Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

КАКВО ТОЛКОВА

• Please log in to reply
4 replies to this topic

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Здравейте, приятели!

Това е временно местенце, в което ще опитаме (авторите и аз и Аданедел и Кем и Мел и Манол и Страйдър и всеки друг, който би поискал да помогне) да материализираме досегашните Толкин фестове (и не само).

Тук е мястото, където ще създадем доказателствен материал, че ежегодните ни сбирки насред географията и горещината не са само в нашата фантазия.
Тук е мястото, благодарение на което фестовете ще заживеят и извън нашите спомени и снимки.
Тук Фестовите отпечатъци ще станат достъпни и за онези, които не са имали шанс да ги усетят наживо.

Много благодаря на Ар и на Анар, че осигуриха този подслон на работата ни, защото в момента е невъзможно да използвам Арменелос по предназначение.

Резултатът, който постигнем, ще бъде включен в бленувания Сборник с разработки на нашего брата толкиниста.
В него ще има разработки на Арменелос, теми от Фестовете, надявам се и теми от други събития (като семинара на Рин Еннор в СУ), резултати от конкурси и т.н.

Ако искате да помогнете, засега може да го направите така:

За теми от фестове, семинари и др. такива
- да помогнете в издирването на лекторите и осъществяването на контакт с тях
- да помогнете в мотивирането на лекторите да запишат лекциите си
- да помогнете със снимков материал
- да помогнете в издирването/създаването на отзиви, статии и т.н.
- да напишете темите си, в случай че сте авторите им : )

За теми от Арменелос
- да помогнете в доразработването на неприключили теми
- да помогнете в проверката и окончателното приемане на вече написаните теми
(с това ще помогнете да стартира по-удачния начин на работа на Университета : )

Част от темите - като "Музиката на Айнурите" на Берен и "Балрозите" на Сам са разработки на Арменелос. И ще влязат, освен в Библиотеката му, в Сборника като текстове от Съкровищницата на Университет Арменелос.

Но другите теми също могат да бъдат част от книжовното богатството на Нуменор.
Разбира се, ще е нужно да организираме минаването им по пътя на обичайните разработки на Арменелос, за да бъдат скрепени с печата на Университета.
Ако поискате темите ви, освен всичко друго, да бъдат част от знанието, съхранявано в Арменелос, кажете ми : )

И, макар да се подразбира, аз държа да го кажа:

За Университет Арменелос ще бъде чест

да го обогатите с вашата обич, вашия мироглед,

вашите умения, вашите познания, вашето приятелство!

За да започнем, ще пусна първо само официалните програми на отминалите Фестове.
Но вие знаете, че има голяма разлика между планираните лекции и реално изнесените.
Затова нека първоначално да се опитаме да уточним какви лекции са изнасяни.
Освен това ми се иска да съберем и провежданите конкурси - и онези извън Фестовете.
После ще си разпределим останалото.

Междувременно, разбира се, нека авторите не се свенят, а да си дават творбите насам : )
Обичай съдбата си

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Искам само да добавя, че с радост ще пусна разработките на Ендорион - тези, които не влязат в сборника, а защо не и другите по-натам. Естествено, първо ще ви поискам позволение, но ако някой отсега иска, да каже - много ще ме улесни.

Бъдещите планове на Арменелос включват разработки, които ще бъдат публикувани на Ендорион, така че целта е да се превърнем в един наистина ценен ресурс за Толкин и Средната земя.
Posted Image

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
И още нещо - във връзка с едно питане на Мани:

Предлагам да може темите да бъдат коментирани, обсъждани и т.н. Освен ако авторите им не се въздигнат против.
Това може най-малкото да им помогне да ги направят по-добри (защото в 87,4 % от случаите винаги има какво да се каже и промени още)
Обичай съдбата си

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

И още нещо - във връзка с едно питане на Мани:

Предлагам да може темите да бъдат коментирани, обсъждани и т.н. Освен ако авторите им не се въздигнат против.
Това може най-малкото да им помогне да ги направят по-добри (защото в 87,4 % от случаите винаги има какво да се каже и промени още)

Не, нямах впредвид за подобряване на темите. (предполагам, че и ти, Рох нямаш впредвид - може би аз не съм разбрал правилно) Много от авторите вече не пишат тук, и би било малко...ммм...неуважително да ги редактираме. Или даже да допълваме.

Но ако съответното мнение породи дискусия, или желание у някой (както мен ме запали Инклингите...:) ) да напише още нещо свое по темата - прекрасно и чудесно.

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Минималство, как мога Аз да допусна, че ТИ би предложил такова нещо?! : )))

Просто се опитах да кажа, че предлагам да се коментират и обсъждат - освен ако авторите им не са против (онова, за което ти говореше)

И, че е възможно в резултат на коментарите самите автори да поискат да променят темие си. Би било чудесно.

/Въобще не коментирам абсурдността на предложението на Сам НИЕ да допълваме и коригираме НЕГОВАТА тема за Балрозите, ако сметнем за добре/
Обичай съдбата си

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users