Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Кои са любимите ви герои?

• Please log in to reply
181 replies to this topic

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Турин -- Защото е мизерникPosted Image
Анардил Алдарион (Тар-Алдарион) -- повелител на нуменорските кораби, крал на Арменелос - Морякът има 2 души и вечно воюва със себе си... Posted Image
Ектелион -- повелител на гьолчето (опа, фонтана) на Гондолин, воин-пазител на Последната порта, нолдор с огромен музикален талант, а пък необикновеният му глас причинявал ужасни страдания на орките (липсват данни за други същества) Posted Image
Нахар -- първият меар, доведен в Средната земя от валара Ороме (ех, този Ороме...Posted Image)
Брего - "Конче, ти ли си?" :tooth:
Феанор -- защото се осмели да се опълчи срещу Валарите :bow:
Улмо -- защото единствено той от всички Валари наистина обича Средната земя :wub:
Тази година полуелф, догодина - цял елф!

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
Гил-Галад, Елронд, Гандалф, Билбо, Варда, Белег, Галадриел

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Хобитите- можеш да научиш всичко за тях само за месец,но и след 100 години пак могат да те изненадат :thumb: най-вече любими са ми Сам- толкова смелост,доброта,отдаденост, най-чистия герой от цялото Толкиново творчество! също и Фродо-нищо не го спря, той продължи, той сгреши, но го осъзна, намери сили и реши да живее, ако беше страхливец или живееше за Пръстена, щеше да се пусне в Ородруин! тези двамата са идоли :wub:

Lady-Dragon

Lady-Dragon

Lady

• Потребители
  • 44 posts
Любими герои са ми Гандалф ,Леголас ,Елронд ,Фродо ,Фарамир (от Властелинът на Пръстените) и Белег Крепоколък(може би най-любимият ми герой на Толкин.) ,Турин ,Хурин ,Морвен и Финдуилас (от Децата на Хурин) ...имам и още много любими герои на Толкин ,но ако започна да ги изброявам ще стане много дълго.А за герои ,които не са ми любими - Саурон (ВнП) ,Моргот и Глаурунг (Децата на Хурин).Има и още неприятни герои ,но тези са достатъчни.
R.I.P.,Heath Ledger!

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Лейди Дракон защо така изменяш на драконите :P

Талион Валадан

Талион Валадан
  • Потребители
  • 84 posts
Феанор - защото каза на Валарите да си гледат работата :excl:

Брандир - немога да кажа че го харесвам заради някакви качества а просто заради съдбата му

Арагорн - то е ясно B)

Турин - много простащини направи тоя мизерник ама си остана от добрите :lol:

Хурин Талион - най-великият воин от човешкото племе, който някога ще съществува :viking:

Хуор - пожертва живота си за Тургон

Берен - показа че и хората ги бива за нещо :ninja:

Маедрос - много се ядосвах на Толкин заради това решение да ги накара с Маглор да откраднат Силмарилите а след това - да се самоубият. Той ми стана любимец още когато единствен той си спомни за Фингон :)

Eamane_Ringeril

Eamane_Ringeril
  • Потребители
  • 35 posts
Лутиен - прекрасна , смела ... истинска елфическа принцеса !

Берен - е, може ли да пропусна такъв човек , наистина доказателство за това , че и хората ставате :D

Арагорн - защото е готин ( визуално) пък иначе е доста смел човека ! :) Цяло кралство си спечели :)

Това са ми най-любимите , но иначе цялата задруга , повечето елфи и хобити , някои хора . Всеки герой е уникален и заслужава да е любим ;)

Le plus important est invisible pour les yeux

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Глаурунг и Саруман (майнд контрол мастърите са луди :) )
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Арагорн - защото е готин ( визуално)

Аз пък си мисля, че синът Араторнов никога не е бил особен хубавец. Помниш ли какво казва в началото Фродо за Бързоход? :) "Готиността" на Елесар не е във външния му вид.
защото моят гарван е зелен

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аха, бил е само устат, чернокос и подходящ за крал :)

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Аз го обичам не защото е подходящ за крал, а щото е подходящ и за скиталец. :)
Другата ми слабост е Фарамир.

А красив (и гламав) е Турин. И него го обичам.

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

Другата ми слабост е Фарамир.

И на мен Фарамир ми е сред най-най-любимите герои :yes:

Milady

Milady
  • Потребители
  • 40 posts
По лесно ми е да се сетя кои герои не харесвам и това са:
Грима-просто ми е някак гнусен,такъв един низък, лицемерен...
Феанор- твърде нагъл ми идва. Не ми беше приятен до края.
Валарите също много ме дразниха на моменти-с бездействието си, но като цяло ги харесвам.
Ам-Гъл- той е убиец, крадец, коварен е, егоистичен, ненормален в лошия смисъл на думата. Шизофреничните му прояви не ме трогнаха и мъничко- в крайна сметка си остана лош.

