Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Любимо детско филмче?

• Please log in to reply
112 replies to this topic

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
С риск вече да се повторя жестоко и да заприличам на анкетор ви питам: Кое е вашето любимо детско филмче,което ви напомня на детството и ви оставя мил спомен от него. Аз казах в темата за кой филм бих гледала много пъти, че за мен класиката в жанра е "Цар Лъв"(първия).Но освен това към списъка слагам "Покахонтас", "Дъмбо", "Малката русалка","Красавицата и звяра", "Принцесата и таласъмите", "Старла и сияйните ездачки", имаше две филмчета от Нова Зеландия за едно огледало,което беше портал към друго време(но за съжаление не си спомням заглавието) и "Акуила" и т.н.А при вас?
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
В предната версия на форума, доколкото си спомням, ме изпревариха, тъй като филмчето се харесваше от доста народ. Но сега ще кажа първи: "Тайнствените златни градове". Ето това е филмчето, което свързвам с детството си. А също така и с бягане от частните уроци по английски :tooth: :tooth:

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
"Приключенията на Мечето Ръкспин" форевЪр! :D Нищо, че това с мечето всъщност е недоразбран превод :D
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Том и Джери - класика! Като бяхме малки с брат ми по цял ден дебнехме кога ще го дават по Cartoon Network. И даже сега като го гледам, се забавлявам много, без значение че сериите ги знам почти наизуст :) Друго най-любимо филмче ми е Лабораторията на Декстър, и ......още, но сега доста ми се спи и мозъка ми не функционира достатъчно адекватно, за да се сетя. :lol:

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Като съвсем мъничка съм харесвала много Маугли, до степен да оприличавам дядо си и баба си на Балу и Багира :tooth: Това обаче почти не си го спомням, била съм още на 4-5 годинки... Съзнателно вече си спомням Сейлър Муун, което гледах на телевизора на дядо ми по Rai Uno с английски дублаж; също помня някакви... ъъъ... Звездни рейнджъри или нещо подобно, но тогава вече бях по-големичка, втори-трети клас; с баща ми гледахме Волтрон, дори имам доста живи спомени от няколко епизода, например онзи с нашта принцеса и лошия принц...

Освен това се сещам за новозеландския филм, за който говориш, с огледалото чрез което едно момиче прескочи в 19 век, другото момиче от миналото, учителя по френски на втората, който беше от лошите, даже си спомням части от два диалога между учителя по френски и момичето и между учителя и някакъв друг, и имаше един отровен през 19 век кладенец, който трябваше да не бъде отровен, защото приятел на момичето от настоящето се беше отровил от него... ааа, как се казваше тоя филм?! А и всъщност не беше ли сериал?

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Том и Джери! Категорично и завинаги :D - само че периода на Hanna/Barbera/Quimby. Long live! Стари, но класически. Никога няма да ми омръзне да ги гледам и да се смея с глас. Напоследък преоткривам и режисираните от Chuck Jones.
Обичам анимация и се сещам с умиление за доста филмчета от детските си години. Покрай племенницата ми обаче взех да ги издирвам из нета и честно казано, се поразочаровах - пример: Приключенията на мечето Ръкспин <_<. А част от новоизлезлите не ги харесвам - и не ги разбирам. :passifier:

P.S.: Леле, докато го напиша този пост, колко твари са се включили... :)
P. P. S.: Имаше едно филмче, ама как му беше заглавието точно? "Буревестници от ... година". Някой сеща ли се за какво говоря/пиша?
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Да, вярно... Ръкспин. Изключих за него. И на мене ми е от любимите това... :thumbsup:

"Ний сме шайкaта проклета,
що членува в ОЧЗ-то.
Всички ние сме крадци,
и лъжци и подлеци.
Всичко гадно и ужасно
считаме за най-прекрасно.
Хайде викайте момчета:
"Да живее ОЧЗ-то!"
:ninja:

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Аз се сещам за Чип и Дейл и за патешките истории.
И за Мишел Ваян и за Грахчетата (още не съм намерил човек, дето да си го спомня това, започвам да си мисля, че не е съществувало изобщо, ами отнякъде другаде се е взело, ама да не спекулирам по-нататък, че ще стане страшно за менталното ми състояние).
Също - Плодчетата, много култово сериалче. :yes:
+ Завръщането на краля
+ Старкон, или както се наричаше... с някакви 'звездолети' беше, много яко :lol:
+ по една немска даваха извратена версия на Крал Артур и рицарите на кръглата маса, които караха някакви ултрамодерни, премодифицируеми в реално време мотори

Ми то... като си малък всяко детско филмче ти е любимо, какво да си говорим просто. :rolleyes:
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Как можах да забравя Чип и Дейл! И Том и Джери! Освен това се сетих, че много съсредоточено гледах Малкото пони :lol: Следях и анимациите по приказките на Братя Грим, както и някакво филмче за Не-помня-как-му-беше-името Петия Мускетар :blink:

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
kalinka, след почти всеки пост в тази тема, си казвам: "Боже, как го пропуснах това?!" :lol: И съм уверена, че ще е така, колкото и филмчета да се сетя. Ето, сега ми хрумна за Приключенията на Гумените мечета :wub:. Помните ли херцог Трън и Мазньо? :D

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
"Албер, петият мускетар" се казваше филмчето - въпросният мускетар беше дребосъчест и рус :D и винаги оставаше в сянка - оставяше другите да обеарат лаврите... и доколкото си спомням беше забавно филмче.

