Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Как избрахте псевдонима си?

• Please log in to reply
109 replies to this topic

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
А пък Кронос е Титан дето си се занимава с Времето и е никът ми откъм 10-и клас насам.

В този форум обаче Кронос е Бога на Бирата и те така :)

Edited by Kronos, 11 март 2008 - 10:14 .

Най-готиния подпис

Elanor

Elanor
  • Потребители
  • 14 posts
Аз го избрах съвсем случайно, но после разбрах, че е много силно свързано с мен :) Като започнем от "ел" и "анор" и се стигне до моето име, а отделно и някои лични символи покрай това и стана :)

Dragonflame

Dragonflame

Най-голям кавгаджия

• Потребители
  • 21 posts
Пък аз моя псевдоним го избрах случайно, защото искаха да ме бият заради старият ми ник в mIRC :) и затова реших, че ще си регистрирам нов.. и точно по това време слушах The Power of the Dragonflame на Rhapsody.. и те така..
Posted Image

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Моят псевдоним sister of the elves си го измизлих още когатo си направих поща на gmail. Чудех се как да ми е пощата и понеже харесвам елфите, реших да съм тяхна сестра. :P

Doromir

Doromir

Почтибезглав Трезвеник

• Потребители
  • 66 posts
Моя ник идва от Доро.И понеже ми е по-звучно като завършва на -ир стана Доромир :P

Arwen_Evenstar

Arwen_Evenstar

Vampire

• Потребители
  • 202 posts
Понеже 1-во гледах филмите и тогава се запалих по трилогията ВнП исках да имам ник с героиня от книгата/филма и понеже Лив Тайлър ме впечатли много с тази роля реших да съм Арвен.
I said I need you, does that make me wrong?
Am I a weak man, are you feeling strong?
My heart was blackened, it's bloody red
A hole in my heart, a hole in my head?

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Заради един албум на
Muse....Защото вярвам,че Атлантис е част от Марс(луда съм,знам) и искам да съм воин на Атлантис също като него

Не турнирите ни правят Толкинисти!

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Elfstenar значи Елфически камък на някой от скандинавските езици. Чел съм, че и Келтите са наричали така древните Менхири (обредни мегалити, от каквито е построен Стоунхендж, и каквито има в България също) B)
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Аве моя е от една що-годе известна песен на MetallicA, която явно е дънела през колоните когато съм се регистрирал за сефте в "стария" форум, а после по инерция... Само тук се пиша така и като се замисля, ника доволно ме дразни (без да мисля направо ме вбесява). Тук има ли практика за смяна чрез... хм, молба към админите? :unsure:

Имаш ЛС :thumb: - бел. Анар

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Аве моя е от една що-годе известна песен на MetallicA, която явно е дънела през колоните когато съм се регистрирал за сефте в "стария" форум, а после по инерция... Само тук се пиша така и като се замисля, ника доволно ме дразни (без да мисля направо ме вбесява). Тук има ли практика за смяна чрез... хм, молба към админите? :unsure:

Имаш ЛС :thumb: - бел. Анар

Пращаш СМС, който ти струва 2.40 без ДДС и ти го оправят до 3 работни дни :)
Едит Весо: Само че веднага след като получиш итема пиши .save, че може да крашне и после въри обяснявай на ГМ-те... :Р

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Не спами, DragonSlayer :D

Зад моя ник се крие най-обикновена кухненска история; не гоня вампири. Но свикнах с него дотам, че и рецепта да чета, ми трепва някак - мойто име си е тва :)
Сочно и непривично, като чесън в плодова салата.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

Elfstenar значи Елфически камък на някой от скандинавските езици. Чел съм, че и Келтите са наричали така древните Менхири (обредни мегалити, от каквито е построен Стоунхендж, и каквито има в България също) B)

Всъщност не е точно така :rolleyes: Elf няма на нито един скандинавски език. На шведски и норвежки (поне на букмол, за нюношк не съм сигурен) е alf (може да се изпише и alv), на датски е elver, на исландски е бlfur, а на староскандинавски - бlfr. Stenar е на шведски, но означава 'камъни', не 'камък'.

