Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Blind Guardian

• Please log in to reply
16 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Групата мисля, че заслужава отделна тема, за това - ето я и нея..

Posted Image

Пиша, защото слушам Nightfall in Middle-Earth за първи път от няколко много дълги месеца насам и ми се ще да споделя, че няма второ такова музикално усещане. Въобще, да правиш музика по "Силмарилион" си е отговорна работа и освен да се насладя максимално на 22-те парчета в албума, друго не ми остава.

Докато при Howard Shore го има величието, потайността, изненадата и голяма част от характеристиките, които отличават "Властелинът на Пръстените" като внушителната творба, която е, то при Blind Guardian ясно и отчетливо се усеща гневът, скръбта и всичките много по-силни (от една гледна точка) чувства, които внасят епичното в атмосферата на "Силмарилион".
Оставяйки назад претрупаните изречения, мога да кажа, че тези 22 парчета за мен са един нерушим мост към онзи свят, който ми е толкова скъп. Безценен, всъщност.

На вас как ви действа албумът?
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Последните дни карам повече на Amon Amarth, Battlelore, Iced Earth, обаче снощи като си говорихме с тебе по скайпето пак се запалих и даже в момента в слушалките звучи track11 - Noldor. Велик албум на велика (и една от най-любимите ми) банда. Има го типичното "Градинарско" звучене, има го здравия звук, има го и това което ти пали въображението, когато слушаш текст и музика-това си е един чудесен саундтрак описващ самостоятелно истории и събития...наскоро споделих с някого - съвсем случайно си четях Силмарилион и паралелно слушах музика-в дългата плейлиста, която си бях направил дойде ред на "Nightfall..." ...ами аз в един момент просто спрях да чета-книгата я познавам много добре и слушайки песните в един момент картини и истории започнаха сами да се раждат в главата ми и без да има нужда да чета...усещането е невероятно :)

p.s. този албум ми е толкова любим че съм си качил Into the storm като мелодия в телефона - не казвайте на никого, ама пловдивските толкинисти, на които имам номерата звънят с тази песен B) (варненските със Somewhere far beyond, докато софийските с "The host of the eldar" от саундтрака към Двете Кули ;) )
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Може би любимият ми албум на Гардиън.. невероятен е... но напоследък слушам по-стария им период - първите два албума + демото (:

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Това е невероятен албум! Най-добрият им албум. Няма слаба песен... В песните има някаква атмосфера, която другагрупа не може да придаде на песните си.
Този албум със сигурност ще остане в историята на метъла като най-добрия албум правен по творчеството на Толкин :)

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Бих могла да кажа, че много хора нямаше да имат възможността да се докоснат до магическия дух на Средната земя, ако ги нямаше Guardian. Приемайки предизвикателстеото на бардовете, мнозина са се престрашили да разлистят плахо страниците на Толкиновите творби и да потънат в урагана от емоции, пробудени от омайващите истории на героите.

Бих могла да посоча също, че експериментаторският дух на групата подклажда стремежа им към различно звучене през годините, но не и към отдалечаване от първоизвора на тяхното вдъхновение.

Бих могла и да отбележа, че тяхната музика не ни позволява да забравим силата на Валарите, изяществото на Елдарите, тегнещото над Нолдорите проклятие, несломимия дух на хората и вечно тлеещата мощ на Мрака.

Накрая бих могла да изразя и радостта си, че и днес младите хора продължават да търсят мъдростта в песните на BG и да откриват в тях самите себе си. А получили веднъж ключа от портите към Средната земя, те ще останат нейни пленници завинаги...

Бих могла кажа всичко това и още много, но ако го направя, би прозвучало като поредното клише с банален смисъл...

А бих могла просто да изразя мислите си в един единствен жест... :bow[1]:
Тази година полуелф, догодина - цял елф!

