Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Кои са любимите ви герои?

• Please log in to reply
181 replies to this topic

Наследника на Исилдур

Наследника на Исилдур
  • Потребители
  • 8 posts
Моля не ми се присмивайте! Исках да напиша нещо и това беше първото което ми дойде на ум. Сигурен съм че вече има такава класация и че е невъзможно да се изброят героите които могат да бъдат любими,но това е то желанието на новия да направи нещо. Знам че тук има много мъдри хора, на които това ще изглежда като глупост (каквато всъщност е), и им се извинявам! Още веднъж моля не ми се присмивайте :blush: :blush:

П.С. Ако случайно има някой от Стара Загора ще се сети за какво говоря като кажа че тази полица е едва ли не за дете от училище "Любен Каравелов"

Слава на Мъдреците от БТФ!
Hail the Wise from BTF

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Доколкото разбирам това е тема, в която ние да изброяваме любимите си герои от Толкиновото творчество. :unsure:

Сред най-любимите ми герои са Финрод, Берен, Галадриел, Елвинг, Еарендил, Елронд, Билбо, Бард, Гандалф, Еовин, Фарамир, Глорфиндел(от ВнП)... ще спра дотук, че ще взема да изброя всичките герои от книгите :D
За да стане по-интересна темата предлагам да казваме и героите, които не ни допадат, или по някакви причини не харесваме. Такива за мен са Маеглин, Феанор в известна степен, калпавото джудже Мим и др.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
От "нашите" най-предпочитани са ми: Мери Брендифук, Самознай, Том Бомбадил, Пиволей Мажирепей (нашият знаменит ханджия!), Леголас и Гимли заедно (но не заради филма), крал Теоден, ентите Дървобрад и Бързолъч, Наместникът Денетор, Фарамир, Берегонд и старият Билбо. Симпатични момчета са всичките.

От другите особена слабост ми е коварният дракон Глаурунг. Както се пее в една песничка: "Но драконите са лукави..."

Edit, за да не е спам: всички герои от "Червенокосия Джайлс" като се почне от селянина, краля и свещеника, та се стигне до дракона и кучето!!! Тая книжка е по-добра от коняк с лимон, да му се не види...

AnnoMundi

AnnoMundi
  • Потребители
  • 240 posts
Исилдур, Арагорн, Боромир, Феанор
May as well go fishing.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Турин Турамбар - защото е най-злият от добрите и най-презиран от злите... заради други работи, които не мога да измисля сега.

Гандалф - защото няма такъв отворен и всезнаещ дядка, който обаче така добре да "наказва" лошите. А и е .. култов.,

Финрод Фелагунд - без особена причина. Смятам, че е недооценен, макар че е егати пича :)

Берен - защото й показа на тая Лутиен къде зимуват раците и кви пичове са хората.

Арагорн - не само че заби Арвен, ами и изнесе половината Война за Пръстена на плещите си.

Гил-Галад - егати мъжкарския елф, заклевам се.

Исилдур - защото му дойде акъла, макар й късно.

и още други... и те така... :)
Най-готиния подпис

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
1.Арагорн - защото е велик.Това е най-точната дума за него!Смел,самоотвержен,благороден,жертвоготовен.
2.Турин - защото все пак е господар на съдбата си-всичките беди,които го сполитат са по негова вина.Както му беше казано - не е гафа в името,а в него самия.И все пак го харесвам,защото е най-малкото храбър
3.Финдуилас - възприемам я като символ на надеждата
4.Гандалф - ех...защото е Гандалф
5.Берен и Лутиен(в комплект) - все пак...make love,not war...
6.Хурин - той също е велик човек!
7.Улмо - много го обичам тоя Валар!Много!
8.Илуватар - единствената ми забележка към него е мелкор^^
9.Еомер - Велик ездач и пълководец!
10.Еовин - само една жена може да вгорчи живота на Назгул^^

Не съм ги подреждала по някакъв критерии,просто изброявах^^

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
малко офф:
Ало, модераа, 'земи оправи името на темата!

Малко он:

Ороме - защото кърти *EDIT* наред - орки, троли, скали, борчета, елхички и прочее, но не и мифки!!

Edited by Kronos, 02 февруари 2008 - 12:10 .

Най-готиния подпис

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
(флъд)Това не е никаква обосновка и напомня на моето 'защото е гандалф' 0.о :D . И какво е къртел,амй са нямали мивки^^(/флъд)
Най-антипатичен ми е Моргот и Глаурунг,защото направо смърди^^И в буквален,и в преносен смисъл^^

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Night_Angel~

Night_Angel~
  • Потребители
  • 115 posts

П.С. Ако случайно има някой от Стара Загора ще се сети за какво говоря като кажа че тази полица е едва ли не за дете от училище "Любен Каравелов"

Спокойно не е! Далеч не сме за там, за щастие...

