Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Завръщането на Краля

• Please log in to reply
8 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Току-що изгледах това филмче за пореден път.. и не мога да не пусна тема. :)

Ясно ми е, че мненията тук могат леко да се припокрият с темата на Сам, но ми се струва, че анимацията заслужава отделен топик. :))

За последно го гледах преди 2г. някъде и няма как да не се удивя по колко различен начин видях показаните случки сега. Как ви се струва на вас сюжета (няма смисъл да питам за анимацията, защото е в стил "Хобит" - 1978г. ;)); удачно ли ви се видяха натъкмени сцените?

И ми се ще да ви питам - кога сте го гледали за пръв път филмчето? Защото моят първи (несъзнателен, държа да отбележа) допир със света на Толкин беше именно със "Завръщането на Краля", което гледах по Евроком, когато бях на 6 или 7г. Или нещо такова.

Та, може би заради сантименталните спомени, няма друга такава анимация, която да ми е толкова присърце.

Как стоят при вас нещата? ;)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
А дали филма може да се намери или източи от някъде ? Някои като мен не са го гледали...
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Филмчето съм го гледал преди около 10 години по ТВ- то. Спомням си как две малки фигурки се промъкваха из Мордор и сякаш го правеха цяла вечност, а през това време даваха как грозни същества нападаха крепостта на Хората.
След това промъкването в планината и Ам-гъл, който ги следи...
И финалът, когато всички се бяха събрали в една стая и някой разказваше цялата история - атмосферата беше толкова приятна, а след това отпътуваха с корабите и въпреки желанията на, ъм, Сам, предполагам, не му позволиха да отпътува с тях. Стори ми се много тъжно, сякаш те отиваха в Рая, а пък него го оставят да гние на земята.

Анимацията като стил няма да коментирам, понеже на десет годишна възраст нямах проблеми с такива неща. Останали са ми единствено хубави спомени примесени със силни чувства. А сега все отлагам да го гледам, което... си има и своите предимства. :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
не съм сигурен дали е завръщането на краля, или са трите(по-вероятно) , но това намерих. The lord of the Rings
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Consigliere, мерси за линка. Снощи седнах да го изгледам за пръв път...по-точно полегнах, защото бях адски изморен и нямах сили да го изгледам целия. Но доколкото успях да видя ми хареса-нещо подобно на "Хобит" (нали са същите създатели), в същия стил, макар че е маааалко по-мрачен, но все пак си е детско филмче. Доста неща са опростени за да са разбираеми за децата. Разбира се има доста сериозни промени спрямо оригинала, но...това е друга тема. Някои неща са доста забавни-например назгулите, дето са някакви скелети с перуки и гласовете им са като излезли от водопроводна тръба :lol: . Жилото пък общо взето е светлинен меч, както и някои други мечове...Хобитите са...хм.......хахахахаха :D нямам думи...айде пак ще го гледам, този път целия и ще пиша още...

p.s. субтитрите са уникум, ама за това си има друга тема (казах аз, Самюи :P )
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

не съм сигурен дали е завръщането на краля, или са трите(по-вероятно) , но това намерих. The lord of the Rings

Моля, нека не отваряме тема тук точно за тези анимации по "Властелинът..", 'щото стана мазалото.. :rolleyes:

Gondor has no pants! Gondor needs no pants!
:lol: :lol:
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

По повод този филм, просто ТРЯБВА да прочетете това.
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Аз съм гледал две анимации по "Властелинът" - едната е "Завръщането на кралят" а другата - "Властелинът на пръстените". Мисля, че първото филмче и анимационният "Хобит" са направени от един и същ човек. Стават за гледане.
Анимето "The Lord Of The Rings" обаче ми хареса повече и явно има защо - още на първо гледане ми направи впечатление фрапиращата прилика между доста от сцените в него, и в игралния филм. Даже малко се разочаровах от Питър Джаксън, но му прощавам - взел е хубавото.
Rogue's Gallery

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Изобщо не помня кога гледах този филм, но със сигурност беше преди да прочета книгата и след като бях виждала комиксите, но не направих никаква връзка между двете неща. Даваха го почти всеки ден по една телевизия, не помня как се казваше, и си спомням колко много ме ужаси, когато Ам-гъл отхапа пръста на Фродо. Много гадно беше и всеки път като го гледах, се чудих защо го правя изобщо (а аз го гледах почти всеки път, като го даваха). Само веднъж или два пъти го хващах от началото, ама не че щеше да ми помогне много това, за да разбера историята де..
Та както си седя така шашната, споделих с вече-не-помня-кого, но трябва да е било с мама, а не със сестра ми, защото май и тя не беше чела книгата тогава. Та майка ми ми каза, че това е по еди-си-коя си книга, но трябва да прочета първо "До там и обратно", защото е по-хубава и т.н.

Както и да е. Идеята ми е, че всъщност този филм е грозен и потрисащ, особено за малкото дете, което бях тогава. Дори Питър Джаксън не успя така да ме впечатли с неговите сцени за Сам и Фродо, както направи това анимационно филмче. Както каза Ар по-горе, сякаш им отне цяла вечност да минат през проклетия Мордор. Дори не помня нищо друго от историята с Гондор, само смърта на Теоден и Еовин, просто акцентът пада върху хобитите.
The main thing in life is to know your own mind.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users