Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Защо "facebook" е некадърно изпълнен сайт.

• Please log in to reply
74 replies to this topic

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Не са ми го казали, даже сънувах го сънувах снощи.

http://news.ibox.bg/news/id_1622351891
http://news.ibox.bg/news/id_1975662705

Лоши последици може да има, вярвай ми! Един съученик беше на ръба да бъде изключен, заради едно клипче, където се вижда, че чупи нещо. Бях го качил във vBox :lol: Ако искаш може да ти го покажа :)
Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still.

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
В горния случай, този твой съученик просто си го изгърбил брутално :spiteful:

А тези линкчета не ни разкриват, че полицията следи акаунтите, а просто че полицията ще поства разни важни съобщения и бюлетини с цел да стига информацията по-бързо до хората и да се координира работата. Нищо повече :)
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Чрез мониторинг на видеоуслугата YouTube специалистите са изловили наскоро двама особено опасни педофили.

Е, щом разбра това с клипчето, разбра какво имам впредвид - трябва да се внимава какво се качва и как се качва :D

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Всъщност Галин е абсолютно прав за работодателите. :) В други страни, до колкото ми е известно, все повече става практика да те проверяват по социални сайтове преди да те вземат на работа. За учителите пък е особено важно, защото там страшно много им пука кой им гледа децата и могат и да избират. Намерят ли "скандална" снимка на преподавател, проблемите му се гарантирани.

Е, това още не се отнася за нас, но един ден със сигурност. :)
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Какво значи "скандална" снимка? Щото ако почнем да си нагласяме значението на думата както ни е угодно винаги можем да навредим(умишлено) на някой.
Освен това нормално е когато заемаш по-важна позиция в обществото да предположиш, че някой ти гледа снимките... Обикновено решението на проблема е просто да махнеш тези снимки, на които си гол с камшик и налагаш директорката и математичката по задника(упс, замечтах се нещо ^_^ )

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Аз не виждам някой да нагласява значението.
Скандална снимка е всяка такава, която би предизвикала скандал.

А май си дойдохме на думата, че трябва да внимаваме какво качваме в нета. Ако си строителен работник и качиш някакви снимки на никого няма да му пука, но ако в някоя фирма заемаш по-висок пост трябва да си внимателен.

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Костенурка, работодателите използват стария трик с акаунтите когато се чудят как да ви разкарат, но да намерят оправдание първо...
Вие отговаряте на изискванията, имате впечатляващи резултати при предишни ангажименти, но в youtube акаунта ви не е як(имате смотани линкове във фейворитс), затова не можем да ви наемем... :(
P.S.
Гил-галад, не е опасно какво качваме в интернет или където и да било, опасното е като не внимаваме какво правим самите ние, за да се издаваме като "скандални".

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Така си е, нооо вече как ще си ги криеш си е твоя работа. Аз просто отбелязвам факт. ^_^

Edit: Шпеки, не е така. :) Ако искаш да станеш учител примерно, проверят ти майспейса и на него има снимки, на които си заобиколен от бутилки и пушиш нещо, което напомня на трева (примерно по формата на фаса), спукана ти е работата, ако ще и досега да са смятали че ставаш.

Posted Image

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Не мисля, че тя говореше да favourites на акаунтите, а за скандални снимки и видеоклипове. Ако вземат под внимание favourites, това вече е издребняване.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

а по-скоро от това някои снимки да не попаднат при приятели, които не трябва, или да речем, работодатели :D

Какви приятели са тези приятели, за които се притесняваш, че ще ти видят (скандалните?) снимки и би ли искал да работиш за хора, които ще съдят за теб по снимки в социален сайт?

Всъщност на запад това вече е практика. Още преди интервюта много работодатели пускат един гугъл сърч с имената на кандидатите и им гледат профилите във фейсбук, майспейс и т.н. И ако не искаш да работиш за такива хора си стесняваш доста кръга от потенциални работодатели.

Edit: Пфу, тръгнах да отговарям, заблеях се и докато постна най-накрая вие сте взели, че сте го обсъдили това :Р
Btw, имам въпрос - предполагам, че потребителите във фейсбук могат да махат само собствените си снимки? В такъв случай, дори да си си нагласил всички privacy settings и т.н., така че работодателят да не може да те шпионира, то той все пак може да те види на снимки, качени от приятелите ти. Та, трето лице може ли да види кои са ти приятелите и ако не може, остава ли възможността да намери снимки, на които те има по таговете?

А като казах, че е шпионски сайт нямах предвид някакви конспирации и пр. и да, след качваш нещо във фейсбук ти се съгласяваш с условията им, така че ти си си отговорен. Въпросът е, че самите им условия нe защитават особено много личната информацията на потребителите. Сега не ми се търси, но в wikipedia пише по въпроса, пък и facebook privacy violation в гугъл дава доволно количество резултати :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Всъщност на запад това вече е практика. Още преди интервюта много работодатели пускат един гугъл сърч с имената на кандидатите и им гледат профилите във фейсбук, майспейс и т.н. И ако не искаш да работиш за такива хора си стесняваш доста кръга от потенциални работодатели.

