Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Най-трогателен момент във филмите ...

• Please log in to reply
138 replies to this topic

Josette

Josette
  • Потребители
  • 6 posts
E това е Гандалф. :spiteful: Оцеля след балрога пък едно наклонче ли ще го спре. :D
And if you hear me talking on the wind
Youve got to understand
We must remain
Perfect strangers

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Проблемът не е в наклона, а в копиеносците долу :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Да се нанинжеш на бегом с конницата в копиеносците не е най-умното нещо, принципно, ама той Гандалф им светна в очите и те вдигнаха ръце (и съответно копия) да се предпазят. :Р
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Това за пореден път доказва, че Толкин и П. Джаксън разбират от средновековна тактика колкото аз от китайска поезия :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Да се нанинжеш на бегом с конницата в копиеносците не е най-умното нещо, принципно, ама той Гандалф им светна в очите и те вдигнаха ръце (и съответно копия) да се предпазят. :Р

+1

За справка - "Смело сърце". Сигурно има и по-достоверни примери, но не съм запознат с тях. :P
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Мен ме нямя в тоя филм,тогава за какви трогателни моменти говорим B) :passifier:

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts

Мен ме нямя в тоя филм,тогава за какви трогателни моменти говорим B) :passifier:

Е, разбира се, всички намираме за най-трогателен момента, в който падаш в оназ Бездна и после като падаш от хълма :)
Та, всички сме трогнати и ни е жал за балрожкото ти задниче, дето само пада по някакви камънаци!
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
Доста са тези моменти според мен, но ще опитам да откроя може би двата, които мен ме трогнаха най- много. Първият е появата на Гандалф и Рохиримите в подкрепа на защитниците на Шлемово усое. Просто колкото и пъти да гледам филма, всеки път настръхвам като първия път. Вторият много трогателен момент е монологът на Сам в Осгилиат в края на "Двете кули" за хубавите истории и за това, че на света все още има добро и си струва да се борим за него. Абе, аз да взема да си пусна филма довечера пак.
Winter is coming

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
За мен трогателните моменти във филма са два:
Първо, нямата сцена на отчаянието след излизането от Мория. Скръбта на героите е предадена извънредно добре.
Второ, раздаването на оръжие на старците и децата в Шлемово усое. Също е предаден много добре духът на безнадеждност и саможертва.
А кадърът, който най-много харесвам - макар че не е трогателен - е влизането на Черните конници в хана, където ханджията се крие зад тезгяха. Страхотна изразителност!
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Все не мога да реша Мажирепей моли ли се или просто му трепери ченето :)

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Според мен не точно се моли, а неосъзнато си говори каквото му дойде на ум - реакция на стреса.
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Нали по време на съвета на Елронд, Арагорн казваше, че на шишкавият мъж от Брее, който го нарича Бързоход, ще му се смръзне кръвта от ужас, ако узнае какви страхотии живеят само на един ден път от градчето му. Във филма Мажирепей изглежда точно така. Не знам защо, ама на мен точно тази сцена с кръчмаря ми е леко смешна.
Rogue's Gallery

Caspian

Caspian

Присъда: Пластмасова Глава

• Потребители
  • 133 posts
Първия път като ги гледах ми бяха трогателни 1-2 момента, сега като ги гледам рева от начало до край, поради носталгия.
Why not?

Alatriel

Alatriel
  • Потребители
  • 11 posts
Наистина любвта на Арвен и Арагорн е много трогателна, но според мен най-трогателният момент е, когато Фродо се разделя с Сам, Мери и Пипин и заминава.

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts
И за мен най-трогателният момент е в края на Завръщането на Краля, когато Фродо заминава. Иначе ми стана много мъчно за Сам, когато Фродо помисли, че той е изял всичката храна и му каза да се маха :(

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Абе всъщност... моментът, в който Еомер е гепил Грима за гръкляна, по коридора зад тях минава Еовин и Грима я заглееежда, при все че оня младеж ей сега ще го удуши :P

Jezebel

Jezebel
  • Потребители
  • 3 posts
Много интересна тема! Забелязах, че повечето от моментите, които сте описали, са също толкова трогателни и за мен. Съкрушеният Сам, който е отпратен от Фродо да се върне в Графството, песента на Пипин в тронната зала на Денетор и отчаянието му след края на песента, очите на Арагорн и думите му "For Frodo", лицето на Еовин, когато разбира, че Арагорн е "паднал" в битката с орките, падането на колене по време на коронацията на Краля, пред четиримата малки хобити ...

Имам си обаче, един специален момент, може би дори с тенденция да се приближи най-много до определението "Най-трогателен момент във филмите", който всеки път изтръгва от мен гърлен рев, реки от сълзи и хълцания ... моментът, в който Фродо за втори път отваря очите си в леглото в дома на Елронд, вижда Гандалф, след това през вратата влизат Пипин, Мери, Гимли, Леголас, Арагорн ... и Сам и тук идва Моментът. Погледът между двамата приятели, очите на Фродо изпълнени с дълбока признателност и тези на Сам, които описват цялата му същност, доброто му сърце и жертвоготовността му. Те не си казват нищо, всичко е казано от очите им.

Edited by Jezebel, 01 ноември 2012 - 10:57 .

"That there's some good in this world, Mr. Frodo... and it's worth fighting for!"

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts
Лично за мен е сцената , когато Дървобрад вижда изсечените дървета " Many of these trees was my friends . Creatures that I know from the nut ... . They have voices of there own "
“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Нормално е.Нали си Дървобрад?;)/>
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users