Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Интервю

• Please log in to reply
37 replies to this topic

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
До този "таен" форум, за който става дума, дори Кем няма достъп, защото просто не става дума за форума, а за Феста :Р организационни въпроси се повдигат. Спрете да се психирате.
The main thing in life is to know your own mind.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

До този "таен" форум, за който става дума, дори Кем няма достъп, защото просто не става дума за форума, а за Феста :Р организационни въпроси се повдигат. Спрете да се психирате.

Мда мда, днес така казвате, а утре ще се събудим с чипове в тила
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

Мда мда, днес така казвате, а утре ще се събудим с чипове в тила

Закъснял си, от вчера имате чип всички. :P

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Победителят в Шестите Гондорски Турнири и водач на Седмите, Най-подходящият жител на Рохан за 2009та в БГТФ, представям ви bdk!

Е: Да започнем с това, кога и как разбра за форума? Какви бяха първите ти впечатления?
Б: В Ендорион май имаше съобщение, че форумът е пуснат отново (сиреч, третата му епоха) и оттам разбрах. Но не се записах веднага, по разни причини. И май сбърках, но карай. А първите ми впечатления... вече ги позабравих. Чакай да помисля, а бе доста добри бяха.
Е: А по-актуални впечатления какви имаш?
Б: По-актуални - започва да се раздвижва Форумът, след известен застой. За това и екипът заслужава поздрави - за усилията, които бавно започват да дават плод - чини ми се.
Е: Какви бяха тези причини, поради които не си се регистрирал веднага? И защо мислиш, че си сбъркал? По-добре късно, отколкото никога, както казват.
Б: Разбира се, сега съм много доволен. И това е една от причините да съжалявам - че пропуснах толкова време. Да не говорим, че ако знаех, още в първата епоха на Форума щях да се появя. А иначе, от началото на 2003-а до 2006-а (ако помня добре) се мотах по разни чужди форуми. Там нещата станаха доста профански, лигави, умрели направо. И се отписах от всичките. Даже имах един собствен в Яху, в друг бях модератор. Но те бяха далеч по-скромни. Освен това, по онова време следвах в чужбина и тия две причини донякъде ме накараха да не се записвам веднага, да не бързам. Свързана с тия неща е и друга причина да съжалявам, че не съм във форума от по-рано. Нашите Толкинови почитатели ми се струват по-качествени и вярвам твърдо в тях. И щеше да е по-добре да съм сред тях от самото начало. Но опитът там може би има някаква стойност. Не знам... А и сега съм вече на 24, почти - не е като да си на 16 -тогава човек има друг заряд. А още от самото начало в БГТФ имам чувството, че съм принадлежал там винаги, но съм си намерил мястото късничко.

Е: Важното е, че сега си тук и си се развихрил. Какво е чувството да водиш Гондорски Турнири?
Б: Чак пък да съм се развихрил... :D Голяма тръпка е да водиш Турнирите. Призовавам повече хора да участват, за да могат да изпитат и това чувство. Не е лесно да измислиш добри въпроси (като не съм сигурен, че съм се справил...), да оценяваш, а още повече пък да трябва да кажеш на някого, че губи. Но пък е приятно усещането докато чакаш да ти отговорят на въпросите, самото водене. Да видиш кой ще се запише, да теглиш жребии.

Е: Коя беше първата среща на форума, която посети?
Б: На Трети тази година. Преди това пропуснах една-две други, както и Феста 2008-а.
Е: Аз не съм била на 3ти. Впечатли ли те нещо конкретно тогава?
Б: Е, да, по-различно е от обикновените срещи. Пък и е по-многолюдно. Но аз тогава почти никого не познавах и .. а бе нали знаеш, като за пръв път попаднеш на някое ново място и почти всички се познават, особено усещане е.