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
С Guardian и Толкин при мен нещата се случиха по обратния начин. Вече бях огромен фен на "Властелина", когато случайно един есенен следобед висях в стаята на едно приятелче в общежитието на техникума (май на 16 ще да съм бил тогава) и той въртеше някакви здрави жици в CD-плейъра си, и се хванах, че дълго след като някяква песен там приключи продължавах да си тананикам припева й "Ashes to ashes, dust to dust, the life clock strikes and you obey", и го помолих да ми даде диска за събота и неделя, когатос възторг установих, че там има някяквипесни в коитосе пее за елфи, хобити, Ам-Гъл и прочее и когато 98-ма излезе Nightfall In middle Earth, албума си го купих веднага, дори само заради заглавието, макар да ми трябваше малко време да го оценя напълно достойнствата му, тъй като до тогава бях свикнал със старото бързо и мощно звучене на Гардиън.
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Apocalypse

Apocalypse

Just Apocalyptic

• Потребители
  • 9 posts
Гардиън - любими :wub: ама много :thumb: Тъкмо покрай тях взех наново да чета фентъзи (след немските екшъни миналата година :tooth[1]: )
What will I find
When the Dark Tower appears
Will it be the end
Or just a new quest after all

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Гардиън са страшно добра група! :thumb: Любимият ми албум е Nightfall in Middle-Earth. Изключително силни песни има там. :yes: Слушам ги отскоро, но вече съм се зарибила :P

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Аз не съм слушала нищо от тях....Отивам да слушам^^

Не турнирите ни правят Толкинисти!

AnnoMundi

AnnoMundi
  • Потребители
  • 240 posts
Албумът е много добър. По принцип Гардиън ме дразнят, но този албум е нещо специално и то не само заради връзката си със Средната земя. Почти всички песни са.. (rock)
May as well go fishing.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Идеята на групите за това, че "правят албум по книга", понякога ме озадачава. Добре че този случай е по-различен от този на Камелот например. Те си мислят, че албумите им там имат връзка с Фауст различна от съвпадението на някои имена. Е, не мога да кажа, че докато слушам Nightfall in Middle-Earth в главата ми изникват сцени на битки от книгата или нещо друго, но със сигурност създава известни асоциации. А самият албум като албум е добър, да.
The main thing in life is to know your own mind.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Nightfall in Middle-Earth е много специален албум, тъй като успява самостоятелно да заеме цяла глава в дискографията на Guardian, че и в пауър метъла въобще. Странно е, че го смятам го за изключително добър, тъй като има две сериозни предпоставки това да не бъде така. Първата е, че харесвам главно старите албуми на Guardian (да се разбира преди да започнат да се оливат с хорове, клавири и пр. симфонични и епични елементи, които не понасям), а втората - че като цяло много рядко се случва концептуален албум да ми хареса. Nightfall in Middle-Earth обаче е ми харесва страшно много и е един от любимите ми албуми на Guardian.
The things one feels absolutely certain about are never true.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
И на мен, ако не и любимият.
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Гледам сега интервю с Ханси за Фрактура и той казва, че записите за оркестралния албум почти били завършени, но щяли първо да издадат метъл албума (по който почвали работа сега) през есента на 2010, после съответно щели да направят турне и чак 2011-2012 да издадат оркестралния албум :rolleyes:

То това може и да е стара информация, ама аз не съм в крак и не знам...
The things one feels absolutely certain about are never true.

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Aз доколкото знам оркестралните албум ще бъдат три - по един за всяка книга от Властелина! Поне така се говореше преди две-три години. Дано наистина албумите да са три, а не само един. :)

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Aз доколкото знам оркестралните албум ще бъдат три - по един за всяка книга от Властелина! Поне така се говореше преди две-три години. Дано наистина албумите да са три, а не само един. :)

Ами и аз знам, че ще са 3 и заради това ще се забавят, а и искат да поразчупят малко нещата първо с метъл албума. Поне това е, което четох в нета преди време.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Ako са три албумите не вярвам да излязат един след друг. По-скоро ще се редуват - един нормален "гардиънски", един оркестрален и т.н.. Все тая де, важното е да са три :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users