Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

The Hunt for Gollum

• Please log in to reply
30 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Честита Нова година :)
Born of Hope не е лош, но може би The Hunt for Gollum повече ми хареса. Твърде често тук си казваха: "my lord" и "my lady" и изобщо се държаха сковано-официално. Изпълнителите на Араторн и Арадор, старият Дирхаел, както и нещастно влюбената мацка бяха съвсем на ниво, но изпълнителката на Гилраен (а май тя четеше и текста зад кадър) ме потрисаше ужасно. Орките, разбира се, бяха превъзходни и искрено ме забавляваха. Хубави костюми и отвратително поведение, какво повече да иска човек от едни орки :)

Заглавието не трябва ли да се предаде по-скоро като: "Роден от надеждата"? "Роден в надежда"?

Роден в "Надежда",
някъде на края на града.
Роден в "Надежда",
някъде накрая на света...

:D

Майтапа настрана, евалла на хората за ентусиазма и вложените лично време и средства. Двата филма са си нещо истинско, предполагам, че екипът ужасно се радва на постигнатото. Тия хора сигурно са движени не само от фенски чувства, а и от силно приятелство помежду си. Моите уважения.

mike28

mike28
  • Потребители
  • 4 posts
Здравейте, първо постче тук, Нова година, дано всичко е за добро.:boogie1qw:

Карам по същество, туко що изгледах и " The Hunt for Gollum" и останах раздвоен. Естествено, евала правя на тия фенове, размърдали са си мозъците и задниците и са дали своя принос за рапространението на Толкиновото изкуство. Прегледах и материалите за мейкинга на филма и останах впечатлен от подготовката, която са направили. Не мисля, че е в плюс опитът да копират стилът и визията на Питър Джаксън. Може би, ако не бях гледал първо "Роден за надежда", щеше като цяло повече да ми допадне филмчето. Отчитам обаче факта, че на екипа на The Hunt for Gollum не им е било лесно, все пак участват цели 4-и характера от трилогията, за които хората вече си имат изградена някаква визуална представа. Пейзажите са наистина великолепни, ала някак си не се връзват особено с останалият, заснет материал. Общо взето липсва баланс във филма, едва ли някой ще запомни с нещо играта на актьорите, определено можеше да се желае още от музиката и сюжета, да не говорим за времетраенето. Направили са филма с много любов и желание, което си личи, старанието за жалост не достига. Като говорим за старание, останах потресен от 2-та превода, към торентите в маймунда, то бива безхаберие, ама чак пък толкоз- даже с Гугъл- преводач, превода щеше да е по- сносен. Крал, съкровище, готова ли си, да ми станеш жертва отново? :umnik2:

Крайна оценка- 7/10

П.П, Признавам си без бой невежеството, от всичко на Толкин съм чел само "Властелинът" , но ако това тук, е нещо като предистория на"Задругата на пръстена" - то, тя хич не се връзва. Ще се радвам, ако някой ме осветли за точната последователност на събитията, защото тук Ам-гъл е в плен на елфите, а във версията на Джаксън- той е хванат от слугите на Саурон, да не говорим, че тук и Арагорн и Гандалф знаят за пръстена, а оригиналният филм- не.

Edited by mike28, 02 януари 2010 - 02:41 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
В първа книга от "Задругата на пръстена" не помня в коя глава, Гандалф разказа на Фродо, как негов приятел(най - добрият ловец в Средната земя(по памет :/ ) ) е издирил Ам-Гъл :) Прочети от 1-ва книга малко и ще го видиш, това действие се разказва в The Hunt For Gollum, а Born of hope, нямам време да го гледам :(

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Да, в главата "Съветът на Елронд" от книга втора на "Задругата..." е споменато, че Ам-гъл е прекарал известно време в плен при Горските елфи. "Най-великият ловец" вероятно е споменат в "Сенки от миналото", втората глава от първа книга. Всъщност Леголас идва на Съвета, за да съобщи, че Ам-гъл е избягал. Ако Ам-гъл не се беше намирал в плен и у елфите, нямаше да има от кого Гандалф и останалите да научат, че преди това окаяникът е бил и в Мордор (където първо са го помъчили, а после май са го пуснали да работи за тях). Историята на Ам-гъл е историята на първия двоен и троен агент в Средната земя :D "The Hunt for Gollum" разказва тъкмо как "най-великият ловец" издирва нещастника и го води при елфите, а там Гандалф го поразпитва.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Явно информацията ми не беше особено точна... Извинявам се в такъв случай, но при мен беше в книга 1-ва от задругата, сигурен съм, понеже когато четях ВнП прочетох само нея :D

П.С: Хареса ми как иронизира "Най-великия ловец", надявах се на такива неща :D :D

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
А, може и да си точен. Понеже говоря по памет, често бъркам такива неща.

mike28

mike28
  • Потребители
  • 4 posts
Благодаря за пояснението. Книгата съм я чел преди 6-7 години, дадох я след това на някой да я чете и повече не си я видях.:angry2:

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Офтопик: Аз не давам повече от една книга, за да помня коя е и да си я върна, понеже всички съм си ги копувал(без "Хобит" и "Децата на Хурин") и са ми излезнали доста скъпичко(всичките "Потъровци" около 160лв. :/), а по важното е, че и в библиотеЧката ми, съм си заделил само важни за мен книги :/ Така, че най-удобно е да си направи човек график на кой дава и от кой взима, понеже това което ти се е случило е меко казано - Шит :|

mike28

mike28
  • Потребители
  • 4 posts
Оф:
Определено, беше луксозното издание (с твърди корици), подарък от много скъп за мен човек.
Както и да е, близките дни ще видя да преведа филмчето, така както заслужава, а Крал ще се нагърби да придаде нужния стил на превода.:thumb:

Edited by mike28, 02 януари 2010 - 02:21 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 975 posts

http://www.youtube.c...h?v=riTBAAi5qDY - цялата музика към филма :)

За теглене - http://thehuntforgol... Soundtrack.zip

Наподобява силно тази на Шор и, следователно, е много хубава. Не е като да завъртиш "тавата" (:P) с Властелинската (баница :ninja:) отново :)

Edited by bdk, 13 септември 2013 - 10:06 .

32

bdk---rohan.jpg

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

Приятна музичка.

All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users