Е: По-различно ли беше на Толкин феста 2009та? Какво мислиш за събитието като цяло?
Б: Определено беше различно на Феста. Има много повече време - 3 дни е. Пък и вече познавах доста хора, някои от тях и лично. Яко е да гледаш как идват още и още почитатели, да се запознаваш с тях. Атмосферата е приповдигната. Някак си там ставаш част от цялото. Усещаш въодушевлението на хората, напрежението (щото си има такова - все нещо изскача, остава за последния миг), има по-колективен дух. А и беше чудесно за пръв път да видя на живо Любомир Николов, да разменя някоя и друга приказка с него.
Е: Мислил ли си какво искаш да видиш догодина на феста?
Б: Не съм мислил много по въпроса. Какво искам да видя... повече хора, някои определени, други гости. Също и разни веселби да има - Бурзум телевизия, игри, конкурси за най-добро чудодейно питие :P
Е: Някой със сигурност ще се опита да отрови журито ТОЗИ път!
Б: Оо, какво е ставало с журито преди, не съм чувал истории за това :P.
Е: Нищо, само дето някои участници-огранизатори (разбирай аз) им имат зъб :D

Е: Имаш ли си любими потребители във форума?
Б: Любими... трудно ми е да кажа. Надали, силна дума. Има такива, които харесвам много, но не мога дам сега определението любими. В момента де, ако се замисля дълбоко.. кой знае. Но пък то сигурно трябва веднага да се сети човек, ако ги има.

Е: Какво според теб му липсва на БГТФ?
Б: Не знам. Може би повече инициатива от страна на новите потребители. Ако въобще нещо му липсва.

Е: Да се върнем малко назад. Как се сблъска с творчеството на Толкин?
Б: Научих от съучениците си за него. Те говореха постоянно, тъй като скоро щеше да излиза филмът. Иначе бях виждал книгата по сергиите, но си бях казал, че няма да я чета тази тухла. Пък гледай после как се обърнаха нещата! Излезна Задругата, изгледах го веднъж и веднага отидох да си купя Хобита и Властелина. После и другите книги и така.

Е: Имаш ли любим герой? А такъв, с когото се идентифицираш?
Б: Много са любимите ми герои. Отделни такива (не раси и народи) са Феанор, Турин, Финдуилас. С Турин ми се струва, че имам много общи черти. Даже едно момиче един път ми подари/посвети един цитат относно Турин. С него сигурно много хора се отъждествяват, ама какво да направя. Сигурно си има причини - както лични, така и поради самата история - в нея пише доста за Турин.

Е: Хм. Какво искаше да те питам, а не те попитах?
Б: А де... защо се регистрирах с това име във Форума, примерно.
Е: Даа, защо се регистрира с това име във форума?
Б: А ми това са ми инициалите, както сигурно много хора знаят, а останалите се досещат. Уж да е кратко, пък и на други места така съм се писал. Във фотографските страници, примерно. Да е като някакъв художествен подпис. Но напоследък не ми допада, малко гламаво ми седи.
Е: Ако ти скимне да го сменяш, какъв ник ще искаш да си сложиш? :)
Б: Ако на сегашния акъл трябваше пак да се регистрирам, сигурно щях да избера Тхурин. (х-то си е там)
Е: Защооо с х-то?
Б: Нали това е едно от имената му, дадено му от Финдуилас. Потайният значи.
Е: Оп-а, изцепих се, сега на всички става ясно, че не съм навътре в материала. :Р
Б: Подготвяй се за Турнирите - на финала ще има въпроси и от Недовършените :P

Е: Според теб трябва ли човек да е специалист, за да говори за Толкин? Или да е чел книгите повече от веднъж така да се каже.
Б: Колкото повече ги е чел, толкова по-лесно ще му е. Но специалист... кой е специалист въобще по Толкин? Не трябва ли да си писал и защитавал някакви научни трудове, за да се назовеш така. Аз не съм запознат дали има такива въобще. Някои са по-навътре от други, повече са изследвали. Но всеки може да говори за Толкин. Той е за всеки. Един път на мен ми направи такава забележка един приятел и оттогава го считам за вярно.

Е: Доколко светът на Толкин и този на фендъма по Толкин в България заемат от свободното ти време?
Б: Заемат важна част. Не съм смятал, напоследък може да е малко повече, поради повечето свободно време, но никога не е липсвал последните години.

Е: Колко силни приятелства според теб могат да се създадат между хората във форум?
Б: Ако е само по интернет - не става. Но ако хората правят и нещо заедно на живо - тогава може да се заформят много силни връзки.
Е: Какви по-интересни срещи спред теб могат и трябва да се правят? Спортни, планински и т.н.?
Б: Планински - там мисля, че най-силно се сближават хората. И най-искрено, истински. Понеже е в "по-тежка" физически среда. Но и не само - важно е да е свързано с някакво занимание, нещо да се върши, да се действа. Струва ми се, че когато хората правят нещо взаимно, тогава се постига по-добро единство.

