Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Игра на тронове (Песен за огън и лед)

• Please log in to reply
177 replies to this topic

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Май накрая ще дочакаме екранизация по безкрайната поредица на Мартин. :bounce8:
Любопитен съм за резултата. :bounce8:

I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Ооо, ето къде ще пускам трейлърите, след като във фб май никой не ми ги гледа ^_^

Extended House Targaryen Feature

Extended House Lannister and House Baratheon Feature

Game of Thrones: On Location Extended

Lannister Portrait: Jaime Lannister

Stark Portrait: Robb Stark

Stark Portrait: Jon Snow

House Stark Feature - още няма extended версия, ще я пусна като се появи.

Новините за сериала излизат в блога на Мартин и в Winter is Coming. :)

Като цяло каста е много добър, дори актрисата на Церсей започва все повече да ми харесва, а Емилия Кларк се оказа страхотна Денерис. Единствените проблеми са Кейтлин, която е с десет-петнайсет години по-стара отколкото би трябвало да бъде, и Ренли, който няма ама абсолютно нищо общо с описанието в книгата. Джон ми изглежда малко... странно, не е какъвто си го представях, но тук проблема вероятно е в моя телевизор.
Останалите изобщо няма да ги коментирам, Нед, Санса, Аря, Тирион, Визерис, etc. са перфектно подбрани.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
Не знам защо, но нещо не ми вдъхва доверие цялата работа. Не мога да възприема Песента на филм и май ще се лиша от гледането му.

П.С. Не мога да разбера защо няма сняг в сцената с обезглавяването на дезертьора от Нед в началото. В книгата ясно си пише за хрущящ сняг? Сигурно ще има още много, ама както и да е.
Winter is coming

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Аз да си пусна трейлърите ^_^

Новия от днес: Power

Stark Portraits: Ned Stark

Stark Portraits: Catelyn Stark

Stark Portraits: Arya Stark

Stark Portraits: Sansa Stark

Stark Portraits: Bran Stark

Targaryen Portraits: Daenerys Targaryen

Targaryen Portraits: Viserys Targaryen

Khal Drogo

King Robert

Lannister Portraits: Queen Cersei

Lannister Portraits: Tyrion Lannister

Edited by kalinka, 23 март 2011 - 01:47 .

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Тъкмо си мислех, че нямакой да вземат за Дрого освен новия Конан! :tooth:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1763 posts
Това трябва да се гледа. Не съм чел книгите, ама може да стане като с ВнП - от филма да се запаля и по книгите. Да видим!
Posted Image "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Сега Калина ще метне чука на Тор по главата ми, но мисля, че между книгите на единия и другия Дж. Р. Р. има качествена разлика :)
Все пак сериалът ще е хубав. Мартин е добър, просто се е поувлякъл.

А хал Дрого е единственият позитивен герой, голям фен съм му :)

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Ъъъ. Какво разбираш под "качествена разлика"?

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Че единият е гений, а другият е кадърен.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1763 posts
Сега вече ще го метне чука :)

Edited by proudfoot.underhill, 31 март 2011 - 10:08 .

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Няма, тя е добра душа и ме жали, ако и да съм урод :)

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Е, никой не може да отрече, че Толкин е вложил много повече време и старание в книгите си, отколкото Мартин. Мартин си има трески за дялане, колкото и да обичам книгите му. :) В момента се сещам за диваците, които в противоречие със законите на физиката улучваха братята на Нощния страж стреляйки отдолу нагоре към върха на Вала, който е висок 700 стъпки... Мартин беше казал наскоро, като видял 500 стъпки високия Вал за сериала, че не е осъзнавал напълно какво означава седемстотин стъпки и не е трябвало да го прави чак толкова висок. Имаше и някакви проблеми с таймлайна, като това че Кейтлин трябвало вече да е в Уинтърфел от седмици по времето, когато среща Тирион в оная кръчма в Речните земи, но не си спомням как точно го бяха смятали. Виж сметките за гравитацията и стрелите си ги спомням :D

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
То чудеса и при Толкин има :)

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1763 posts
Но при него са правдоподобни :)

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Преди малко разгледах и разни снимки от сериала. Да си призная честно, нямам търпение. А НВО допълнително ми палят фитилите с реклами, та вече прескачам канала заради тях. :lol:
Обикновено подхождам без каквито и да било очаквания, но тук съм се затирила с голямата кошница. Дано да не се разочаровам. При всички положения сериалът ще бъде възприет много по-лесно, непредубедено и отворено от хората, които не са запознати с книгите. Ние пък ще има за какво да мърморим.

