Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Музиката на Ения

• Please log in to reply
24 replies to this topic

Teodvin

Teodvin
  • Потребители
  • 121 posts
обожавам песните й и смятам,че тя озвучи прекрасно "Задругата на пръстена"с may it be.но смятам,че като нищо можеше да звучи и през целия Властелин.
какво мислите за нея? :thumb: :thumb: :lol: :wub: :wub:

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts
Eithne Patricia Ni Bhraonain :wub: е моят най-любим музикант... Нейният глас е ангелски... :cry: Мога да слушам прекрасната й музика с дни, без прекъсване... :rolleyes:

Posted Image

За мен тя е единственият изпълнител, който няма абсолютно нито една слаба песен!!! А след най-дългото (цели пет години) прекъсване през 2005 излезе осмият й (и последен за сега) албум Amarantine, с който тя показа, че вече двадесет години (без ни най-малко да сваля нивото на качеството си!!!) прави най-прекрасната музика създавана някога от смъртен!!!

Трудно ми е да кажа кой е най-любимият ми албум, но нека за протокола да избера Sheperd Moons (1991). Това беше първият албум, който чух още като малко дете.

А най-любими ми песни са To Go Beyond (Enya / The Celts - 1987 / 1992), Sheperd Moons (Sheperd Moons - 1991), Book of Days (Sheperd Moons - 1991) и Caribbean Blue (Sheperd Moons - 1991). Също така и Athair ar Neamh (The Memory of Trees - 1995), Fairytale (Enya / The Celts - 1987 / 1992), Lothlorien (Sheperd Moons - 1991), La Socadora (The Memory of Trees - 1995), Tea-House Moon (The Memory of Trees - 1995), Sumiregusa (Wild Violet) (Amarantine - 2005), Morning Glory (On My Way Home - 1996), Less Than a Pearl (Amarantine - 2005). Разбира се и по-известните й песни като A Day without Rain (A Day without Rain - 2000), Wild Child (A Day without Rain - 2000), Only Time (A Day without Rain - 2000), Deora ar mo ChroМ (A Day without Rain - 2000), The Memory of Trees (The Memory of Trees - 1995), Storms in Africa (Watermark - 1988), China Roses (The Memory of Trees - 1995), Watermark (Watermark - 1988), It's in the Rain (Amarantine - 2005), Amarantine (Amarantine - 2005), Smaointe... (Sheperd Moons - 1991), No Holly for Miss Quinn (Sheperd Moons - 1991), Afer Ventus (Sheperd Moons - 1991), Angeles (Sheperd Moons - 1991), Exile (Watermark - 1988), Evening Falls... (Watermark - 1988), On Your Shore (Watermark - 1988), Portrait (Out of the Blue) (Enya / The Celts - 1987 / 1992), March of the Celts (Enya / The Celts - 1987 / 1992), Anywhere Is (The Memory of Trees - 1995), Silver Inches (A Day without Rain - 2000), The First of Autumn (A Day without Rain - 2000), , Oiche Chiun ( Oiche Chiun (Silent Night) 1989)... и т.н. до всички песни, които е създала.

Колкото до това дали можеше тя да звучи в целия саундтрак към ВнП, то със сигурност мога да кажа, че да! Както знаем тя участва там само в музиката към ЗнП с The Council Of Elrond Featuring "Aniron (Theme for Aragorn and Arwen)" изпята на синдарин; и May It Be на английски с малко думи на куеня. И двете (Aniron и May It Be) са написани и изпълнени от Enya. И това са едни от най-добрите песни в целия саундтрак! Въпреки това смятам, че е по-добре, че в саундрака участват и други изпълнители (Едуард Рос, Изабел Бейракдерян и др.). Така той е по-пъстър, по-богат. :thumb: Не че Enya, нямаше да се справи... Радвам се, че все пак тя участва и то много силно в ЗнП, моята любима част от ВнП.

Благодаря на Бог, че й е дал дарбата да твори най-прекрасната музика на света!

Tributes to Enya: :wub:

http://www.youtube.com/watch?v=qjkhSTUAOU4

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=746190

Edited by andvari, 18 декември 2009 - 07:05 .

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
На всички фенове на Ения препоръчвам да чуят и Clannad (ако не са го направили вече). Тя е участвала там със сестра си, преди да започне да твори самостоятелно.
А що се отнася до целия саундтрак на Властелина-вече имаше някъде из форума един спор относно това кой какво би написал като саундтрак, та...тя има чудесен глас и музиката и се базира преди всичко на нещата които пее...само че не може през цялото време да се чуват гласове-музиката във филма да бъде преди всичко фон на събитията, но и подчертаващ тези събития, докато един човешки глас моментално отвлиза вниманието, а и с нейното ангелско пеене и нежна музика как ще илюстрира по напрегнатите моменти, битките, кадрите с орки, назгули и т.н. мрачни твари...само си представете Завръщането-момента когато армиите излизат от Минал Моргул, докато Фродо, Сам и Амгъл се изкачват нагоре...от музиката ми настръхва косата, а една нежна музика, каквато пише Ения няма да се върже.
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Teodvin

Teodvin
  • Потребители
  • 121 posts
аха,гласът на ения е ненадминат!аз се зарибих къмв музиката й след may it be,като съм я слушала от време на време и преди това.много ми се иска да знам къде мога да й пиша и да изразя възхищението си от музиката й.
съгласна съм и с двама ви.хареса ми и как пеят шийла чандра,изабела бейдерекян и емилиана торини.обаче песента на ани ленъкс..абе,не ми стана и тя любима.
интересно ми е обаче как са избрали ения за саундтрака,дали някой от екипа на филма й е бил фен.също така съм любопитна да разбера какъв човек е ят извън музиката,каква музика слуша самата тя,какви филми обича,дали е чела фентъзи и,разбира се,властелинът.малко или много човек се замисля върху тези подробности,когато харесва даден изпълнител,който го е впечатлил.