Е: Какво ще кажеш на новите и бъдещите потребители на форума?
Б: Да идват по срещи и да не изоставят Толкиновите книги след години! И да си прекарват яко във форума, да четат и пишат свободно за каквото им харесва.
Е: Благодаря ти за това интервю, което траеше почти 12 часа :D
Б: И аз ти благодаря! Беше удоволствие за мен :)

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts

Победителят в Шестите Гондорски Турнири и водач на Седмите, Най-подходящият жител на Рохан за 2009та в БГТФ, представям ви bdk!

И освен това един от безспорните фаворити в неофициалния конкурс "Аз си приличам с аватара си" :teethqhq:

Леле, Богдан е бил на 16 като са излизали филмите? Леле, АЗ съм била на толкова! Паника! :boxed: То всички бяхме на много малко тогава, как лети времето.

Много е интересно, Ети, давай в същия дух.
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Интервю с Ани искаме - да се види какъв потаен фен на Чосър е,а не на Толкин :D

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Първото ми интервю за 2010та година е не с кого да е, а с моя добър приятел, основател на новия БГТФ, ваш любим админ, God Emperor (a.k.a. Арвениер)! Вижте какво разказва той за отношенията му с форума и първите му стъпки в Толкин обществото.

E: Здравей, боже (шегичка!)
G: Ъх, здравей. :Р

E: Повечето от нас знаят, че ти не си първоначалният администратор на БГТФ. Какво те накара да вдигнеш форума на крака и да поемеш властта след краша на базата данни преди малко повече от 3 години?
G: Доколкото си спомням идеята ми дойде около половин година след като базата данни на стария форум се развали, в една късна вечер, докато пътувах в рейса от Пловдив за Пазарджик - дойде ми на ум, че форумът ми липсва доста, а както изглеждаше нямаше индикации базата данни да се оправи.
Единственият друг вариант беше да се направи нов форум с нова база данни и да забравим всичко, което досега сме писали - ужасяваща мисъл несъмнено, но реших че си струва да пробваме.
Последваха разговори със Зак и с Джуджето, тогавашните админи, които ми дадоха благословията си, тъй да се каже и споменаха, че не искат да се занимават повече с администриране на форума.
След това направих едно запитване до активните потребители от стария форум и те приеха идеята, което допълнително ме окуражи.
Няколко дена след това пуснахме новия форум и всичко започна отначало.
E: Значи основната причина е била, че форумът ти е липсвал и просто никой друг не е поемал инициативата? Какво толкова те влече в този форум? Защо все още се занимаваш с това след толкова години?
G: Това, което все още ме задържа във форума са интересните хора, познати и непознати, хубавите дискусии, срещите, които си правим, приятелската атмосфера - всичко това изведнъж се загуби, а аз просто поисках да върна тези неща обратно в живота ми.

E: Да се върнем малко назад. Как разбра за този форум (да, за самото начало става дума) и как реши да се регистрираш?
G: 2003 година се навъртах из форумите на списание Gamers' Workshop, където имаше тема за Толкин, в която Зак или Джуджето бяха пуснали линк към форума и аз, все още изпълнен с ентусиазъм от творчеството на Толкин не пропуснах да се регистрирам и да започна да пиша във форума.
E: Какви ти бяха първите впечатления? По какво се различава старият форум от този?
G: Първите ми впечатления бяха, че форумът е място с ужасно уютна атмосфера и приятелски настроени потребители.
А разликите между тогавашния форум и сегашния са огромни, което се дължи на много фактори като например средната възраст на потребителите, броят на потребителите и това, че мнозинството потребители в сегашния форума не са били в стария, а са тук, така да се каже "на чисто".
В момента всички сме много по-зрели, по-малко наивни, с повече опит и знания както по отношение на Толкин, така и за живота изобщо.
От друга страна тогава сякаш имахме по-голям ентусиазъм и влагахме повече енергия(макар и хаотична) в това, с което се занимаваме.

