Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Силмарилион - филм

• Please log in to reply
126 replies to this topic

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Не желая да си повтарям мислите, затова ще дам само един пример.

"А най-радващото в цялата работа е, че книгите за Борн нямат почти нищо общо с филмите. Така на два пъти можем да преживеем приключенията му, разказани по дооооста различен начин."

Думите не са мои, на AnnoMundi са, от тази тема, но му имам достатъчно доверие, та да се опра на тях.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Филма вече го снимат, та сме се запрепирали ще бъде ли добър или не... :tooth:

Вероятността да го екранизират калпаво никак не е малка, а "калпаво" (и всичките му синоними в случая,а и по принцип) са въпрос на гледна точка. Това, че на някой няма да му хареса не означава, че няма да се понрави и на широката публика. Не мисля, че ако някой е много запален по Толкин, ще се отврати от творчеството му, защото еди-кой-си режисьор извъртял нещата и ги представил по-иначе във съответния филм. (Или поне моята реакция не би била такава.) Още повече, че сред нас има достатъчно хора/елфи/хобити... :), които са се запалили от филмите (визирам ВнП) и след това са прочели книгите. Т. е. при наличието на добро желание - едното не пречи на другото.

Ама нечелите книгата нямало да го разберат. Напротив - ще разберат онова, което им показва филма. И си мисля, че е по-лесно да обясниш на някой, че всъщност хобитите в книгата не са дечковци като във филма, отколкото що е то хобит и има ли почва у нас... (Малко се смесиха нещата, защото принципно говоря/пиша за Силмарилион, а давам примери от ВнП, но единият е реализиран вече, а другият - хипотетичен...)

Пък дали американците ще го разберат, извинете, ама наистина ли ви пука? :)
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

Филма вече го снимат, та сме се запрепирали ще бъде ли добър или не... :tooth:

Всъщност не се снима филм по "Силмарилион", къде го чу това?

Edit: Ааа, ясно, трябваше да обърна повече внимание на първото изречение, ама нататъка продължаваш в изявително, не в условно наклонение и така и не се замислих, че може да е иронично :P *оправдава се задето е тъп и не е зацепил*
The things one feels absolutely certain about are never true.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Това доколкото аз го разбирам беше иронично, един вид " Рибата още в морето, а ние тигана слагаме " - в смисъл, че дори никой не е дал идея да се снима този филм, а ние се препираме дали ще стане нещо или не.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Точно ирония си беше, не се шашкайте :)
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
За уточнение на една тема по-горе: Питър Джаксън е прочел ВнП когато е бил на 17 по време на пътуване от Уелингтън до Оукланд (не коментирайте, пристрастена съм).
Това за "Силмарилион"...нямам против ако се намери такъв гений, който да направи добър филм. А идеята за сериал, ама имам предвид мини-сериал, а не като "Дързост и красота", е добра. Защото я си представете този човечец, решил да се захване с филма, как ще трябва да го ореже, за да го побере в допустими времеви граници. Накрая даже и ние може да не го познаем. И аз лично си спомням когато щеше да излиза Задругата как всички в БГ се възмущаваха как е възможно да има филм 4 часа. Представете си сега колко ще е дълъг "Силмарилион".
А и няма много материал за филм, защото на повечето места диалозите не са от най-подробните.
Също не трябва да забравяме и друго-в Холивуд, а и по принцип филмите трябва да са направени на определен принцип. Не казвайте, че не сте го чували. Защото има печеливши формули и не-толкова-печаливши. И режисьорите и продуцентите не искат да рискуват загуби. А за "Силмарилион" този въпрос ще се постави, тъкмо заради милите американци, но и за всички други, които не са чели книгата. Защото един филм, който не всеки разбира добре не винаги води до добри приходи. Така си мисля аз поне.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Тогава нека не очакваме много - виж случаят с "Беоулф"...
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Извинявам се че ще забия в офтопик. Малко само. Беоулф не беше *чак* зле. В началото се подразних от промените малко, но после сестра ми ме наведе на мисълта че всъщност те променят историята (
Spoiler
), но и дават обяснение за промените.
Spoiler
Хитро. :) А и доколкото в поемата става въпрос все пак главно за убиване на чудовища, по дяволите, филмът добре се справи да го предаде. Имаше си и слабите моменти (тоя замък накрая с времеви портал ли го донесоха?), но не бяха чак толкова много и не толкова централни.

Та за да се опитам да замаскирам офф-а мъничко, ще кажа че това е пример за прилична екранизация, така че не трябва да се нахвърляме така на всяка идея за филмиране. :rolleyes:
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
"Силмарилионът" е като "Старата Еда", не става за филмиране. Сериал в двайсет и четири серии (колкото са главите) "по мотиви от" е най-добрата възможна формула. Лично аз бих предпочел да е радиосериал на BBC. Слушали ли сте радиотеатъра им по "Властелина"? Великолепен е!

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
според мен не е възможно,не и целия Силмарилион. наистина това си е библията на Средната земя и ще бъде страшно трудно, прескачат се години,преплитат се най-различни герои,истории, с две думи- простосмъртните зрители ще се затруднят във възприемането :tooth: не че те ме греят де. ако някой се захване ще има нужда от армия Толкинисти,които да го насочват. но все пак сигурно ще си умра от кеф, ако някой ден го гледам на кино :blush: пък дори и само някое предание :rolleyes:

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Армия толкинисти...
*оглежда се*
Ми хайде да почваме сценария,а?

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
аз ще съм режисьора ^_^ вие ще сте сценаристи ;) ще ви заплащам със заешка яхния, приготвена от Миранда Ото (Еовин) :D само да не погинете

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Хаха...ако беше анимационно сериалче- може! Ама игрален за Силмито...

P.S.- Да ме вземат да играя Кархарот! :tooth:

darkymir

darkymir
  • Потребители
  • 162 posts

Армия толкинисти...
*оглежда се*
Ми хайде да почваме сценария,а?

той си е готов
http://www.armenelos...arilion1000.htm

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

той си е готов
http://www.armenelos...arilion1000.htm

"Сигурно нaмирaш товa зa много остроумно!" :P
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

darkymir

darkymir
  • Потребители
  • 162 posts
не само

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Сериозно, според мен ще трябва да е цял сериал, че да е адекватно :D
Posted Image

darkymir

darkymir
  • Потребители
  • 162 posts
За Силмарилите само пълнометражни филми. Според мен трябва да са цяла поредица като различните сюжетни линии да се развиват в собствена част. Нещо като "Междузвездни войни", но в по-голям мащаб (и дано не отнеме толкова години). Макар да е по-малка като книжка от ВнП за "Силмарилион" ще трябват най-малко двойно повече филми.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

За Силмарилите само пълнометражни филми. Според мен трябва да са цяла поредица като различните сюжетни линии да се развиват в собствена част. Нещо като "Междузвездни войни", но в по-голям мащаб (и дано не отнеме толкова години). Макар да е по-малка като книжка от ВнП за "Силмарилион" ще трябват най-малко двойно повече филми.

А баш. :)
Posted Image

darkymir

darkymir
  • Потребители
  • 162 posts
Одеве не се бях сетил, ама жална им майка ако елфите не ги направят пак както трябва, което неменуемо ще стане...
Кой смъртен може да пресъздаде лицата зървали двете дървета...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users