Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Фест 2010?

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Не съм фактор, а само фен на Толкин и, надявам се, приятел на неколцина от вас. Всъщност съм предпазлив фен и на г-н Теллалов. Но това:

Имаше идея Светлини сред Сенките(писателски клуб от Казанлък) да присъстват и Николай Теллалов да обясни как се строи свят и да говори за светостроителството

ми се струва изключително неподходящо. Все пак става дума за Толкин-фест. Не че имам нещо против да слушам как Теллалов говори (той е много сладкодумен по особен начи, който ми допада), но просто не съм убеден дали няма да се получи Теллалов-фест, "Светлини сред сенките"-фест или дори, извинявам се за грубостта, Калин-фест (прощавайте, Калине и Габи, кефя ви се, но така ми дойде на клавиатурата). Някак е неподходящо да ги говоря тия неща баш аз след като веднъж ме майтапеха, че било имало Менедел-фест, ама яс да си окнем, па он свето па че си връви. Така де, все пак на Менедел-феста си говорехме главно за Толкин, което винаги ми е допадало :) Бездруго през годината си говорим главно за всичко друго. No offence meant. Наистина.

Смяната на мястото и сценария сама по себе си ми звучи свежо. Извинявам се, че пак съм подготвил уекцийка - толкова си мога. Ако някой иска, можем да изрепетираме едно актьорско изчитане на "Гласът на Саруман", както предложих и миналата година.

Nox Aeterna

Nox Aeterna
  • Потребители
  • 20 posts

Идеята всъщност да е в Търново беше, че мястото било много хубаво, типично Толкинско, и пътят е по-близо за хората от Бургас и Варна (като група Лот Лориен например и другарите от клуб Землемория) и абе, просто е на средата на БГ.

:o Евалата за това мнение! ^_^ А възможно ли е другарите от клуб Землемория да дойдат и те?:rolleyes:

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Не съм фактор, а само фен на Толкин и, надявам се, приятел на неколцина от вас. Всъщност съм предпазлив фен и на г-н Теллалов. Но това:

Имаше идея Светлини сред Сенките(писателски клуб от Казанлък) да присъстват и Николай Теллалов да обясни как се строи свят и да говори за светостроителството

ми се струва изключително неподходящо. Все пак става дума за Толкин-фест. Не че имам нещо против да слушам как Теллалов говори (той е много сладкодумен по особен начи, който ми допада), но просто не съм убеден дали няма да се получи Теллалов-фест, "Светлини сред сенките"-фест или дори, извинявам се за грубостта, Калин-фест (прощавайте, Калине и Габи, кефя ви се, но така ми дойде на клавиатурата). Някак е неподходящо да ги говоря тия неща баш аз след като веднъж ме майтапеха, че било имало Менедел-фест, ама яс да си окнем, па он свето па че си връви. Така де, все пак на Менедел-феста си говорехме главно за Толкин, което винаги ми е допадало :) Бездруго през годината си говорим главно за всичко друго. No offence meant. Наистина.

Бъди спокоен, Калин никога не е имал желание (особено през лятото, когато не се чувства добре) да изземва лекциите, феста, разговора за Толкин... идеята за Теллалов и Светлинките просто се хареса, да се вмъкне, за да е по-различно, а не че няма да си ги има традиционните неща. Колкото до това, че през годината си говорим главно за всичко друго не съм съгласна... но не ми се ще да се караме.

А и наистина бъди спокоен - явно тези неща няма да се случат, така че - спи спокойно.
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Е, Габ, ти рече, че си ми се скарала, а то направо културно си се отнесла към тъпнята ми. Абе права си за спането ми, аз обичам нещата като са ми харесали веднъж, да си стоят такива. Обичам Фестове в Пловдив, обяд на Рахат-тепе, приказки в сенчест двор, Заарска ментовка със спрайт и изобщо традиционно фестуване :) Сигурно затова обрах хобитската, а не роханската наградка.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Обичам Фестове в Пловдив, обяд на Рахат-тепе, приказки в сенчест двор...

Ехххх...
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts

Обичам Фестове в Пловдив, обяд на Рахат-тепе, приказки в сенчест двор...

Ехххх...

охх как ми се искаше да е в Пловдив (дано догодина е )
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Е, Габ, ти рече, че си ми се скарала, а то направо културно си се отнесла към тъпнята ми. Абе права си за спането ми, аз обичам нещата като са ми харесали веднъж, да си стоят такива. Обичам Фестове в Пловдив, обяд на Рахат-тепе, приказки в сенчест двор, Заарска ментовка със спрайт и изобщо традиционно фестуване :) Сигурно затова обрах хобитската, а не роханската наградка.

Аз такава съм - Слънчево културна ;)

Ами дам, разбирам те и аз имам такива сантиментални спомени свързани с Пловдив, ама да видим тази година как ще бъде. Ново място - нови преживявания и емоции :) Току виж се наканя и дойда, че си е традиция, фест не съм изпускала досега, та сега ли ще изпусна? :)
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Johan Vladimir

Johan Vladimir
  • Потребители
  • 13 posts
Около седмица преди феста трябва да призная, че съм притеснена от липсата на информация.
Не само относно програмата, но и за чисто организационни въпроси, като например къде ще спим, при какви цени и условия, има ли в селото заведение, където да се храним и др. под.

Ако идеята е Толкин фестът да се проведе като затворено събитие и тази информация се разпространява само в определен кръг, моля да ме извините, че задавам неуместни въпроси. Но ако все пак външни хора се допускат, време е да се публикува информация, иначе няма как да дойдем, дори и да сме го предвидили твърдо в лятната си програма.
Благодаря.

Поздрави!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Около седмица преди феста трябва да призная, че съм притеснена от липсата на информация.
Не само относно програмата, но и за чисто организационни въпроси, като например къде ще спим, при какви цени и условия, има ли в селото заведение, където да се храним и др. под.

Ако идеята е Толкин фестът да се проведе като затворено събитие и тази информация се разпространява само в определен кръг, моля да ме извините, че задавам неуместни въпроси. Но ако все пак външни хора се допускат, време е да се публикува информация, иначе няма как да дойдем, дори и да сме го предвидили твърдо в лятната си програма.
Благодаря.

Поздрави!

Мда, доста точно казано. Момчета и момичета, пуснете инфо, наистина.

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Все повече си мисля, че никой не ни е.ава ... :facepalm4:

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
За органираторите:

Posted Image

Нищо лично, сигурен съм, че имате осномателни причини за това забавяне, но провалът си е факт.

Е, Българският Толкин фест ту фаусънт енд тен ще го гледаме само на снимки, които се надявам да качите, де. Също ще помоля да качите и лекциите, че почти едногодишното ми очакване да не се окаже съвсем напразно. :cry:
Горко на меките чела!

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
^ +1 Бира от мен :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Иейй! Запомни го.:D
Горко на меките чела!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users