E: Въпреки всичко най-издръжливите сме още тук и се борим за каузата, нали! :Р Коя ти беше първата форумна среща?
G: Борбата е трудна, но и ние не сме от най-лесните. :)
Първата среща с човек от форума беше с Петко (Анар) някъде в началото на 2004 година, което ако си спомням добре беше и втората среща на форума изобщо, но тази ни среща малко трудно може да се води като истинска форумна среща и в такъв случай отбелязвам срещата в София през лятото на 2004 година, която беше първата по-глобална среща и включваше потребители от поне четири града.
E: А какви чувства си спомняш срещата? Промени ли тя по някакъв начин отношението ти към форума? Какво мислиш за срещите като цяло?
G: Имаше някакви... трепети, в първите срещи, не съм сигурен как да се изкажа, сякаш си влюбен, но не в човек от срещуположния пол, а в цяла група хора.
Със сигурност отношението ми към форумът се е променило вследствие на срещите, защото контактът на живо си е съвсем различно преживяване и отношенията между хора, които досега не са се виждали на живо допълнително се рафинират и доизясняват, а това оказва влияние и върху поведението им във форума.
На срещите хората изглеждат малко по-толерантни, по-приятелски настроени, отколкото във форума (несъвършенствата на форумната комуникация), разговорите са по-динамични и хората се опознават много по-бързо и правилно.
Освен това контактите на живо с приятели, които виждаш рядко са безценно нещо и затова се старая да не изпускам срещи на форума.

E: Въпросът, който никога не пропускам, е този за Толкин Феста, като една от най-големите срещи в годината за членовете на БГТФ, а и не само. При теб е различно, защото ти го организираш. Тежко ли е? Заслужава ли си?
G: Тежко е... понякога. В повечето случаи е забавно и приятно. В организацията на Толкин феста съм участвал единствено за последните две години и със сигурност си заслужава, най-малкото защото събитието успява да привлече толкова много и интересни хора от цяла България.
E: Кой Фест досега ти е харесал най-много и защо? Имаш ли си любима лекция или нещо такова?
G: Може би Фестът през 2008 г. Тогава за пръв път се включих в организацията и затова го чувствам по-близък от предишните. Мисля, че тогава дойдоха и най-много хора (може би с изключение на първия Фест, но не съм сигурен), а колкото повече хора има толкова по забавно става.
Любима лекция нямам, но нещото, което ми допада повече са по-различните лекции, например Бурзум ТВ и твоето представяне на компютърните игри през ТФ 2008, както и моята лекция за фен филмите от ТФ 2009.
E: И аз мисля, че колкото повече мултимедия има, която да прави впечатление, толкова по-добре :)

E: Според теб липсва ли му нещо на Толкин обществото в България, или е така, както трябва да бъде?
G: Обществото е такова, каквото е. Като всяко нещо, не може да бъде перфектно и винаги може да се подобрява.
Би било хубаво на Толкин феста да идват повече хора, във форума да пишат повече потребители, да станем малко по-масови.
Сещам се за Арменелос - страхотна идея, която привлече доста хора, но след като той "умря" повечето пишещи там се загубиха, а това не трябва да става, особено когато става дума за активни досега хора. За обществото като цяло е лошо да се лишава от такива хора, макар че за съжаление това не винаги може да се избегне.
Може би ни липсват хора, които да поемат инициативи, липсва ни разнообразие донякъде.

Е: Как те промени БГТФ, или като цяло Толкин обществото?
G: Нито БГТФ, нито Толкин обществото ме е променило. Аз растях и се развивах в самото общество и заедно с него и това, което съм сега е базирано в голяма част на връзките ми с хората от това общество. Бих могъл да спекулирам какъв щях да бъда, ако не участвах в БГТФ, но не виждам голям смисъл от това.

E: Да се върнем към форума. Защо си смени ника, когато стана админ, и защо си избра точно този?
G: Арвениер започна да ми звучи малко наивно и дори детско, а и по принцип обичам разнообразието, затова реших в новия форум да съм с нов ник.
Между другото преди да си избера God Emperor мисля, че смених един-два ника, които не си спомням, но това вече няма значение.
Иначе Бог Императорския прякор е от "Дюн", а по това време тъкмо четях книгите и ми се стори подходящ и може би малко съответстващ на новата ми роля във форума, но като цяло предпочитам да не бъда асоцииран с истинския Бог Император, а да съм просто... някакъв си там Бог Император. :)

