Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Игрите

• Please log in to reply
14 replies to this topic

Талион Валадан

Талион Валадан
  • Потребители
  • 84 posts
Какво мислите за компютърните игри по ВнП? Заслужават ли внимание или са просто cash cow, която трябва да се възползва от известноста на филмите и книгите? Според мен игрите са добре направени макар и да не представят творчеството на Толкин (и П. Джаксън :rolleyes: ) съвсем точно ( все пак повечето са на годинки вече ) Вчера превъртях Return of the King (от 2003) за 3-ти път (с един приятел в co-op) и отново ми хареса страшно много. Все пак някои моменти бяха силно променени а някои не присъстват дори във филма, да не говоря за книгата (например нивото The Southern Gate) Или пък стратегията Battle for Middle-earth (1 и 2 + експанжъните), която определено представя битките по подобаващ начин, но пък има несъотвествия например смесването на Рохан и Гондор.И разбира се Lord of the Rings: Shadows of Angmar.Тя определено е най добрата игра по темата за ВнП.Жалко че се плаща,(аз и така щях да си я играя, само че поради възраста си не аз определям финансовите си средства) иначе 100% щеше да има над 50 милиона регистрирани. Играете ли игри по ВнП, и ако да-коя?.Ако пък не защо и имате ли намерение да играете?

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Много си обичам Тотал Уор серията. Чух, че към Медивъл І или към Роум имало мод, наречен Мидъл-ърт Тотал уор. Ей това ми се играе... Би било забавно да размажа Средната земя с Графството (зъл смях).

Талион Валадан

Талион Валадан
  • Потребители
  • 84 posts

Много си обичам Тотал Уор серията. Чух, че към Медивъл І или към Роум имало мод, наречен Мидъл-ърт Тотал уор. Ей това ми се играе... Би било забавно да размажа Средната земя с Графството (зъл смях).

Знам го тоя мод.Към Rome:Total War е. Рулира :yes: . Иначе и аз съм фен на Total War серията ;)

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
За модове към Rome Total War ли става дума?
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

AnnoMundi

AnnoMundi
  • Потребители
  • 240 posts
Return of the King беше много добра, от Battle for Middle Earth съм играл само 1 и не беше зле, но ми беше тежка за компа.
May as well go fishing.

Талион Валадан

Талион Валадан
  • Потребители
  • 84 posts
Битката за Средна земя 1 ти беше тежка за компа? Надявам се да си го сменил :rolleyes: Аз лично сега съм 1280RAM (точно така 1280 а не 128 :tooth: ) 2.0Ghz и Radeon X1500 на 512 МВ. Много се гордея с компа си :lol: . Иначе съм напълно съгласен за Завръщането на краля : със сигурност една от Топ 10 за всички времена, но щеше да е по - хубаво ако имаше и игри по ЗнП и ДК. За съжаление никога няма да има :(

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Познатите ми игри по Властелина (повечето съм играл поне по малко, другите само съм разглеждал) не могат да се наредят на това място в личната ми класация, на която ми се иска. Макар че някои бяха сравнително сполучливи сами по себе си, не бих казал, че са явление в компютърната индустрия. А някои си бяха пълен провал. Единствено Лотр Онлайн така и не успях да поиграя, независимо от възможността да изпробваш играта.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Return of the King беше доста приятна, като изключим няколко боса, които почти ме отчаяха докато им хвана цаката. Другите не съм ги играл, защото няма да ми тръгнат (и аз си се гордея с пет-шест годишната си конфигурация и нямам намерение да я сменям :D ).
The things one feels absolutely certain about are never true.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Ако говориш за за тази РоТК, за която аз се сещам, тогава споделям мнението ти - някъде тук писах май за нея и тя е една от малкото, да не кажа единствената от тематиката, която превъртях на един дъх. Тя е една от игрите, които се оказаха сполучливи.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Пък за мене тая игра ще остане паметна най-вече с УЖАСЯВАЩАТА си камера... Направо ме изкарваше от нерви, докарвайки ми нервни кризи, избесняване и откровено заплюване на монитора. Направо виждам как гейм-дизайнерите са се сбрали на оперативка и са рекли. "Абе, те феновете тъй и тъй ще си я земат тая игра - дайте да им вгорчим поне живота".
Иначе почти я изиграх - само Черната порта ми оставаше...

Талион Валадан

Талион Валадан
  • Потребители
  • 84 posts
Камерата наистина беше отвратителна на места (особено при Краля на Мъртвите) ама чак нервна криза да ти докара... :teethqhq:

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
РОТК е много добра игра, която обаче за съжаление така и не успях да изиграя до края. Неможех да се справя с едно от последните нива, вече дори не се сещам кое. Иначе играт все още е инсталната на компа ми, така че скоро може пак да се пробвам :)

Иначе Битката за Средната Земя 2 ми е любимата игра. Много съм добър на нея :)

Finrod

Finrod
  • Потребители
  • 37 posts

За модове към Rome Total War ли става дума?

