Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Комикси Dark Horse

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Преди известно време попаднах на известно количество, хм, комиксови адаптации на известни Sci-Fi и фентъзи поредици, които полека - лека ми станаха доста симпатични средства за губене на време, да не говорим, че за някои поредици фен - фикшъна е доста оскъден. ;)
Ще ви запозная накратко с няколко от тях, отнасящи се до няколко по - популярни поредици които всички познаваме. :)

ALIENS, ALIENS VS. PREDATOR, PREDATOR и свързани:

Не най - много, но най интересни за мен бяха историите за Пришълци и прилежащата им сволач. Имаше десетки истории, включително такива с "алтернативни" краища най - вече след втората част от филмовата поредица.
Най - силно впечятление ми направиха:

Posted Image

"Newt`s Tale" всъщност е адаптация на втората част на филма (Aliens), преразказана не от гледната точка на Елън Рипли, а от страна на момиченцето Нют, което е единствен оцелял в заразената с извънземни колония. Можем да видим как се развива действието на Ахерон от самото начало до пристигането на войниците. :)

Posted Image

Приключенията на Herc Mondo - откачен ловец на извънземни. Честно, не съм вярвал, че по една от най - страшните истории в научната фантастика може да ми докара пристъпи от смях. :lol:
Точно така, освен многото екшън и щракане на вътрешни ченета има и невероятно количество идиотски хумор: :lol:

Posted Image

STAR WARS

Ей тук имаше от всичко! И то - от всички епохи! Най - голямата комикс - колекция, която успях да открия.
Най много се зарадвах на:

Posted Image

The Golden Age of The Sith
- описва събития, случили се 5000 години преди битката на Явин ІV. Златната ера на Ситите. Разказва се за всичко - пръвоначалната им поява преди още хиляди години, Ситските господари от Корибан - Марка Рагнос, Аджунта Поул, Тулак Норд и другите обер - гадове. За Фридон Над и атаката му над Дантуин е пусната отделна серия.

Posted Image Posted Image Posted Image

The Sith War - По време на Мандалорианските войни (4000 години преди Явин ІV) младия джедай Екзар Кун отива на Корибан, да изследва гробниците на заровените преди хиляда години Ситски Лордове. Всичко, което намира е пътя към тъмната страна... Следват покварявания на млади джедай, падението на рода Кел-Дрома (Улик е първия ученик на Екзар Кун), първия в историята на SW друостър лазерен меч... Историята е много интересна и продължава десетина книжки :)

Различни истории или вдъхновени, или от самия H. P. Lovecraft

Тук нямаше особено много неща, освен "Шепнещия в мрака" последван от фен-фикшън продължение, и един комикс посветен на делириумите на самия Лъвкрафт, включващ негови герои:

Posted Image

Като цяло, по - безинтересни ми бяха от разказите на въпросния, или пък от другите комикси, които споменавам, но така или иначе адаптациите по Лъвкрафт са кът. :)

The Thing

Може би най - любимата ми, и същевременно лишена от прилежащ фен - фикшън Sci - Fi история. :thumb:

Posted Image Posted Image

Едно доста достоверно продължение на премеждията на МакРеди от филма, както и няколко продължения на продължението :lol: Като цяло доста ми допадна, но единия комикс беше леко залюхан... Така или иначе препоръчвам :)

Та, ако някой се вълнува от такава форма на, хм, изкуство, може да пише. :)
Или - още по - добре - да сподели за любими поредици и издания. :thumb:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2525 posts
Сега закъснявам за лекции и довечера ще си едитна поста, сега се отбивам само да кажа едно браво за темата! ;)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вонамарак

Вонамарак

Unprincipled narcissist

• Потребители
  • 191 posts
Пробвай, ако не си вече де, The Courtyard на Алан Мур като по-пипнат Лъвкрафтски комикс ;)
I'll be your imagination,
Tear apart what you believe,
Make a mess of your conviction,
Take away my pride and leave.

The Witch King of Angmar

The Witch King of Angmar

Кирил Петров

• Потребители
  • 28 posts
Преди известно време редовно си купувах Star Wars комиксите на Dark Horse, много бяха зарибяващи. Жалко, че вече не се срещат.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2525 posts
Аз казах, че ще пиша по-подробно и така и не го направих. Сега също ме мързи, затова ще вметна само, че по Alien също има комикс, но е на Heavy Metal, още от 1979 (когато Dark Horse още не са съществували). Историята общо-взето е непроменена, следва си сценария на Дан О'Банън.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
На Тъмния Кон имам всички стар уорски от тия новите (2004-5 години където бяха). Къде са се дянали обаче, е все още тайна :).
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users