E: Според теб как се справяш като администратор на форума? Какво мнение за теб се опитваш да създадеш сред съфорумците?
G: На първо място - старая се изобщо да не изглеждам като администратор, а като обикновен потребител. Не винаги се получава, може би, но не искам да има някакво разделение между мен и останалите потребители.
А относно това как се справям - предполагам добре, но трудно мога да преценя обективно, защото нямам база за сравнение.
Все пак форумът все още е жив, има активни потребители, правим срещи, правим Фестове, празнуваме 3 януари, Гондорските турнири вървят, идват нови хора (макар и не толкова, колкото би ми се искало) - ако това означава, че форумът се намира в добро състояние, донякъде и аз съм виновен за това в ролята ми на администратор.
Естествено, всичко във форума зависи от самите потребители и това в какво състояние се намира той е пряко следствие от тяхната активност.
Моята и твоята работа, както и на всеки друг от екипа, е просто да създаваме една подходяща база, платформа, на която да стъпят разговорите и дискусиите и всичко, което се случва във форума.

E: Кой ти е любимият герой от книга на Толкин?
G: Нямам. :Р Но ако трябва да избирам бих се спрял на Том Бомбадил.
E: Защо?
G: Харесва ми безгрижието му, веселия му характер и, е, хубавата жена. :D

E: Какво мислиш за Гондорските Турнири? Нужно ли е човек да знае книгите много добре, за да му доставя удоволствие участието?
G: Със сигурност не е задължително условие човек да знае много факти от книгите, за да изпитва удоволствие от участието в Турнирите, но би помогнало най-малкото да стигнеш по-напред и да се зарадваш на това. А за самите Турнири мнението ми е само положително. Навремето, когато не бяхме единствения активен Толкин форум това беше едно от нещата, които ни различаваха от другите форуми и е нещо, с което можем да се гордеем. Също така, Турнирите внасят сравнително редовна активност в Толкин разделите, нещо от което винаги ще имаме нужда.

E: Какво искаше да те питам, а не те попитах?
G: Не знам, не се сещам за нещо.

E: Какво би казал на новите и бъдещите потребители на БГТФ? :)
G: Не бих дал съвет или нещо подобно. Надявам се форумът да им хареса и да се включат в разговорите тук.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Съгласен съм с това което GOD е казал за приятелската атмосфера :) Макар и отскоро да съм във форума, веднага я почуствах :P Не бях виждал тази тема, доста интересна идея :)

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Дойде ред и на един малко по-новичък потребител! Макар че нов, нов.. колко да е нов.
Един от малкото ни останали верни пловдивски потребители, известен с това, че "кой каквото прави, Асен все се къпе", представям ви Corwin!

Е: Здравей!
С: Здрасти!
Е: Да започнем с най-баналния въпрос, а именно: Откъде разбра за форума и как реши да се регистрираш?
С: Амиии.... от Гугъл, Да се Свети Името Му, Той, Който Знае Всичко. Тогава бившата ми приятелка искаше да си намери картите на Средната Земя от едноименната тема, и аз търсех някой, който знае къде могат да се намерят в България(понеже жената не се доверява на амазон...). Та, влязох аз, пуснах тази тема, и така. Беше малко преди фест '08, ако не се лъжа.
Е: Какво впечатление ти направи форумът тогава и с какво това впечатление се промени с времето?
С: Ами, направи ми впечатление с това, че вътре имаше всякакви хора. От всякакви прослойки. С всякакви интереси - от мотори до лингвистика. Реших, че мога да се впиша. И май успях - хората се умножаваха, някой напускаха. Основните останаха, обаче. Впечатлението беше баналното 'добро' и с времето само се подобрява. Честно казано, този въпрос е труден за отговаряне ако не си смучеш пръстите.

Е: С този само загряваме :Р Как се случи да станеш фен на Толкин?
С: Ха, супер въпрос - вкъщи всички са върли противници на фентъзито и по-специално на епичното такова(брат ми). Но се случи така, че филмът тъкмо щеше да излиза(аз тогава да съм бил на 8-9 годинки), и ми купиха книгата. И така, тривиално, стана работата -черната овца в семейство, чиито патриарх рекламира 'Дипломацията' на Кисинджър стана фен на фентъзито. С времето обаче това се промени малко или много - чета все по-малко фентъзи и не се смятам за толкинист - просто всички в общността(ако мога така да се изразя) са твърде яки, за да се откъсна от нея :). Уважението към Професора обаче остана от детските ми години.

