като седнеш да играеш искаш фабула.Незнам до колко си запознат ама стар крафт не и отстъпват доста игри,но просто тя има убииствен сценарии!Освен това имат кампании да правят батъл нет имат да правят сървари да качват.Така че това което са направили до момента е по скоро реклама.От тук нататък ще е интересното.Между другото ако имаше мултиплейър и можеше да се играе щяха да са дали вече бета теста!

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Говориш пълни глупости, но нищо, вярвай си.
Аз само ще спомена че мултиплейъра е нещото, което поддържа играта жива, след като отминат началните въздишания по "фабулата".
Ако мултито по принцип за теб не е нещо голямо и по-специално - мултито на StarCraft - то няма за какво да си говорим въобще.

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Мултито не отричам че е нещо добро ,но не е нещо толкова голямо.Като се направи и батъл нет-а и тръгне бета теста,защото без батъл нет бета тест неможе да има!Тогава пак ще си говорим!Ти изкара, че те след 1 година ще я искарат играта!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Всъщност е напълно въжможно да я изкарат до една година!
За пример ще дам Fallout 3, който стана "сигурен" едва миналата година (ако не ме лъже паметта), но е разработван от известно време.Въпреки това играта се очаква догодина (есента 2008)...
Трябва да отбележим, че Blizzard притежават и огромен човешки и материален ресурс.Отново пример - броя на хората които се занимават с правенето на филмчетата от Blizzard-игрите е около 25 души.Обикновено всички те работят едновременно. Отделно има левъл-дизайнери, незнам-кви-си-дизайнери, хора дето отговарят за кода на играта, тия дето пишат, записват и напасват музика и звук.И най-важното цял куп сценаристи, които да отделят цялото си внимание на фабулата.Всичко това всъщност означава, че с една добра координация между всички тези звена, каквата не се съмнявам, че Blizzard притежават, играта ще се направи достатъчно бързо...Друг е въпросът, че хората там са перфекционисти (обикновено) и обръщат внимание на всеки детайл...
Така, че, ДА, аз очаквам играта най-късно Коледата 2008г. Ако пък не излезе до тогава...значи съм сбъркал в преценката си просто :)
Най-готиния подпис

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
След 1 година ще напишем пак по някои ред в тая тема и ще видиш че играта още няма да е искарана,а пък в най-добрият случеи ще я представят на тестерите!Blizzard са известни в гейм-средите с това че не се обвързват със срокове и че дори да дадът срок винаги има забавяне,отлагане или нещо от тоя сорт.За пример ще приложа Warcraft-3 проучи да видиш за колко време и какви забавяния имаше!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
То няма какво да му проучвам закъсненията на тоя Warcraft :)
То какви страдания бяха за тази игра не е истина...Само, че за тези забавяния си имаше съвсем различни причини...Първоначално играта трябваше да е Куест (след кратко колебание за заглавието поглеждам постовете на Кем) - WarCraft Adventures: Lord of the Clans.Само дето тогава проекта беше замразен и почти веднага прекратен.Дойде идеята за WC3, като за RPG със RTS (стратегически) елементи - т.е. 2-3 героя с по 3-4 юнита към тях и изръшване на картата - предварително построени сгради и стига толкоз.После идеията за WC 3 започна да се изражда, докато не се получи Warcraft: The Frozen Throne и последвалия World of Warcraft (който и до днес за мен си остава terra incognita).Така, че в случая със Start Craft 2 нещата са съвсем различни - никой не ни обещава нови, невероятни въведения, които да разтърсят RTS жанра и да наложан нови стандарти. Напротив - хората от Blizzard ни обещават още от същото :).

P.S. До след една година, indeed! ;)
Най-готиния подпис

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Краят на 2008 е напълно разумен срок за изваждане на СК2, дори с техните забавяния, отлагания и доизпипвания, с оглед на видяното от представянето. Протосите са завършени в общи линии, според техните думи, а по всичко личи, че основната концепция и на останалите раси е на лице - имаше достатъчно единици, които да покажат, че и по другите раси няма какво толкова основно да се мисли. Все пак това е СК вселената, каза се, че ще са познатите три раси (няма да има нови), освен това не може да са коренно различни единиците и дори промените над новите ще са на база на старите. С една дума Близард не почват от нулата, а и след като работят от 2003 година, не са дремали до сега и изведнъж за няколко месеца да спретнат едно представление за публиката. Края на 2008 е напълно разумен краен срок (с отлаганията и изтеглянията:))

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Ми всеки може да си мисли каквото си иска аз няма да седна да ви опровергавам,но ще кажа само че пак ще си говорим кйм Ноември 2008.Ако си мислите че бета теста е искарана игра много се лъжете да 2008 може да са готови с бета версия достъпна за определен брой хора(бета тестери).Тези хора ще я тестват ще кажат какво мислят,ще направят рапорти за бъговете в играта,ще си кажат мнението за баланса и какво трябва да се доизкусури в него.Ей такива тем подобни.Само дето бета тест не е изкарана игра.Освен това аз и все пак се съмнявам и в това дали 2008 ще искарат и бетата,защото както те самите казаха играта е още в ранен стадии на разработка.И това ме навежда на мисълта че за 2008 и дума неможе да става.
Какво му е довършеното на Протоса?Представиха новите унити ама нали трйбава да се вържат да се балансират,а за да се направи това и Теран и Зерг трйбва да се оправят,картите към играта трябва да се въведът,защото баланса се прави и според тях!
Поне за мене изпускате много моменти като казвате 2008!Разбира се че ще кажете те са голям екип,работят синхронизирано.Ми само да ви кажа че като направа аналогия с Warcraft 3 и там беше този голям екип,ама се бавиха сума ти време,да не говорим че бета теста беше също доста проточен и след самият бета тест докато излезе 1.01 имаше промеждутък от време!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Кратък Офффф-Топик <тира> Призив:
Айде, бе, бай Нифо, къде си да си кажеш експертното мнение и да свършваме! ;)
Най-готиния подпис

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Споменатият Warcraft 3 беше правен почти четири години, но истински се заговори за него последната година, година и половина. Аналогична ситуация...

Сюзън Смърт

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
За теб може ми ако си чакал списания като ПЦ-маниа и тем подобни да ти искарат инфо.Инфо си имаше постоянно и постоянно даваха дати за започване на бета тест , за незнам си какво и за незнам си що!
Така че сам го каза "аналогична ситуация"!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Е, аз не съм прогеймър, до мен последен пристига информацията :rolleyes:

Сюзън Смърт

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Ако си решил да ме иронизираш не си прав.Аз просто ти казвам факти,защото сам малко по навътре специално за тези неща.Разбира се ще се радвам ако пуснат поне бета 2008,а пък ако я искарат екстра.Но както казах ми се струва невероятно.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Ц-ц, bump-нах темата и вие се изпокарахте :P

Рано е за всякакви спекулации относно release date-а на играта, така че се успокойте :)

Само относно поста, от който се почна всичко - не е старо инфото, коментираме играта точно откакто Blizzard я обявиха на Worldwide Invitational-a. А оттогава официалния сайт са го ъпдейтвали само два пъти, като единия ъпдейт беше за някаква безбожно скъпа статуетка, а другият за въпросното геймплей филмче, ако не се лъжа.

А Blizzard освен по трите игруеми раси ще имат работа и по Xel'Naga например, което също ще отнеме време, макар и доста по-малко, отколкото останалите раси. Но няма да се очудя, ако в даден момент в кампаниите ни дадат контрол и над някоя Xel'Naga база, както с нагите във WC. Но за тях поне не трябва да се притесняват ако са unbalanced :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users