Тази вечер са премиерните две серии на "Камелот". Отварям си бира и се запътвам нататък с целия си наличен арсенал от предубеждения и скептицизъм. Да видим Старз какво са сътворили.
защото моят гарван е зелен

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Първото епизодче на Камелот вече го гледах. Не беше лошо, не беше и гениално. Ева Грийн го прави тоя филм :)

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Първото епизодче на Камелот вече го гледах. Не беше лошо, не беше и гениално. Ева Грийн го прави тоя филм :)

И аз гледах първия епизод, т.е. онзи от вчера. Не съм гледала пилотния обаче. Беше по-добре, отколкото очаквах. Не е кой знае какво, но става за гледане по време на hellatus-a.

Узиел

Узиел

Rockstar Scientist

• Потребители
  • 265 posts
Хм, тъкмо гледах първия епизод на Камелот и аз (защото прочетох че е с Ева Грийн :lol: ).

Има цици (от които чифт на Ева Грийн :dance: ), гологлав Мерлин, който ако правеше нещо друго освен да се хили, можеше и да е интересен поддържащ герой и един досаден Артур. Като цяло има потенциал, но главно послужи да ме накара да си сваля минисериала със Сам Нийл.

А по темата, книгите на Мартин не съм чел, но препоръките на майка ми и сестра ми и Шон Бийн са достатъчни да ме накарат да гледам сериала.

Edited by Узиел, 03 април 2011 - 11:48 .

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
"Игра на тронове" сто на сто ще е хубав (между другото, книгата също не беше никак, никак лоша, чак после се разводниха нещата).

"Камелот" откровено не струва. Второто епизодче ме убеди, че Джоузеф Файнс е пълен лигльо, а само едните тежки погледи на Ева Грийн не могат да направят филм, колкото и да се старае жената. За мое съжаление рано загинаха доста обещаващи герои (няма да спойлвам), а единствената приятна врътка в сюжета е тази за кого всъщност е гаджосана Гуиневир първоначално.
Впрочем, легендата е окъкана тотално, при това без да го има доброто оправдание, че е в името на яката драма.
Старата кралица Игрейн откровено ме дразни, също като изпълнителя на Мерлин (Файнс). То не може така, това е лиготия. Очаквах кръв, сълзи, пот, кал, сакси и варварщина, а вместо това ме нагостиха с приказка за лека нощ.

Не стават екранизации по сюжета за Артур. Ще си призная еретично, че не харесвам класическия "Екскалибур", защото е лъскав. Не харесвам "Първия рицар", кичозен е. Не харесвам дори минисериала "Мерлин" със Сам Нийл. Не харесвам "Крал Артур" с Клайв Оуен, там хубавата идея беше съсипана от бутафорни детайли. Но поне беше хубава идея. Не успях да харесам и "Камелот".

Ще ми се нещо в стил романите на Бърнард Корнуел. И повечко кал.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Честно казано, аз не съм и очаквала да е blood-n-mud. Очакванията ми - вече оправдани - бяха за бозавичък сериалец, така че ни се изненадах, ни се разочаровах. Пък и към "Камелот" не бих могла да бъда по-равнодушна; мен друга треска ме тресе, свръхестествена. :teethqhq:
И всек пак Артур можеше поне да изглежда така, сякаш е в състояние да вдигне меч, а не като примадона.

Трябва да си отворим тема за сериали. :rolleyes:

PS. Маноле, препоръчвам ти King Arthur's Disasters. :lol:

P.P.S. Абе някой гледа ли "Борджиите" с Джеръми Айрънс?

Edited by Strider, 05 април 2011 - 01:17 .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users