В случая ми се струва, че 'елфически камък' би било най-подходящо да се преведе именно на шведски, защото в Швеция са открити най-много рунски камъни (повече от половината известни, всъщност), а се предполага, че традицията за издигането им произлиза именно от менхирите. Та на шведски 'елфически камък' би трябвало да бъде 'Alfsten' ;)
The things one feels absolutely certain about are never true.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Може :) Аз това за Elfstenar го четох в една книга на някаква германка (на немски), в която се разправяше точно за Менхирите из Германия, и до колкото помня беше точно Elfstenar и го беше превела "Елфически камък". Трябва пак да погледна...
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Хм, възможно е. Горното го написах на база на собствени знания и на помощ от wiktionary. Сега питах Гугъл и той даде противоречиви отговори (макар че за alfsten изкара повече резултати отколкото за elfstenar; за elfsten даде най-много, но всички като че ли посочваха Elfsten като фамилно име) - "In Sweden, cupmarked stones are called elfstenar" и ""Alfsten" means "Elf Rock" in Swedish". Че "stenar" е множествено число обаче съм сигурен. Не че има значение, никът си е готин така или иначе :Р :thumb:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Моя ник ми го измислиха преди няколко години. Не знам правилно ли е съставен като дума, но би трябвало да значи "Елф на пътя", в смисъл на добър късмет, щастлива находка. Така или иначе - ползвам си го.
Иначе ми е малко смешно да казвам на някого "Лорд Еди-кой-си" като знам, че се казва Любчо, примерно. Пък и към мен съм свикнал да се обръщат с имено ми, не по никнейм.

Майтапът с вътрешноколективните прякори е пълен, когато в компанията има външно лице. Навремето в нещо като усложнен ЛАРП играх ролята на монах. Естествено, почнаха да ми викат "отче", "дедо попе", "ваше високомодераторство" и други забавни глупости. Веднъж стана така, че бях едновременно с хора от ЛАРП-а и с други лица. Външните много се стреснаха като чуха да ми викат другите "отче". Работата им беше замязала на секта... Друг път моя позната от вродена разсеяност се представи на баба ми с елфически ник. Баба я изгледа одобрително и каза:
- Много хубаво говориш български като за унгарка, браво, мойто момиче!
Така и не можах да разубедя старата, че ще се женя в Будапеща :D

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Реших преди доста време,че не може да си нямам елфическо име, въпреки че със сигурност по душа съм хобит :tooth: та се разрових в речника на гърба на Силмарилион и най-ми хареса как звучи Менел, което означава небе и добавяйки вен, нарицанието за девойка (АрВЕН например,където Ар е висок,благороден и става благородна девойка) и се получи Менелвен много му се кефя, но принципно никой извън Толкин средите няма и на представа какво означава Менелвен, а и колкото и да ме питат си трая B)

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
talvi - "зима" на финландски.

TheOrcrist

TheOrcrist

Dragon Rider

• Потребители
  • 33 posts
"Trust not your eyes, they deceive you, trust not men, they only seek evil against you, Trust not blood-thirsty immortals, they seek to use you, trust your true companion, the steel by your side, for it is true, and unchanging."

Не вярвай на очите си, те те мамят, не вярвай на хора, те търсят да ти сторят зло, не вярвай на жадни за кръв безсмъртни, те искат да те използват, довери се на истинския си другар, стоманата до теб, защото е истинска и не се променя.
The End is at hand!

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Няма да изненадам никого, ако кажа/напиша, че никът ми е свързан с палеолита (старокаменната епоха). Противно на мнението, че там се ширят само маймуни, аз твърдя, че оттам започва всичко и че въобще не са за подценяване. Граматически погледнато, никът може да се преведе с който и да е от трите рода в български език; аз - неясно и за мен самата защо - си го превеждам като "палеолитното" :D
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ти си титан бе, душо Кроносе, не си бог. :P
Сега като се загледам - верно си е! И се извинявам за неточността! - бел. Кронос

Пък аз - понеже съм "красива", "сресана" и пушеща като Скитауец. :lol:

Иначе за Рох съм Дунадан(швили), за Аданедел - Телконтар, за Мани - Амарт... Ева ми казва май само Петко. :rolleyes:
защото моят гарван е зелен

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users