Горещо препоръчвам този мод. Fourth Age Total War: The New Shadow е все още незавършен мод, с три излезли досега части и най - важното според мен - стабилен сюжет базиран върху книгите на Толкин. Кампанията може първоначално да се стори малко постна - 6 игрови фракции(Дун, Рохан, Рун, Гондор, Адунабар,Харад) плюс бунтовници, 72 провинции - картата не включва Севера, най - северните точки от запад на изток са Минхириат и пристинащето Лонд Даер,Рохан, Дорвинион и най-източната е малко на изток от вътрешното море Рун, южните - Умбар, Далечен Харад и Ханд. Всички по - известни места от тези региони са представени на картата, има и 4 специални града - Едорас, Шлемово Усое, Минас Тирит и Умбар, както и няколко "чудеса" - Еделонд, Осгилиат, Камъка Ерех, Ортанк, Кулата на Дол Амрот и др. Няма елфи и джуджета като отделни фракции и единици в кампанията(но в Custom Battle режима ги има, плюс кралство Дейл), освен по един полк итилиенски елфи за Гондор и един полк джуджета от Агларонд за Рохан и джуджешки бунтовнически град. Системата от traits&retinues е променена за да отразява спецификите на третата епоха - за дунеданите има trait - ове като Blood of Numenor, Memories of Atlante, Heir of Elendil, retinue - та - Anduril, Silver Crown, Ring of Barahir и т.н, както и различни титли като Prince of Dol Amroth, Steward, Lord of Anfalas. Същото се отнася и за другите фракции, но в по - малки количества. При семействата на всички фракции са добавени отделни trait - ове показващи към кой род принадлежи даден член - за Гондор това са House of Telcontar, House of Hurin и House of Galador, за Рохан House of Eorl, of Elfheim, of Erkenbrand, за Дун и Рун - различни племена, Харад също си има три рода - за всички има един кралски род, но наследяването може да става и от членове извън кралската фамилия. Принадлежноста към определен род или племе се предава само от баща на син.
Така мога да си пиша до утре :) Малко за историята в мода - годината е 238, Гондорското кралство е въвлечено в гражданска война с отцепниците от новосъздаденото кралство Адунабар с владетел брата на гондорския крал - Амандил и неговите поддръжници. Амандил попада под влиянието на таен култ известен като The Shadow Cult. Негов основател е Herumor, Устата на Саурон. Кралство Адунабар започва с граници обхващащи по - голямата част от Мордор и Итилиен, включително Минас Итил и Емин Арнен, Дагорлад и провинция в която се намира Аргонат(което е едно от "чудесата" и е представено на картата). Гондор е в границите в които е през последните години от Тр.Еп. без Андраст, същото е и с Рохан, Умбар отново е владение на харадримите и тяхната империя обхваща целия юг, Ханд е представен от възтаннически провинции, както и Рованион, на изток от морето Рун и Мордор са Истерлингите, в северозападния край е Дун, те владеят и Ортанк. Гондор е във война с всички, без Рохан разбира се, но стария съюз с рохиримите е ненадежден(щото дипломацията в TW сериите е отврат, а и така като че ли е по - удачно и за пресъздаването на епохата)
Много дълго стана, но се чувствах длъжен, защото освен почитател на творчеството на Толкин, съм зомбиран на по TW сериите и смятам, че това е един от най - добрите модове правени за TW игра и малко претенциозно, но и най - добрата игра по Толкин за PC. Мода е красив, много важно - стабилен и коректен към историята на Средната земя. Има си разбира се и кусури, но пак казвам - препоръчвам го, ако имате свободно време. Няма такъв кеф като това да газиш оркски армии с конницата на рохиримите и кралските копиеносци и итилиенски стрелци да смазват армиите на юга и изтока :guns:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Сядам да тегля обикновения Роум отново, че го бях изтрил. После ще се огледам и за мода, а кога, ако не в сесия е времето на игрите :)

Finrod

Finrod
  • Потребители
  • 37 posts
Ще ти трябва и Barbarian Invasion пачната до 1.6 ;)

Ще си едитна последния пост, за да не стават два последователни :)

Качих си друг мод за TW, казва се LOTR:TW. Общо взето красива визия и смотан гемплей. Има някои добри попадения, но като цяло това е най - небалансираната игра, която съм играл, а самия мод е базиран върху филма, не върху книгата :( Имам странното усещане, че играя някоя от игрите на ЕА, ама не точно :lol: . Все пак след много часове игра, няколко вбесяващи крашвания(мода е бета версия, дано го пооправят малко защото след 2-3 часа игра самоинициативно решава да си почине за малко) и също много(ама мнооого) чийтове успях да дотътря Фродо и Сам до пустата планина и да спечеля една кампания от около 200 хода. Заслужава си обаче да се играят Custom Battle, Мордор има "единица" Саурон(който в битките всъщност е 2 единици с модел дословно направен по филма) и е много забавно да изтрепеш 4000-на армия от орки с 20 "единици" Саурон :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users