Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

The Phantom Of The Opera

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Elwing

Elwing
  • Потребители
  • 6 posts
Изгледах този филм и оттогава е обладал съзнанието ми. Всъщност ако трябва да съм точна, жанрът му не е 'филм', а филмов мюзикъл., поставян вече повече от 15 години на оперната сцена. Филмът е създаден 2004г. Идеята принадлежи на Gaston Leroux автор на "Le Fantome De L'Opera"- новела.
Това е един филм, за който най-точно описващата го дума е : Красота. Музиката на Ендрю Лойд Уебър прави може би 60% от нея.
Има ли някой тук, който да го е гледал и да сподели възторга ми?

Песента вече е отпечатана в съзнанието ми. Кой вариант ви харесва повече, оригинала или този на Nightwish...?
Slowly, gently night unfurls its splendour ...
Grasp it, sense it - tremulous and tender ...
Turn your face away from the garish light of day,
turn your thoughts away from cold, unfeeling light -
and listen to the music of the night ...

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Когато гледах филма постоянно сравнявах пеенето на младата мадама, с това на Таря. Някак неизбежно беше, но все пак филмът ми хареса много. Беше стилно направен, красив и имаше някаква, хе-хе, "магия".

P.S. Произведението на Gaston Leroux е роман, а не новела.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Arien

Arien

Sundriver

• Потребители
  • 36 posts
И аз го гледах, още като излизе преди .. :) доста време. Наистина много красив филм със страхотна музика. Кавър на Nigthwish? Хъм, не знаех, че има такова нещо. Иначе Сара Брайтман пее това нещо :rolleyes: зашеметяващо, жалко, че във филма я замениха. Но и другото момиче се справи добре. Сега като се замисля, трябва да си го сваля този филм :)

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts
Аз в момента чета книгата на английски и е божествена! :rolleyes: Оказа се, че ми подариха и българския вариант, така че след като прочета английския смятам да видя как е и българския превод. ;)
Иначе филма ми е любимост, гледала съм го 3 пъти, а музиката е повече от запленяваща. Филма си е с една дума класика, наистина красиво направен мюзикъл без излишна мелодраматичност (по принцип мюзикълите през последните години като "Чикаго" например се оказаха доста блудкави, поне за мен :rolleyes: ), но очарованието на Фантома се дължи главно на прекрасната музика на Андрю Лойд Уебър и разбира се на режисьорът и актьорите. Атмосферата е пресъздадена така, че те кара да вярваш, че си там, а това е най-важното при един филм и разбира се посланието. :rolleyes:
Със сигурност трябва да се гледа, който не го е направил досега. :rolleyes:
Честно казано и аз не бях чувала, че има и вариант на песента на Nigtwish, но смятам да си го намеря да го чуя, за да мога да изкажа по-обосновано мнение.
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Песента явно е доста често срещан кавър, аз лично имам три версии:
на Сара Брайтман с Майкъл Кроуфорд, на Найтуиш и на Лакримоза. Първата, която чух беше на Сара Брайтман - класическата версия, тъй да се каже. Май тя ми е фаворит, въпреки, че и метъл-вариантите също ме радват много.

Elwing

Elwing
  • Потребители
  • 6 posts
О, Арвен е исказала моите чувства към филма, повдигам думите и на n-та степен. Сега мечта ми е да гледам това на оперната сцена... но дали някога ще ме застигне подобно щастие... :rolleyes: А на мен вариантът на Найтуиш като че ли ми е фаворит за сега. Но не съм чула този на Сара Брайтмън, което трябва да се поправи. А знаете ли, че 'девойката' във филма, Еми Росъм, е на 15 години, когато изиграва Кристин?
Slowly, gently night unfurls its splendour ...
Grasp it, sense it - tremulous and tender ...
Turn your face away from the garish light of day,
turn your thoughts away from cold, unfeeling light -
and listen to the music of the night ...

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Филмът е невероятен.Хареса ми, че почти не се говореше и само се пееше. Една седмица след това си пеех песента :rolleyes: И разбира се Джерард Бътлър :wub: А на всичкото отгоре и пее. ;)
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
На мен филмът не ми хареса чак толкова. Хубав беше, но цялата светлина, в която беше представен любовния триъгълник не ми беше по вкуса. Отделно и тримата ме дразнеха доволно много и докато гледах филма се чудех кого искам да шамаросам повече, та да се освести малко. :tooth:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Caspian

Caspian

Присъда: Пластмасова Глава

• Потребители
  • 133 posts
Не знам.... Пак съм на страната на "лошия'. :D
Why not?

V-dub

V-dub
  • Потребители
  • 1 posts

Приказен филм с невероятен саундтрак, не мога нищо повече да кажа, освен - великолепен smile.gif

Ревю на лаптоп Acer Aspire

Осъзнахте ли защо трябва да купим acer от www.notebook.bg? Всички отговори на този пикантен казус, определено ще можете да узнаете на този линк.

Edited by V-dub, 28 ноември 2013 - 02:07 .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users