Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Студио Ghibli

• Please log in to reply
31 replies to this topic

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Аз откакто гледах From Up on Poppy Hill вече имам повече надежда за Goro Miyazaki. Проблемът е, че вече изгледах и всичко на Makoto Shinkai, а скоро няма да има и филм на Ghibli, който не съм гледала..

The main thing in life is to know your own mind.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Хм, аз на Горо нито From Up on Poppy Hill, нито Tales from Earthsea съм гледал. В watchlist-а са ми, но не бързам, за да отложа максимално деня, в който и аз всичко ще съм им гледал. :)

Със Shinkai също съм назад, но наскоро гледах 5 Centimetres Per Second и с кеф му дадох 10/10, нещо, което все по-рядко ми се случва. Страхотен беше, а отделно от това е и една от най-красивите анимации, които съм гледал изобщо.

The things one feels absolutely certain about are never true.

Halldora

Halldora

Дърво

• Потребители
  • 14 posts

Studioghibli.png
Princess Mononoke е първият, който съм гледала, и дори след като видях и останалите, си е мой фаворит.

Ако знаете колко се зарадвах като видях тази темаааа....  :love:

Моят най-най-най любим и най-първият от Studio Ghibli , e Mononoke Hime.

Може да се каже ,че с това филмче и с разказите за елфите си поизрастнах.За  мен това е най-прекрасното аниме (като споделям ,че аз не съм фенка на аниметата.... :nono:,обаче всичките работи на Хаяо Миязаки ги обожавам ).По-натам ,ако успея да разбера къде да сложа тема за изкуство ...вярвам ,че ще ви изненадам .

Но да се върна към темата:

Духът на гората-уникално създание.Съчетанието между елен и човешко лице ,което се усмихва така прекрасно...тялото ,което е малко странно -еленско ,но със странни крака,които стъпвайки по земята същевременно карат растенията да живеят и виреят за секунди ,докато не вдигне крак от земята и те увяхнат.Найстина прекрасно.Духът,който дарява и отнема живот.

Ако имах деца,щях да им давам да го гледат и то честичко...,защото това е една метафора за това как стоят нещата .Темата е доста актуална -за хората и природата ,за екологията и същевременно духовните ценности на човекът.

Другото на г-н Миязаки е Spirited away.После №3 е My  neighbor  Totoro.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Аз все си мисля, че силните ветрове, които минават внезапно покрай нас, са котешки автобуси :Р Ако харесваш Тоторо, трябва да намериш някъде да гледаш това: Mei and the Kitten Bus
Кои други филми си гледала?

Halldora

Halldora

Дърво

• Потребители
  • 14 posts

Nausicaa of the Valley of the Wind,Castle in the Sky, Tales from Earthsea.

А понеже виждам ,че и ти си фенка на Мононке ,ще ти покажа комикс ( ако вече не го знаеш де :D )

http://www.mangapark...a/mononoke-hime

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Чела съм същия такъв комикс за Howl's Moving Castle, но на немски. Взимат кадри от филмите, наслагват балончета с текст наоколо и готово, продукт. 

Halldora

Halldora

Дърво

• Потребители
  • 14 posts

Чела съм същия такъв комикс за Howl's Moving Castle, но на немски. Взимат кадри от филмите, наслагват балончета с текст наоколо и готово, продукт. 

Мда :)

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Според мен трябва да гледаш Kiki's Delivery Service и Ponyo on the Cliff, а след това да преминеш към по-малко приказните техни филми, като From Up on Poppy Hill и Whisper of the Heart, които също са супер мега яки. Ще се радвам да чуя твоето мнение за тях, като ти попаднат.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Юпии: http://ypcomic.com/2...-samurai-manga/

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Tales from Earthsea

беше много приятно филмче.

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

Гледал съм само Kiki's Delivery Service и могада кажа, че ми хареса.

All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Новият последен филм на Hayao Miyazaki вече е факт. Нямам търпение да го гледам.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users