Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Игра на тронове (Песен за огън и лед)

• Please log in to reply
180 replies to this topic

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Самочувствието на висококомпетентен индивид. Коментира така сякаш, ако го бяха цъфнали него ще се справи по-добре и в играта, и в режисурата, и в сценария, и в подбирането на актьорски състав. И някак ми се струва, че не е барал книжките... :rolleyes:
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
От двайсетината реда, които прочетох, останах с впечатление, че другаря Silver тоя път е бил две-три дузини пъти по-умерен от обикновено. Ако т'ва ти се струва многознаещо и високомерно, най-добре го избягвай тоя ник като бубонната ако случайно попаднеш на него из нета. А иначе притежателя му е изгледал страшно много филми, доколкото имам някакви впечатления, тъй че анализите му не са точно в категорията на средния любител. Което хич не ми пречи да не се съгласявам с половината+ неща, които пише в тях, ако не ми харесват.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Всъщност съм съгласна с голяма част от критиките на Арчибалд, особено по отношение на Церсей. Но за някои неща, например за възрастта на героите, си има реални причини - всички герои са състарени с няколко години в сценария заради британските закони, според които не можеш да показваш сексуален акт между непълнолетни, дори ако ги играят пълнолетни актьори. Т.е. ако Денерис в сценария е на 13, както е в книгата, не биха могли да снимат никакви секс сцени с нея, независимо от факта, че актрисата е над 18. Мартин и сценаристите са решили, че секс сцените са прекалено важни, за да отпаднат напълно, и са състарили героите; а като състариш един-двама, трябва да промениш възрастта и на останалите. Мисля, че са вдигнати с някъде между 3 и 5 години - спомням си, че Рикон е на 6, вместо на 3, а Денерис е на 18, вместо на 13. Затова и Санса се държи по този начин - в книгите е разглезено 11-годишно момиченце, а тук е разглезена 16-годишна тийнейджърка. Все пак промяната в характера й и на мен не ми харесва особено. Кейтлин и Нед, мисля, също са състарени с толкова, колкото и децата им - около 5 години.

Аз всъщност спрях да гледам сериала някъде след средата, защото усетих, че образите на актьорите започват да изместват моите собствени представи за героите. А като изключим Нед, Аря и евентуално Варис и Кутрето, аз не искам да си представям героите от книгата като актьорите, особено герои като Церсей или Ренли, от когото надълго и нашироко съм се оплаквала тук. Още не съм го догледала, вероятно ще се заема по някое време преди да започне следващия сезон.

Впрочем, наистина много от феновете на сериала не са чели книгите, но много от тях ги започват сега. Това е едно от добрите неща около сериала, подхранва интереса към книгите.

Още съм в началото на ревюто, което пусна wutang, но дотук съм съгласна с всичко (в момента съм на частта за актьорите). В епизодите, които гледах, Лина Хеди играеше просто ужасно и беше абсолютно неподходяща за Церсей. Съгласна съм и с критиките към Емилия Кларк и Джейсън Момоа, и с частта за постоянното театралничене. Забелязах го и ме дразнеше, дори при Питър Динклидж.

Така, стигнах до частта за техниката, осветлението и т.н. Много интересно четиво, при това разбирам сравнително лесно за какво става дума (проблемите със снимките в контражур дори са ми се случвали irl с фотоапарат), което рядко ми се случва с технически обяснения.

Дочетох ревюто. Наистина е много добро, авторът очевидно знае за какво говори, съгласих се с него по почти всички точки. Интересно ми е да чуя какво не е харесало на Спароу.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Това, че сериалът не е едно към едно с книгите, въобще не може да е отрицателна критика към него и, в случая, няма никакво значение дали Силвъра ги е чел, или не. А анализите му са едни от най-точните в нета, независимо от жлъчния му тон, който в блога му почти липсва, даже се надявам да пропише по-често.

На Спароу не му е харесало, че трябва да чете толкова дълъг текст, получил е мозъчно напикаване и натиснал хикса горе. И вкарва вечните аргументи от рода: "що той не направи филм, като толкова разбира", които са lolol. Спароу, защо ти ще напишеш по-добро ревю на филма, бе брат? :lol:

Edited by wutang, 31 януари 2012 - 11:16 .

Горко на меките чела!

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Лол пич, ако си мислиш, че не съм го чел въобще, много се бъркаш. Спрях след анализите на актьорите. Аз не казвам що той не направи филм, просто ме дрази с неговия стил на изказване, че едва ли не е про във всяко отношение. Не съм казал, че не е писал нищо вярно, а че го представя по начин, по който далеч не ме мотивира да му дочета цялото ревю. Особено частта, в която казва да се гръмнат тия, които не харесват актрисата, която са избрали за Кейтлин. Мен това "да се гръмнат" ми звучи като "да ме барат за...", сякаш е господин Ultimate Authority. Особено като останах и с впечатлението, че одобрява добавките от типа "Лорас педалчето"...

П.П. И понеже аз явно не съм гледал за театралничене, ако може някакви по конкретни примери. Сериозно искам да ги видя, а не просто да се заяждам.

Edited by Sparrow, 01 февруари 2012 - 12:33 .

Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1772 posts
Почти изгледах 1-ви сезон. Не ме кефи - пипнат е визуално и има голи мацки, ама иначе не ме кефи и мисля, че и книгите няма да ми харесат. Някак си комбинацията от секс и фентъзи ми се струва пошла, дори и тук, където фентъзито е сведено до минимум.