П.С. Аз, аз се сещам за Буревесниците... :D абе явно всички тук сме върли фенове на анимационни филмчета

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

kalinka, след почти всеки пост в тази тема, си казвам: "Боже, как го пропуснах това?!" :lol: И съм уверена, че ще е така, колкото и филмчета да се сетя. Ето, сега ми хрумна за Приключенията на Гумените мечета :wub:. Помните ли херцог Трън и Мазньо? :D

Да! Да! Да! Как можах да забравя и тях?!

"Албер, петият мускетар" се казваше филмчето - въпросният мускетар беше дребосъчест и рус :D и винаги оставаше в сянка - оставяше другите да обеарат лаврите... и доколкото си спомням беше забавно филмче.

Аз го помня как изглеждаше, помня и кардинала, и милейди(тя беше в зелена рокля, нали?), само името Албер не помнех ^_^

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Ъм... има една тема: Топ 10... та в нея доста съфорумци са си писали личната класация за любимо филмче от детството. Което ме изненадва - така й се зарадвахме на настоящата тема и се юрнахме да пишем дружно... :)

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Ъм... има една тема: Топ 10... та в нея доста съфорумци са си писали личната класация за любимо филмче от детството. Което ме изненадва - така й се зарадвахме на настоящата тема и се юрнахме да пишем дружно... :)

Нищо де! Тази тема е по-хубава. Пък. :tooth:

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
"Ну погоди", когато го даваха за Сънчо (те тогава още имаше Ефир 2 май). Също "Гумените мечета" :blush: . Имам и някакви доста стари спомени за това:

Старкон, или както се наричаше...

СтарКом мисля че беше. От Star Command най-вероятно. Ама и аз си му виках Старкон де, и съм бягал като луд през улиците, че да не го изпусна. :P

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Последният еднорог rulez 'em all :thumb:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Последният еднорог rulez 'em all :thumb:

Ей богу, ако още веднъж видя някъде споменат тоя Еднорог сигурно ще застрелям някого...

Снощи умишлено споменах само едно заглавие, с цел да видя за колко други няма да се сетя. Ами, много са... Някои ако ги гледам сега сигурно ще се чудя и мая какво съм им харесвал навремето, други продължават да си ме радват. А трети ги гледам с погледа на поотраснал - Том и Джери например, където направо полудявам от абсолютно стъкмисткото подкрепяне на мишката. Това обаче явно е характерно за филчетата на Хана и Барбара, където абсолютно винаги набедения злодей не само е изкарван глупав, ами и много често порязван безумно изкуствено. А това ме дразни... Плюс, че не е полезно за децата да им се изграждат глупави илюзии.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

А трети ги гледам с погледа на поотраснал - Том и Джери например, където направо полудявам от абсолютно стъкмисткото подкрепяне на мишката. Това обаче явно е характерно за филчетата на Хана и Барбара, където абсолютно винаги набедения злодей не само е изкарван глупав, ами и много често порязван безумно изкуствено. А това ме дразни... Плюс, че не е полезно за децата да им се изграждат глупави илюзии.

Да! Съвсем съгласен... освен Том няма как да не спомена горкият Уайли Койот от "Весели мелодии", който винаги е прецакан оная бягаща птица. То бива бива, ама толкоз падания от скали, взривяване, размазване и т.н. премеждия направо е нечовешко... гадна бибипкаща птица. :guns2: :guns: :bash:

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts

Освен това се сещам за новозеландския филм, за който говориш, с огледалото чрез което едно момиче прескочи в 19 век, другото момиче от миналото, учителя по френски на втората, който беше от лошите, даже си спомням части от два диалога между учителя по френски и момичето и между учителя и някакъв друг, и имаше един отровен през 19 век кладенец, който трябваше да не бъде отровен, защото приятел на момичето от настоящето се беше отровил от него... ааа, как се казваше тоя филм?! А и всъщност не беше ли сериал?

Ако някой се сети кой този сериал нека да напише заглавието. А изобщо не мога да забравя,че като малка всяка събота и неделя не можеха да ме отлепят от телевизора, когато дават Чудния свят на Дисни .Включително "Чип и Дейл","Патешки истории"(може ли да се забрави чичо Скрудж как плува в паричките си :tooth: ),"Приключенията на Аладин", "Гумените мечета" ех, хубави времена бяха :rolleyes:
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts

А трети ги гледам с погледа на поотраснал - Том и Джери например, където направо полудявам от абсолютно стъкмисткото подкрепяне на мишката. Това обаче явно е характерно за филчетата на Хана и Барбара, където абсолютно винаги набедения злодей не само е изкарван глупав, ами и много често порязван безумно изкуствено. А това ме дразни... Плюс, че не е полезно за децата да им се изграждат глупави илюзии.

Нормално е. Че не е реалистично - не е, спор няма. И че не е честно - също не е. Ама нали е детско филмче, все пак. Как си представяш на второто филмче от поредицата котката (синя при това!) да излапа мишката и вместо разни забавни (за мен) преследвания, да показват разпилени анатомични части?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users