Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Песен за огън и лед

• Please log in to reply
111 replies to this topic

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
..

Edited by wutang, 03 август 2012 - 01:30 .

Горко на меките чела!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Абе, някой знае ли колко години минават от 1ва до 5та книга? Опитвам се по мой сметки нещо да сметна, ама не ми се получава. Докарвам го приблизително до 3 най-много 4 с разни догадки, спрямо кое за колко време минава, ама все пак...

Edited by Sparrow, 21 юли 2012 - 11:24 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Според таймлайна от Wiki of Ice and Fire си прав - от началото на първа до края на пета минават три години, от 298 г. до 300 г. след идването на Егон Завоевателя. Това е подробен списък кое през коя година се случва.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Тъй. Аз ще постна тука на колко години са героите в книгата за които ми пука. Да се има предвид, че това са годините в края на 5та, но горе-долу и в края на първа са минали поне 2 години, според линка по-горе. Слагам спойлер за нечелите книгите, защото има герои, които идват по-късно.

Spoiler

Засега толкова. Честно казано има и други, ама не ми се търсят годините сега, а на някои не са споменати.

Edited by Sparrow, 22 юли 2012 - 12:09 .

Posted Image

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Хора, прочетох и петата част. Не знам колко ще трябва да чакам до излизането на шестата, но вече нямам търпение. Те такива едни се наредиха в "Танц с дракони". Дано Мартин се ограничи само с планираните 7 тома, защото...

Някой знае ли какво стана с Бенджен Старк? Въпреки хилядите страници, май нямаше нищо за него. Е, аз имам едно подозрение, което ще споделя по-нататък.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
6та към лятото на 2014 може и да я видим.

Иначе, за Бенджен всички трябва да има предположение след като са прочели 3та и 5та.
Posted Image

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Прочетох тройката ,,Вихър от мечове,,.Прави бяхте хора това е страхотна поредица.:)

Бай дъ уей,нещо се е смълчал напоследък форума.Що така?

Edited by great, 21 октомври 2012 - 03:55 .

Praemonitus,praemunitus!

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts

Здрвейте, не знам дали е споменато някъде, но просто исках да вметна като предупреждение - вчера на панаира на книгата си казах " Така и така е ясно, че трябва да се прочете" и си взех наведнъж всички книги от поредицата - ГОЛЯМА ГРЕШКА, да си ги бях взел на английски по-добре. Преводът на книгата от Валерий Русинов е УЖАСЕН. Едвам издържам да я чета. Съжалявам, Валерий.

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Тинклем

Тинклем
  • Потребители
  • 61 posts
Чакай да започнеш "Танц с дракони", за да усетиш преводаческият връх...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Самият стил на Мартин е малко прекалено американски като за псевдосредновековен сетинг, но сравнението между английския текст и българските преводи е шокиращо. Има страхотни грешки, а май тук-там - и пропуски. Валерий Русинов отдавна не превежда почти нищо сам, а отгоре-отгоре преглежда преводи, направени от бригади литературни "негри". Физически не би му стигнало времето за друго. Подходът на ИК "Бард" към превежданите книги е много лош. 

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Така както се движа по страниците на книгите, в скоро време ще свършат, та дойдох да ви попитам дали някой знае кога ще излезе „Ветровете на зимата“? Доколкото ми е известно, предходните книги са излизали на интервали от по 5-6 години, та по мои сметки трябва да е тази (или другата) година, но пак не откривам някъде да пише. Така де, все тая. :) Засега върви доста обещаващо и съвсем не като „боза“, както ~shame~ си мислех. Успокоява ми носталгията по Толкин... Та, от женските персонажи ми харесват Аря и Дани. От мъжките: Джон Сняг (<3), Нед Старк също ми харесваше, но... та, Тирион Ланистър и... Джайм- за пръв път да мразя и харесвам някого едновременно. Визерис Таргариен ми вървеше и като трагичен, и като комичен случай, ама... Сир Джора Мормон също го дава интересен персонаж, пък ще видим. За сюжета, начина на писане и прочие, съгласна съм, че Мартин е един от малкото автори на фентъзи (въпреки, че книгите вървят с по-малко фентъзи елементи), които не копират Толкин.
banner.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Не съм сигурен, че ще имам особена стръв да прочета тази му книга, когато реши да я изкара на бял свят. Някак загубих тръпката след третата книга, сега съм доволен и на предният сезон от сериала.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users