Edited by proudfoot.underhill, 02 април 2012 - 09:37 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
И замисълът, и поне първите два тома, и сериалът са много кадърни. Но наистина не са за всеки вкус.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1772 posts
Всъщност северняците ме кефят, южняците също...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
Е, Северняците са си класика. Истинският метъл е у тях. Тия и посред зима са способни да се разбучат, че зимата идела.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
От гледна точка на историята в книгите 2ри сезон с първите си 2 епизода ме разочарова много. Като филм е добър, но който знае историята...

Edited by Sparrow, 03 април 2012 - 11:18 .

Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1772 posts
Абе в тоя сериал абсолютно всички трябва да измрат, освен северняците и драконовата мацка. Всички останали са егаси боклуците. Много ме дразни. Плосък цинизъм. Язък че е заснет добре.

Edited by proudfoot.underhill, 04 април 2012 - 06:51 .

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Денерис съква. Кефи ми толкова, колкото и Сърси. И двете са лигли мегаломанки и са им нужни мъже да ги поставят на място (ДА! СЕКСИЗЪМ!). С нетърпение чакам Джора Мормон в ревност да изкочи отнякъде и да клъцне гръцмуля на Денерис. Ама едва ли ще стане. Тирион е върховно пичозен(използвам изключително висок регистър). Станис трябва да го кастрират и пратят на заточение... Р'хлор колкото ме кефи, толкова ме и дразни - Кефи ме като го ползва Торос, не ме радва като го ползва тая тъпа :@:@:@ Мелисандра. Давос е фор да уин отвсякъде. Но и във сериала не ме радва толкова, но става.
Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1772 posts
Да, сигурно и Денерис ще се окаже "патица", но поне до този момент на сериала не ме дразни (толкова, колкото почти всички останали).

Edited by proudfoot.underhill, 04 април 2012 - 07:14 .

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Денерис е малко недомислен персонаж в книгата*, а за сериала са избрали някаква мома, която много хубаво се фръцка, но горе-долу с това й се изчерпват положителните актьорски качества. Съчетанието няма как да има добър резултат. Заради нея и половината други не възнамерявам да гледам втория сезон, освен при извънредни обстоятелства.

*Т.е до голяма степен е самоцелен персонаж, подобно на Церсей**. Някакво 13-14-годишно момиченце, дето през повечето време разсъждава все едно е поне на 25, прави секс няколко дузини пъти с мъже и жени, води армии, крои военни стратегии, ръководи администрацията на покорените градове... айде не, мерси! Зряла за възрастта си става, само че Мартин малко е попрекалил с гениалността й, целейки вероятно да я превърне в супер-героинята, която ще спасява света в последните части (както вече е загатнато) и доста рядко се сеща да напомни колко е голяма всъщност. Подобен проблем има и при Роб Старк впрочем.

**Церсей пък е праволинейна до безобразие, сякаш написана така за да има някой, който да оплеска жестоко всичко, което трябва да се оплеска за да се задвижат някакви други събития. Нейните глави в "Пир за врани" са скука на буци, като прочетеш първата все едно си ги чел всичките.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Мда и с Роб, както и да някаква степен с Джон Сняг. Сериалът ще го гледам от интерес, но как осраха 2ри епизод, не е истина. Съкратиха персонажи, преименуваха други (WTF?! Защо трябваше Asha, да е Yara), Брон стана капитан на стражата(доколкото помня Джейслин ставаше след ония келеш Джанос), а пък и накрая просто беше пълна изгъзица със сцена, която едно, че не съществува, второ, че може да е вероятна едвааа 3ти сезон, когато разбират какво всъщност аджеба прави Крастър.

Edited by Sparrow, 04 април 2012 - 11:59 .

Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Офф, още не съм почнал втория сезон, но хайпа ми мина прекалено отдавна, най-вече щото втората част на книгата ме разочарова супер много.

А епизодите с Денерис и в сериала, и в книгите са мега тъпи.
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
На мен са ми доста скучни сценките с Джон Сняг. Иначе Станис Баратеон е малко михлюзин, но ме кефи. Кралица Церсей е все по-безмислено противна, Тирион Ланистър е все по-любим, а за червената жрица вероятно дори и аз бих си сменил боговете :) Дайте я насам! A whore! A whore! My kingdom for a whore!

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
И пак педалска сцена с Ренли и Лорас Тирел. Този път още по-гадна от тази в първия сезон; чак ми се додрайфа. А Ренли направо си глътна граматиката, когато Марджери му предложи да извика брат си на помощ. :lol: Честно, трябваше да изберат някоя по-красива мома за ролята и. Девата от Тарт обаче си е точно на мястото.
Rogue's Gallery

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Според мен Марджери си е наред, но го раздава slutty whore, което не мисли, че е така. И тая сцена просто... Ренли трябваше да е някакъв пич поне... А сега даже съм доволен, че Станис ще го нацърволи. И малко нещата около Станис извъртяха, но какво да се прави. Ерик Буря също няма да го има. Пропуснаха половината от историята на Денерис и още ще пропуснат. Драконите ги дават от дъжд на вятър. Тоя сериал върви стремглаво надолу откъм сюжетна прилика с книгата. Но пък тия, които не са я чели му се кефят значително...
Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1772 posts
Драйфа ми се от тоя сериал. Ненавиждам го. Чудя се за какво си дръпнах последната излязла серия и дали ще си дръпна следващата от любопитство.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users