Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

SSD vs HDD - вашето мнение

• Please log in to reply
10 replies to this topic

mitko7

mitko7
  • Потребители
  • 2 posts
Здравейте.

Вижда се за какво става дума. Някой има ли впечатления от този тип диск - SSD за компютър или лаптоп ?
Ползвал ли го е, ползва ли го, какво мисли, заслужаваше ли си? Налага ми се смяна на диск и се замислям за един такъв.
Четох тук, там, даже попаднах на тази информация - SSD vs HDD - в един сайт, но скоростите които достига,
ми се виждат прекалено високи. Та това питам - някой друг да изкаже мнение?

Аз единственият проблем които виждам, е цената. За тези пари, ще си купиш няколко терабайта, но пък скоростта ??

I need your opinion - SSD-HDD.info - Template

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
mitko7, задаваш въпроса си отзад напред и то само наполовина.

Ако питаш принципно кой какво мисли за хард дисковете, ще получиш много обща информация. В този случай би трябвало да разгледаш специализирани тестове, да сравниш цени и да видиш предимствата на едните и другите. Ако питаш конкретно в твоя случай дали има смисъл от ССД, би трябвало да дадеш малко по-подробна информация за останалата железария, за това как ще го ползваш и евентуален бюджет.

Ако се задоволяваш с най-общ съвет, то ССД е перфектно за системен дял, ХДД е перфектно за "склад". И от тук вече по-важният въпрос е какво ССД/ХДД точно да си взема.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
При положение, че си направил цял сайт за SSD и HDD, едва ли ти трябва нашето мнение. :Р

И все пак: аз предпочитам да не влагам пари в SSD сега, а да изчакам да излязат Optane SSD-тата, които ще ползват 3D XPoint технологията. :)

Иначе да, зависи за какво ти трябва. Ако цъкаш игри ти стига един SSD за системен дял. Ако ползваш програми като Photoshop, Illustrator и 3DMax и съответно работиш с големи файлове, по-скоро можеш да ползваш SSD-то като скрач диск и за съхранение на файловете. Ако дискът е достатъчно голям, можеш да го ползваш и за двете. SSD няма особен смисъл да се разделя на дялове, доколкото знам.
The things one feels absolutely certain about are never true.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Значи, толкова много те вълнува въпросът за дисковете, че си пуснал тема (буквално с копи-пейст) в седем различни сайта. Ще успееш ли да ги следиш всичките и да поддържаш интереса на всяко едно от местата? :)

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
От ктде знаеш, че е пуснал тази тема в седем саита?
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Откъде знам че го е направил или откъде знам, че са седем? За второто не съм сигурен, може да са повече. За първото си има търсачка.

Кредитът отива при Кем, той е по-съобразителния в случая.

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз в подобни теми не коментирам, не разбирам много от SSD, HDD и прочие.
13turniri.png

mitko7

mitko7
  • Потребители
  • 2 posts
Все едно е някаква тъмна магия, да си следиш темата! Как пък от толкова спамери, един само каза някакво смислено мнение, не знам..

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Мите, намирам за доста забавно точно ти да се оплакваш от спамъри в темата си. В спамърската си тема, да уточня. Ирония, та дрънка! :) Не си предупреден за скрита реклама, но ако ще го играеш засегнат, по-добре се откажи навреме.

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз май единствен не разбирам какво са тези SSD и HDD, но съм ги срещал.
13turniri.png

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
йахаххахах, Don't Feed Teh Trolls :)

mitko7, като човек, занимавал се професионално с SEO ти казвам: от "паразитен" и изкуствен linkbuilding няма смисъл и е загуба на време и средства. Гугъл поне от десетилетие не гледа просто колко линка има към сайта ти, даже може да го накаже, ако види изкуствена тенденция в покачването на линковете :) А ако преследваш рекламен трафик е друг въпрос, но не вярвам да си уцелил правилната target група в този форум.

А по темата: доколкото знам, SSD-тата са много по-бързи от магнитните HDD-та, но пък имат доста ограничен живот (брой на възможни записи и триения в клетките си) в сравнение с HDD. Т.е. примерно ако дискът ти трябва постоянно да записва, да трие и пак да записва хиляди файлове за малка единица от време, и да е включен постоянно, SSD-то не върши работа, защото бързо се изчерпат предвидените записи и ще изгори. Затова натоварените сървърни машини ТРЯБВА да са с HDD. SSD са повече за персонални компютри, които не са толкова натоварени и където SSD-то спокойно може да изкара няколко години живот.

Иначе на древния си Терминатор Lenovo/IBM T500 си сложих SSD миналата година и лаптопът полетя... Наистина е осезаема разликата в скоростта, в сравнение с HDD-то. Дори Windows започна да зарежда сравнително бързо :)

Edited by proudfoot.underhill, 29 януари 2016 - 12:58 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users