Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Ако живеехте в Арда

Толкин Свят Въображение История Арда

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 35 posts
Здравейте. Доста отдавна отсъствам, моля да ме извините. Бях на Star Wars вълна.
Доста отдавна искам да кача тази тема. Не вярвам някой тук да не си е мечтал да живее в света на любимия ни автор - или ако не е, поне да е бил любопитен как би се справил там.
Идеята ми е всеки да си представи възможно най-реалистично какъв би бил животът му там и/или какъв би искал да бъде (само уточнете кое какво е😉). Ако приличате на някой герой, може да се отъждествите с него, а ако не - измислете свой собствен персонаж.
Много ми е любопитно какво ще отговорите...
A Warrior of Light

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 35 posts
Аз лично се отъждествявам най-много с Лутиен. Само че съответствието не е съвсем пълно. Първо, нито съм особено изтънчена, нито мога да пея (сигурно Моргот щеше да се уплаши, ако ме чуеше😂😅). Второ, елфо-маярите са над моите възможности. Все пак в реалния живот съм човек.

Затова вторият ми избор са Ваниярите или Финарфиновите Нолдори. Ако живеех във Валинор по време на бунта, нямаше и да си помисля да си тръгна. Сигурно щях да умра в последната битка като част от подкреплението под водачеството на Валарите.

Но,да си кажа правичката, най-ярко си се представям като полуелф с нуменорски баща и елфическа майка. Щях да избера елфическата съдба. Смърт - неизвестна.

Още герои, с които се отъждествявам: Еарендил, Фродо и Фарамир - нищо, че са мъже, при това добри партии за женитба, Аредел (дано да не попадна на тъпанар като Еол), Елвинг, отчасти Ниенор и - да не повярваш - Еовин. След някоя и друга година се надявам да приличам на Галадриел, Мелиан или Гандалф.

Edited by Luthien Tinuviel, 28 януари 2018 - 01:39 .

A Warrior of Light

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 996 posts
"Труд и пот цял живот! ... Тъй е тука, момко млад!" (сиреч, моме млада :Д) Така де, ако си някоя владетелска щерка или син, ще е по-лесно телесното пребиваване в Арда, стига да не дойдат орките. Но ако си някой прост човечец, комай няма да е точно така (което не значи, че няма да е хубаво) - оран или боеве те чакат най-вероятно...

32

bdk---rohan.jpg

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 35 posts
Да, вярно😅😅. Но се опитах да бъда реалистка - нещо, което не ми се отдава😂. Ако беше концерт по желание... Лутиен, естествено, но реших да изредя всички възможни варианти.
A Warrior of Light

Also tagged with one or more of these keywords: Толкин, Свят, Въображение, История, Арда

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users