А по темата:
Творбите на Толкин са изпълнени с безчет герои и е много трудно да започнеш да изброяваш, без да изтървеш някой. Затова на кратко ще спомена, че всеки от Задругата ми е любим герой, единствен и специален с нещо. Имам и други любими герои, но къде ще се намерят по-хубави от двеветимата хубавци :P (ей, имам предвид членовете на Задругата, а не назгулите :tooth: )!

Ти не махай с ръка отмаляла,
не казвай с болка "прости" ,
аз не вярвам, че има раздяла,
аз не вярвам - не вярвай и ти!

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Феанор, Финголфин, Маедрос, Фингон, Финрод, Лутиен. В този ред.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Kixo

Kixo

Нещо

• Потребители
  • 128 posts
Ган-бури-ган :tooth:
Ashton Kutcher killed my cat!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

Ган-бури-ган :tooth:

Като гледам Мълчаливия Боб на аватара ти и някак си откривам прилики с Ган-Бури-Ган :) :thumb: :tooth:
Най-готиния подпис

Kixo

Kixo

Нещо

• Потребители
  • 128 posts
:off:

Има нещо такова.Трябва му само една препаска от листа и е готов :lol:
Ashton Kutcher killed my cat!

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Моргот - защото е пич, най-могъщият Валар и е единственият, който е имал смелостта да се възправи сам срещу всички Валари за да защитава своите идеа, пък били и те зли.

Турин - заради своя трагизъм, но и смелостта и навика си да слуша най-вече себе си и по-малко другите и нехае за авторитети и крале.

Шлем - не знам защо.. просто ме кефи, много ми хареса описанието как нощем излизал от Шлемов Дол като някакъв " огромен снежен трол " и душал противниковите войници.

Арагорн - заради величието, силата и мъдростта му, приркити под скромността му.

Олорин - заради същото.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Варда - защото е high-class queen :thumb:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Арагорн-защото заби Арвен ,счупи зъбите или там каквото имат на лошковците и им направи IT CAN BE DONE

Берен-кефи ме.Заради него елфите видяха че и хората стават за нещо.

Турин-тоя си прави каквото си знае и после се оплаква че името му виновно.Ама все пак направи жик так на Глаурунг.

Гимли и Леголас -заради свежия им хумор :)

Ороме-(@ Kronos)тогава мифки не са ли имали та тоя не е къртил мифки ?! Иначе паркети реди много е добър.

Кирдан-защото прави кораби с които който тръгне не се връща.

Жик так като се сетя още ще напиша,че в момента страдам от тежка форма на турнирно недоспиване и титло празнуване.
Ónen i-Estel Edain,Ú-chebin Estel anim.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Любимите ми герои от света на Средната земя не са малко - Дървобрад, Берен, Лутиен, Сам, Глаурунг, Ам - Гъл...На практика не мога да кажа с ръка на сърцето - "Този ми е любим, а този - не!".Вярно е, че има някои, които са ми доста антипатични, но и те имат своето място и значение :yes:
Обичам цялата Средна земя и всичко що расте и живее в нея :wub: :wub: !
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Сам, защото не остави до края Фродо сам; защото макар и сам, пак си остана Сам; защото, когато можеше да прехвърли отговорността към други, пак предпочиташе да поеме отговорността сам; защото до края Сам си остана самия себе си - Сам.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

_Fallen_anGel

_Fallen_anGel

Ангел...ама съм си жив Дявол

• Потребители
  • 132 posts
пф... тук почвам разбъркано който се сетя няма пак да ги подреждам

Гандалф - понякога най-невзрачният се оказва най-велик
Гил-Галад - "... последният владетел жив, на край свободен и щастлив..." абе просто ми е любим
Фелагунд - саможертвата му за да спаси берен мн ме трогна
Галадриел - понякога мълчанието може да каже повече...
краля чародей - е и аз нз защо ми харесва един назгул ама някак си ме кефи
Еомер - почти бих се влюбила в него ама сърцето ми вече е заето( а и той е човек)
Леголас - а да причината да не се влюбя :blush:
Елесар - велик и справедлив
Сам - примера ми за приятел (п.с. и аз искам такъв )
Белег - еми и той е пример за приятелство има и още нещо ама не мога да го обясня
Турим - заради трагизма му
Елберед - ... (шефа не се пропуска)
Еру - ...( и баш шефа не се пропуска)
Лутиен - най - прекрасната елфическа девойка раждала се някога ( и доста смела)
Гимли - има добро чувство за хумор (а в никъкъв случаи нямам предвид филма)
Том Бомбадил - най-малкото защото е такава загадка
Фарамир

и ако продължавам май наистина ще изброя всички защото то май почти няма такаива които да не ми харесват дори моргот, ама да речем че тези са ми по любими
А! Елберет Гилтониел!
Силиврен пенна мириел
о менел аглар еленат,
Гилтониел! А, Елберет!

http://w[/font]ww.my...fallenangel1111

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Малко офф:

Кирдан-защото прави кораби с които който тръгне не се връща.

Сега като се замисля, тоя не е бил много добър в работата си. :tooth: :tooth: :tooth:
Най-готиния подпис

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users