Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

поредица на "Колибри" за фантастика - "Галактики"

• Please log in to reply
3 replies to this topic

logen

logen
  • Потребители
  • 6 posts
С шедьоврите на Роберт Шекли "Корпорация "Безсмъртие" и "Цивилизация на статуса" издателство "Колибри" поставя началото на новата си поредица за фантастика - "Галактики"

http://colibri.bg/re...sb.php?book=562

Attached Files

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Разгеле!
Въпрос към познавачите: Какво можем да препоръчаме на "Колибри" за тази поредица? Обещавам да им предам препоръките.
Лично аз съм голям фен на поредицата "Светът на Кладенеца" на Джак Чокър. Страхотна история за един свят, разделен на стотици отделни зони, пригодени за всевъзможни мислещи същества и всевъзможни цивилизиации - технологични, примитивни, магически и т. н.
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Еха! Шекли! :boogie1qw: Отлично начало. И чудесен превод на Нарви. Имам изданието от 1992 г., но доста се пооръфа, така че ще се сдобия с новото. :)

Не съм чела "Светът на Кладенеца". Всъщност от книгите на Чокър съм запозната единствено с четирилогията "Четиримата господари на диаманта" - Владимир Зарков я беше превел, ако не се лъжа.

Давай тогава, подкрепям предложението.

Edited by Strider, 31 януари 2011 - 05:21 .

защото моят гарван е зелен

Mindscape

Mindscape
  • Потребители
  • 14 posts

@Narvi, виждам, че темата е от три години вече и не знам дали все още е актуална за предложения. Все пак ще си пробвам късмета. Аз лично горещо препоръчвам "Хиперион" поредицата на Дан Симънс.

Невероятна фантастика, чийто издания вече са почни невъзможни за откриване. Аз със много зор в рамките на 5-7 месеца успях да се сдобия с тях, като някой от четирите книжки не са особенно запазени от челите ги преди мен. С голям кеф бих си ги закупил нови, а и още много други хора по мое мнение. :)

“My imagination makes me human and makes me a fool; it gives me all the world and exiles me from it.”
― Ursula K. Le Guin

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users