Е: Май повечето от нас с времето си оставаме само с уважението. Имаш ли все още любим герой от книгите, или такъв, с когото се идентифицираш?
С: Такъв, с който да се идентифицирам....не, не мисля, че има герой, с който да се чувствам достатъчно близък. Но любим герой си имам - Мери! Щото е пич и щото ме надъхва. Други също съм имал - Турин, Леголас, Фарамир и Боромир, но само Мери издържа проверката на времето :)

Е: Първата ти форумна среща Толкин Фест 2008 ли беше?
С: Аааами, да, но не мисля, че 'форумна среща' е правилният термин, тъй като аз още никой не познавах. За мен форумната среща е когато си опознал хората във форума и си с тях, защото ти е приятно да се срещате и офлайн :) А аз просто отидох, защото ми беше интересно. И не съжалявам, де :)
Е: Коя за теб тогава е първата ти форумна среща?
С: Ха! Мисля, че беше Толкин Фест '09, но имам чувството, че някоя друга среща ми се изплъзва от паметта... Съжалявам, не мога да кажа със сигурност, защото рядко ходя на форумни срещи - в Пловдив се събирахме твърде малко хора - пресен пример е 'форумната' среща от 4 човека, един от които вече не пише. Но обмислям скоро да се поправя и форумните срещи да станат по-важна част от социалния ми живот :)

Е: А можеш ли да се сетиш примерно с кого се запозна първо на живо от форума?
С: Я да видим - мисля, че беше Петко, но с него се запознах на ТФ '08, и сигурно да е изпреварил другите сладури с минута, максимум. Сега не помня с кого точно се запознах...Други хора, които ми изникват в съзнанието, са Манол, Манимал и Чесън- Опитваха се да ме напият с мента. Друг ярък спомен нямам, но се сещам за една двойка с бебе, която присъстваше и на двата феста - не знам кои са, но много ме кефят :) А, може би трябва да добавим и Мери, с когото ходехме на мачове и ми открадна едно знаменце на България.
Е: Така и така си говорим за Фестове. Какво мислиш за тази традиция? Разкажи малко за преживяванията си около двата Феста, на които си бил. Как се престраши да участваш в Играта с въпроси (че и да я спечелиш :Р)?
С: Ааааами... ще започна с клишето, че това е супер, прекрасно, разкошно начинание, което заслужава само адмирации и уважение към тези, които полагат огромни усилия да го организират и поддържат на нивото, което е. Освен това е добър атестат за организираността(сигурен съм, че имам правописна грешка в тази дума) на Толкин фендъма в България - аз лично не мисля, че изобщо има друг организиран такъв(фендъм, не Толкин). За преживяванията ми какво да кажа- вече споменах, първият път отидох, защото ме глождеше любопитство, а и защото приятелката ми много искаше да иде - да си призная, бях доста скептичен по въпроса - представях си ви като банда въздухари, честно казано. После ми хрумна, че и аз съм такъв. След посещението на ТФ '08 обаче останах само с приятни впечатления - хареса ми сравнително разчупената и разнообразна програма, и естествено - играта с въпроси, която спечелих благодарение на говеждия си късмет(допитайте се до някой футболен фен за значението на този термин) - на моите противници им се падаха въпросите на Манол ('Кое е сказуемото в изречението...' и следва изречение на оркски), а на мен - как се казва понито на Том Бомбандил... С много късмет и малко знания взех, че спечелих. Сега не мисля, че бих се записал, основно от страх да не се изложа(представете си, че ми се падне някой сложен въпрос от типа 'Как е другото име на Бурния Връх?'). Тогава, преди много лета, бях млад и смел :D :D :D Видях твърде малко от ТФ '09, обаче - бях на училище по време на откриването, а на обяд на следващият ден трябваше да замина за София(мача България - Ейре) - така че основното ми впечатление беше, че вече има два цвята тениски, които с удоволствие продавах. Сега ужасно съжалявам, че се получи така да съвпадат тези две събития, но...Съдба :)

Е: Какво мислиш за Гондорските Турнири? И като един потребител на новия форум искам да те питам, просто ми е интересно, знаеш ли кой ги е измислил?
С: Супер са, но мисля, че имат нужда от начин, чрез който да се контролира преписването(такъв обаче не виждам). Това е основната им слабост - разчита се на добронамереността на на участниците. Иначе са добър начин човек да провери доколко е забравил нещата и повод да си препрочете прашасалите томчета. Кой ги е измислил - никаква идея си нямам.

