Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Моргот и елфите

• Please log in to reply
49 replies to this topic

Syler122

Syler122
  • Потребители
  • 8 posts
Въпросът ми е ,защо навсякъде в интернет срещам ,че Моргот съзнателно е създал орките такива каквито са , при положение ,че това не е вярно, той просто залавя елфи ,които са пленявани и измъчвани от балрозите и вследствие се деформират , Моргот никога не е искал да създава нова по - съвършенна раса и да настъпи ''ерата на орките'' Моргот въобще не иска да създава нищо , иска само да използва елфите като оръжие за да унищожи всичко

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Моргот винаги е искал нова раса, която да му се подчинява, но нямал силата да я създаде, или по-скоро да и вдъхне живот. Само Еру го може ,тъй като притежава Нетленния огън.
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Syler122, може ли няколко линка към места, където се казва, че Моргот съдава орките в този смисъл, в който ти смяташ, че е грешен?

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, няма да е зле. Но не всичко което е написано в нета, е написано от хора, които са навлезли в книгата, като нас.
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Имам предвид, някои неточности, например, че Берен умира, Лутиен избира смъртта и отива при него. Но тя отива и го избавя от смъртта, те заживяват на земята и умират. Както и Турин. Казват, че Ниенор го среща и той не я познава. Всъщност той никога не я е виждал, а тя знае как изглежда, но сега е омагьосана от дракона и изобщо не помни, че има брат.
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

.... хора, които са навлезли в книгата, като нас.

С чиста съвест можеш да ме извадиш от този списък, изобщо не съм тръгнал да навлизам още даже.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Syler122

Syler122
  • Потребители
  • 8 posts
Аз съм точно против извода , който прави константин , че само Еру Илюватар може да създаде живот чрез нетленния огън , както знаем джуджетата са създадени от Ауле , който съвсем не е от най - могъщите валари , знаейки ,че Моргот е най - могъщият от тях , защо да неможе да създаде раса от себепотобни , произхода на балрозите не е уточнен , но темата е друга ,че Моргот иска елфите да му се потчиняват ,а не да създава орки , поне така е било в началото , после вижда ,че орките са лесни за контролиране и затова започва умишлено да ги възпроизвежда

Edited by Syler122, 01 ноември 2015 - 02:32 .

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Защото злото е стерилно, то не може да създава. Елфическият произход на орките е спорен въпрос, Толкин така и не се e спрял на окончателен вариант. В късните идеи на Професора балрозите са Маяри, покварени от Мелкор.
защото моят гарван е зелен

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Защото злото е стерилно, то не може да създава.

Ето това е отговора Syler122. Но нали това е причината Еру да се ядоса - защото Ауле създава живот, а само Илуватар го може да прави. На другите не е позволено. Но го могат, тъй като те обичат. Обичта е нещо, което Моргот не притежава.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
О, това с обичта беше елегантна мисъл :)

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Не е моя. Нарви беше пуснал приказка (ще прощавате ,господин Менедел, но не знам къде) "Как джуджетата си обясняват създаването си". Там беше написано нещо подобно. Но защо се издавам, изпуснах си похвалата.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
За "г-н Менедел" ще ми се смеят приятелите около пет години :)

Syler122

Syler122
  • Потребители
  • 8 posts

В късните идеи на Професора балрозите са Маяри, покварени от Мелкор.

Малко излизаме от темата , но да предположим ,че Балрозите са маяри , то как числеността им е толкова голяма ,че Моргот да създаде армия , армия от маяри ?!? В Силмарилион много кратно пише за армии от елфи сражаващи се срещу Балрози , не мога да си обясня как елфи могат да победят маяри с огромна численност , в Задругата на пръстена (филм) Гандалф остава сам да се сражава срещу Балрог , по логиката на книгата само двама човека и един елф ще могат да го убият

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts

За "г-н Менедел" ще ми се смеят приятелите около пет години :)

Исках Сам да имитирам.
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Никой не е казал, че армията от балрози е голяма армия. Те са много силни и не са нужни много за една война, но трябва да има и орки. Прочети си Силмарилиона. Там пише, че някой маяри се присъединили към Мелкор.http://www.endorion..../Балрози

Edited by konstantin cherganov, 02 ноември 2015 - 07:12 .

13turniri.png

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Числеността на балрозите е от "хиляда" до "най-много седем", сиреч неопределена и незнайна. Във всеки случай през Третата епоха е споменат един-единствен балрог и това е онзи, срещу когото се изправя Гандалф. Тези двамата са от един ранг, така че силите са равнопоставени.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Балрозите са over 9000, иначе Феанор щеше да ги натупа сите. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Syler122

Syler122
  • Потребители
  • 8 posts

съгласен :D

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Мноо ясно. Всеизвестно е, че Феанор може да изпонатръшка като леви пчели дор 8999 балрога; после почват леко да му изтръпват пръстите.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз не мисля, че балрозите са толкова много. Но няма значение.
13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users