Разбира се, но аз нямам това предвид.
Това, което искам да кажа е, че ако работодателя е достатъчно глупав, че да съди за теб по пиянските, или каквито други там снимки си пуснал някъде в нета, то изобщо няма смисъл да се занимаваш с него и съответната фирма. Напомням, че говорим само за снимки, а не за допълнителната информация, която си пуснал.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Работодателят може да е глупав, но все пак да предлага добри условия за работа :)
Отделен въпрос е, че човек няма как да знае предварително дали въпросният работодател е тъп (поне по параграфа с фейсбук).
The things one feels absolutely certain about are never true.

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts

Edit: Шпеки, не е така. :) Ако искаш да станеш учител примерно, проверят ти майспейса и на него има снимки, на които си заобиколен от бутилки и пушиш нещо, което напомня на трева (примерно по формата на фаса), спукана ти е работата, ако ще и досега да са смятали че ставаш.

Да бе глупости, кой поне малко сериозен човек ще тръгне да си качва снимки, които показват(и насърчават) употребата на наркотици...? По принцип си е лично наше решение дали ще ги ползваме тайно вкъщи, но не може да показваме такива снимки наляво надясно(това го знае всяко хлапе)... Затова трябва да се проверяват тези неща и от едната страна, и от другата(лично твоята).

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

Edit: Пфу, тръгнах да отговарям, заблеях се и докато постна най-накрая вие сте взели, че сте го обсъдили това :Р
Btw, имам въпрос - предполагам, че потребителите във фейсбук могат да махат само собствените си снимки? В такъв случай, дори да си си нагласил всички privacy settings и т.н., така че работодателят да не може да те шпионира, то той все пак може да те види на снимки, качени от приятелите ти. Та, трето лице може ли да види кои са ти приятелите и ако не може, остава ли възможността да намери снимки, на които те има по таговете?

А като казах, че е шпионски сайт нямах предвид някакви конспирации и пр. и да, след качваш нещо във фейсбук ти се съгласяваш с условията им, така че ти си си отговорен. Въпросът е, че самите им условия нe защитават особено много личната информацията на потребителите. Сега не ми се търси, но в wikipedia пише по въпроса, пък и facebook privacy violation в гугъл дава доволно количество резултати :)

Ти можеш да махнеш собсвените си тагове от чужди снимки също, и винаги получаваш съобщение ако някой те тагне. А и за да види снимките на приятелите ти, трябва да знае кои са те и трябва профилите им да са напълно отворени, т.е. непотребители на фейсбук да ги виждат (дефолтната настройка е затворен профил). Можеш също така да си настроиш профила да не излиза в търсачката, т.е. е невъзможно за някой да знае, че твоят профил съществува, освен за приятелите ти. Не се индексира от Гугъл и т.н.

И дори 1) да имаш приятели, които ще ти качат скандалните снимки, 2) да си направят профила видим за непотребители на фейсбук, 3) работодателя предварително да знае кои са ти приятелите и че имат фейсбук, за да иде да търси твои снимки сред тях, като крайна мярка можеш да report-неш снимките и те ще бъдат премахнати от някой администратор.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Шпеки, че кой твърди обратното? То ясно че ще си тъп да си качиш "скандалните" снимки, ама ние не говорехме за това. Говорихме проверяват ли или не проверяват работодателите. Вече чия е вината за това което ще видят е друг въпрос.

Ар, аз пък не виждам какво глупаво има в това да съдиш по пиянските снимки на някого дали го искаш на работа или не.

Posted Image

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts

Разбира се, но аз нямам това предвид.
Това, което искам да кажа е, че ако работодателя е достатъчно глупав, че да съди за теб по пиянските, или каквито други там снимки си пуснал някъде в нета, то изобщо няма смисъл да се занимаваш с него и съответната фирма. Напомням, че говорим само за снимки, а не за допълнителната информация, която си пуснал.

Ехее, какви ги говориш ти? Концерт по желание?
Употребата на алкохол и други наркотични вещества винаги се гледа негативно от работодателите, защото винаги има проблеми със служителите, които са зависими от тези вещества. Рано или късно се издънват и не може да им се има вяра...(при 100% от случаите :tooth: )
P.S.
Костенурка, проверяват се, но това може да го използваш и много в твоя полза, а не да се плашиш.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Напълно погрешно. :)
Употребата на алкохол няма връзка с това как човек си върши работата през работното време.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
В някакъв идеален свят сигурно няма. :)

Мега офф: което ми напомня за един от любимите ми вицове! Значи, на един селянин му се разболели кокошките. Човекът викал лекар след лекар, но никой не успял да каже какво им има. Накрая случил на един физик, който, след като ги прегледал, му казал: "Имам добра и лоша новина. Добрата е че открих лек за кокошките ти." Селянинът попитал "А лошата каква е?" При което физикът отвърнал: "Действа само на идеално кръгли кокошки във вакуум."

Опитайте се просто да си представите идеално кръгли кокошки във вакуум. :tooth: И без гравитация. Ох, издивявам от учене вече.

Posted Image

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts

Употребата на алкохол няма връзка с това как човек си върши работата през работното време.

Как да няма. Мога да дам пример, въпреки скромния ми стаж от три месеца, със себе си и мои колеги :D

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Като цяло не е добре човек да се "опиянчва". Под пиене разбирам систематично, и с хъс унищожаване на алкохолни запас. По чашка - две на седмица просто не е пиене.

Пиете тип "систематично и с хъс" влияе много зле на работоспособността.
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users