Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Как избрахте псевдонима си?

• Please log in to reply
109 replies to this topic

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Ами просто се сетих за девата войн от Рохан.:P/>
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

rexoverload

rexoverload
  • Потребители
  • 1 posts
Просто ми хрумна ..

Greenleafx

Greenleafx
  • Потребители
  • 2 posts
Такам.. Псевдонима ми не е избран случайно.. Когато гледах Властелина на Пръстените за пръв път, най-голямо впечатление ми направи Леголас. Просто неговото излъчване, смелостта. Сещате се. Хареса ми как звучи. Legolas Greenleaf. Леголас Зеленолист. Говори само по името си. Затова го избрах. А скромното "х" зад него, просто не знам защо го написах, но само Greenleaf не ми беше достатъчно..

Разгледах надолу старите отговори и мернах момиче, което се е кръстило Greenleaf. Надявам се, да не сметне че съм го взела от нея и така нататък, наистина нямах никаква представа.. :)
Greenleaf is my last name. :3

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts
В Диабло 2 едно време беше популярно да си слагаш хиксчета преди/след ника :)
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Тинклем

Тинклем
  • Потребители
  • 61 posts
Анаграма на името ми(мутрея стабилно :) )

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Тези дни ми е Средноземско, така че ще си позволя малко отпускане :dance: .
Мисля, че беше някъде през 2003 или 2004 година , когато се запознах с Анар Нирнает и той ми направи регистрация тук.
Попита ме под какво име искам да ме запише, а по онова време в ума ми беше най - великата легенда от Средна земя - "Балада за Леитиан" , а приятелката ми наричах Лутиен...
За останалото използвайте дедукция :tooth:

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Използвам същия никнейм и в Lord of the Rings Online. Когато зпаочнах да играя (преди 2 години), трябваше да си избера име. Исках да е нещо ''по канона''. Винаги съм харесвал гръмотевици, светкавици, нордическата митология, бури, ветрове и т.н. Разрових се малко в синдаринските речници и открих, че на Синдарин 'alagos' означава 'вятърна буря'. Обаче още нещо липсваше. Реших да добавя и първата буква от името си, а добавянето на 'h' след нея на мен ми звучеше малко по-елфически. Така се получи Thalagos. Написал съм си и кратка биография на героя в LoTRO, мога да я споделя по-късно.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Прочетох цялата тема и видях, че не съм се разписал в нея, освен с някаква простотийка. :)

С този ник съм от времето на мИрката. В някои английски преводи на Библията Сатана е наречен Змия, древният Дракон, оттам е първоначалния смисъл; фентъзи оттенъкът пък си пасна чудесно с другите ми интреси като фентъзи и гейминг. Никът и аватарът задължително вървят ръка за ръка в случаите, когато ползвам едното или другото, което важи за всички случай, когато искам да не съм инкогнито (синът ми попадна на играта, от която е взет автора и каза: " Я, твоята снимка!").

Имам и един "сервизен" ник, който се ползва в случаите, когато ми трябва регистрация, която да помня. Тогава съм с Daering. Той пък е моят жалък опит да си сглобя ник на елфически, който да е с малък шанс за дублиране.

Тук е моментът Скитал да ме освирка, защото просто взех двете значения за мрак (dae) и студ, лед (ring) от някакъв онлайн речник и просто ги сглобих. Ако Шеф или Страйдър четат това, моля, не се шокирайте - момчето толкова си може! :tooth:

Когато играя женски персонаж в игрите, което е винаги когато го имам като опция, съм Lothring. Сигурно се сещате как съм го сглобил и него, но... това е, дотолкова ми стигат силите и въображението! :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Е, то моето е очевидно. :D Исках да се регистрирам във форума, уж щях да си сглобя нещичко от елфически думи, ама нещо не ми се получи (такива са ми възможностите...хи-хи). Та си остана Еовин.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз искаш да си напиша любимото име от Толкин (Ектелион), но се изписа нещо червено, което не прочетох. Реших, че не мога да пиша имена, които не съществуват, и затова си написах истинското име, но като видях имената на всички останали потребители се сетих, че червения надпис е бил за това, че името се повтаря. Мисля, че съм разказвал тази история и преди.
13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users