Е: Какво мислиш за форума Четенето в БГТФ?
С: Честно казано добра идея, но аз лично никога не съм имал нерви за нея - по тази причина рядко и обръщам внимание - мисля обаче, че има един голям плюс - за разлика от часовете по литература, никой не се опитва да ти наложи това, което някой рецензьор е написал - 'авторът иска да каже това, ти нищо не разбираш'. Това мога да кажа, наблюденията ми са твърде бегли.

Е: Имаш ли си любим потребител във форума?
С: Хммм, винаги съм бил зле настроен към този тип въпроси - нямам 'любим' потребител като такъв, но има много хора, които са ми направили впечатление - Манол с начетеността си, Чефо с неадекватността си, Чесън с... чесън, разните новодошли винаги са ме кефели какъв патос вкарват. Други, които мога да отлича на първо четене са Богдан и Вега. Но както казах, това не е до харесване, а до впечатление. Също се кефя и на постовете на андвари и онова същество Кристабел :)
Е: Кристабел?
С: Да, заради лудите си теории. They make me laugh, you know!

Е: Според теб държиш ли се по един и същ начин във форума и наживо по срещи? А другите потребители?
C: Аааами...не, никога не можеш да се държиш по абсолютно същия начин - просто е трудно, а и много хора са развили особена форма на шизофрения - уникално различно поведение он- и офлайн. Аз обаче се старая да ги приближа максимално, такива са наблюденията ми и за хората, с които съм се виждал на живо от форума.

Е: Какво искате да те питам, а не те попитах? :)
С: Хммм... В момента нищо не ми идва на ум :)

Е: С какво мислиш, че можеш да си полезен на Толкин обществото в България, или мислиш, че никакви допълнителни усилия от твоя страна не са му нужни?:Р
С: Аз съм човек, който е склонен да вложи много енергия в нещо, което му е приятно, и да разтакава неприятните неща до безкрайност, така че винаги съм готов да помогна - не знам с какво точно, но съм сигурен, че не правя достатъчно.(организаторите на Феста да обърнат специално внимание на това!).

Е: Какво ще кажеш на новите и бъдещите потребители на БГТФ?
С: *Заема героична съветска поза, обръща профил към Звездата на Мира и започва своята реч* На Вас, младежи, се пада честта да продължите многовековната традиция и да помните имената на онези, що паднаха за да може вие да ползвате спокойно този форум...Аъъъ, не ми се получва. Абе, пийс. Елате да си говорим на вирусО(скайп).
С: Свършихме ли? :)
Е: Да :D Мерси много.
С: И аз благодаря.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
'Пловдивски' в кавички, ама се гордея, че оставям такъв космополитен образ във вашите души :)
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Друг ярък спомен нямам, но се сещам за една двойка с бебе, която присъстваше и на двата феста - не знам кои са, но много ме кефят :)

Сър Мордред и Гимли - едни от Първите. :)
защото моят гарван е зелен

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts
Дохохо, аз съм първи след Манолчо :punish: ( аз съм у лево, Манолчо от десно)

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Дохохо, аз съм първи след Манолчо :punish: ( аз съм у лево, Манолчо от десно)

Ти си 'гимназиален вундеркинд' или както там някой те беше нахранил :D :D :D

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts

'гимназиален вундеркинд'

дето се е отдал на мързел и деградация в университета :wacko:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Па той университетът е за това!

Коруин, следващия път, когато ми се доиграе шах с теб, ще УСПЕЯ да те напия с мента, защото е унизително да ме биеш така :D Последния път ме блъска като маче у дирек, баси... Ама то и Пешката така... може би просто трябва да играя табла.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Па той университетът е за това!

Коруин, следващия път, когато ми се доиграе шах с теб, ще УСПЕЯ да те напия с мента, защото е унизително да ме биеш така :D Последния път ме блъска като маче у дирек, баси... Ама то и Пешката така... може би просто трябва да играя табла.

Ооо, и на табла блъскам :D
Кажи кога ще правим МачО на Годината!

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Интервютата продължават да са много добри. Айде, да идват следващите :)

Асене, а ти ако блъскаш на шах толкова, колкото и на табла, значи аз трябва и на шах да те бия често :Р Кога ще пробваме?

32

bdk---rohan.jpg

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Интервютата продължават да са много добри. Айде, да идват следващите :)

Асене, а ти ако блъскаш на шах толкова, колкото и на табла, значи аз трябва и на шах да те бия често :Р Кога ще пробваме?

Не си казал - не сме играли!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users