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts
Точно така Самознай "една нежна музика, каквато пише Ения няма да се върже". Отделно, че с участието на други изпълнители с нежни гласове саундтрака е по-богат.

Колкото до Clannad, ако човек е харесал Enya, то задължително трябва да чуе и тях! Може би те звучат най-близо до нея. А това може би е така, защото както спомена Самознай, в Clannad е участвала Enya заедно с Moya Brennan, която е по-голямата й сестра. Нещо повече, в Clannad всъщност са още и двамата по-големи братя на Enya Ciaran и Pol Brennan (Enya има четири сестри и четирима братя, т.е. общо девет деца са в семесйтвото!), както и техните чичовци близнаци - Noel и Padraig Duggan. Оттам идва и името на групата Clannad (=Family). Enya е в Clannad само в периода 1980-1982, а Crann Ull (1980) и Fuaim (1981) са двата им албума, в които тя взима участие. През 1982 продуцента им Nicky Ryan ги напуска, а Enya се присъединява към него, с което започва соловата й кариера. Също така през 1990 и Pol напуска Clannad. И сега са само четиримата - Moya Brennan, Ciaran Brennan, Noel Duggan и Padraig Duggan.

Posted Image ---> Clannad (заедно с Enya и Pol, които са най-вдясно)

Teodvin за Enya може да разбереш повече от официалния й сайт - http://enya.com/ . А основна информация по въпросите, които те вълнуват от FAQ 1 и FAQ 2 (в най-долната част е линка). Както ще разбереш оттам, ако решиш да и пишеш тя най-вероятно няма да го прочете... за съжаление. Изобщо и информацията, която излиза за нея относно личния й живот е оскъдна, понеже тя държи много на това той да си остане в тайна.

Иначе честно казано не знам как се е стигнало до участието й в саундтрака към ВнП. Това е наистина интересен въпрос... :rolleyes:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Харесвам Ения, но далеч повече харесвам Моя. Последният й самостоятелен албум, който излезе през октомври миналата година, е поредното късче музикална магия, поднесено от нея.
А Clannad... Само кланът Морна си знае. :rolleyes:

P.S. Снимката горе всъщност е обложката на албума "Fuaim" от 1981 г.
Вероятно тази зима Ения ще издаде коледен албум.
защото моят гарван е зелен

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Нещо повече, в Clannad всъщност са още и двамата по-големи братя на Enya Ciaran и Pol Brennan (Enya има четири сестри и четирима братя, т.е. общо девет деца са в семесйтвото!), както и техните чичовци близнаци - Noel и Padraig Duggan...

бааа, и аз да науча нещо ново :thumb: , но няма съмнение-това е много яка банда!
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
Ения наистина има прекрасен глас. Музиката й е велика. Определено е любимата ми певица!

---------------------------------------------
The Road goes ever on and on.

Morwen

Morwen

Eledwen

• Потребители
  • 15 posts
Не знаех, че е била в Clannad.... Харесах Ения заради Властелина, и после изслушах почти всички песни... Някак си ми напомнят за Средната земя...

Харесвам и Blackmore's Night, те пък ми напомнят за Песен за огън и лед. Никога няма да си простя, че пропуснах концерта им миналата година, но тогава още не бях толкова запалена, а и разбрах доста късно - два дена преди концерта... Не мисля, че имат същото звучене като Ения, но все пак...струва си да бъдат чути...
...j'ai perdu ma couronne... à l'aube...

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
и преди ВнП харесвах Ения, сега още повече :yes: гласът и е необикновен, наистина напомня за Средната земя, пък и по-подходящи от нейните песни за релакс няма!! :rolleyes:

Night_Angel~

Night_Angel~
  • Потребители
  • 115 posts
Аз съм слушала само две нейни песни, но и двете много ми харесват, може скоро и още да потърся. Много хубав глас има...
Ти не махай с ръка отмаляла,
не казвай с болка "прости" ,
аз не вярвам, че има раздяла,
аз не вярвам - не вярвай и ти!

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts
Днес 17 май Eithne Patricia Ni Bhraonain има рожден ден. Да и е честит! Нека е жива и здрава, и да й даде Господ още дълги години да твори най-прекрасната музика! :wub:

Звездни Поздрави на всички, които обичат нейното творчество!

LoThLoRiEn

LoThLoRiEn

Горски елф

• Потребители
  • 53 posts
И аз съм фен на Ения.Имам няколко нейни песни и много ги харесвам и ги слушам най-редовно :)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Сега си пускам Trains and Winter Rains. Много добра песен. Но някак - все едно вече съм я слушал.

deyan1

deyan1
  • Потребители
  • 2 posts

И аз съм й голям фен, много нежно и лирично звучене. Велика е!

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз съм слушал само "May it be" от ВластелинаI.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Чуй повече :) YouTube е пълен с песни на Ения и си струва.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Имаш думата ми. Мъжете от Гондор държат на нея.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Охоу, вярно е, да :) Чуй Ения, готина е.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Изслушах много от песните й, но не ми допаднаха много. :(
13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users