Тук ще добавя и Турин, но той е в по-различна категория .Не ми харесва не заради качествата или постъпките си, а заради съдбата си(за която той не е виновен ;) ).Просто неговата история ме натоварва адски много, винаги ме е оставяла с неприятно усещане и чувства. Затова и не свързвам героя с хубави чувства. Създава ми кофти асоциация...
"Някои хора казват, че съм ужасен човек,
но не е истина.
Аз имам сърце на младо момче - в буркан на бюрото ми."
Стивън Кинг

LoThLoRiEn

LoThLoRiEn

Горски елф

• Потребители
  • 53 posts
Мойте любими са:
Арагорн-ВЕЛИК Е!
Гимли и Леголас-те са мн добри воини и освен тва са забавни :D
всички хобити и във филма и в книгата (даже и Лобелия :D -смешна е!)
Гандалф-МН ЯСНО!
Ентите-някви мн спокойни а всъщност каква сила се крие у тях
Галадриел-тя е страст на Гимли,мн е силна,притежава Нения,управлява Лориен,ауе супер яка е!
Глорфиндел-спасява Фродо от Назгулите (т.е. коня му) положителен герой който ме кефи :)
Елронд-баща на Арвен,владетел на Ломидол,той е и мн стар и мъдър и е мн силен-кефи ме отсякъде (въпреки че във филма май трябваще да изберат друг актьор да го играе ама както и да е :) _
Арвен-незнам просто нямам думи :)
и други ама ся не ми се изброяжа :D

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
LoThLoRiEn, че то останаха ли още :)
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 975 posts
Доста са и най-вероятно ще пропусна някои, ама веднага мога да кажа (общо взето в този ред):

Турин, заради окаяната му съдба - може би най-печалният образ; но и могъщ воин - уби гнусния червей. Също и Хурин, защото не трепна и пред Морготовата воля.

Финдуилас, защото докрай остана недообикната от Турин, а можеше да бъдат като Берен и Лутиен (ако и да не ги биха смятали за толкова велики); загина по много жесток и гаден начин.

Феанор, заради непреклонността на огнения си дух; най-великият сред чадата. Също така синовете му и внук му Келебримбор.

Гилраен, заради прозрението си.

Галадриел, защото е прекрасна и могъща елфическа владетелка, видяла светлината на двете дървета и дръзнала да се опълчи дори на Феанор.

Кирдан, защото вижда по-делеч и по-надълбоко отколкото всеки друг; води и пази народа си по най-добрия начин.

Улмо; Ауле - защото не можеше да чака и създаде джуджетата; Ниена

Еру, защото не унищожи джуджета и заради начинът, по който сътворява Еа и Е Единственият (за мен той не е никой от "нашите" богове, а не е и "бог" въобще - повече е)

Олве; Еарендил, Елендил, Ислидур, Анарион, Арагорн; Халбарад.

Дурин Първи и Безсмъртни.

Хуор, Туор; Воронве; Нелас.

Нимродел; Мелиан; Арвен.

Балрозите, джуджетата, елфите, орките, полуелфите (като цяло - видове)

А не са ми от любимите (като цяло или в отделни случаи):

Глаурунг, заради това, което стоварва върху Хуриновия род.

Ниенор, защото е обезумяла и носи най-ужасното дело на Турин

Манве, защото става равен по могъщество на Мелкор - не ми е приятен откъм дела много-много; Варда.

Денетор Втори, защото уж е могъщ наместник, а накрая съвсем полудява и делата му имат доста зли последици.

Ар-Фаразон; Бил Папратак; Азог; Беорн.

Урук-хаите и много от хобитите.

Оф, малко се отнесох :)

32

bdk---rohan.jpg

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Боромир.

Никой не спомена Боромир. И защо точно Боромир? <_<
Защото е най - близо до истински човек герой пресъздаден в книгата.
Не е с благородното потекло на Елесар (Арагорн).
Не е вълшебник, или премъдър като Митрандир.
Не притежава свръх естествено зрение и лека походка като Елф, или стомаха на един Хобит.

Боромир е Човек - и има всички слабости произтичащи от това. Изкушава се от идеята да притежава Единствения. Силен е, но и горделив. Упорит, но верен.

И накрая - въпреки че не устоя на изкушението да поиска Пръстена, не се поколеба да се жертва, за да се опита дори да спаси приятелите си.

Не свръх естествените умения или дълбоката мъдрост издигат Човека до божественото, а решението да се жертваш за другите, даааа. :yes:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Горделив, тщеславен, силен и упорит е и Феанор. Че и Мелкор дори. :Р

A Боромир е горд. Твърде горд.

Харесвам смелостта и самоотвержеността на Боромир, но по показател "човечност" Фарамир превъзхожда брат си. :Р

Ъм, да разбирам ли, че според теб "благородното потекло" на Арагорн e някаква стигма, лишаваща го от човешкото му лице, правеща го по-малко човек? :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Горделив, тщеславен, силен и упорит е и Феанор. Че и Мелкор дори. :Р

A Боромир е горд. Твърде горд.

Харесвам смелостта и самоотвержеността на Боромир, но по показател "човечност" Фарамир превъзхожда брат си. :Р

Ъм, да разбирам ли, че според теб "благородното потекло" на Арагорн e някаква стигма, лишаваща го от човешкото му лице, правеща го по-малко човек? :)

Ам, Фам прилича на бачо си, ама не е толкова "мачо" и - затова - по - замислен, търпелив, разсъдлив... Всъщност, метода по който "разпита" хобитите при първа среща доста повече го оприличава на баща им Денетор - повече расъдлив управник, макар и добър боец. Може би липсата на този стремеж към сила и величави победи на брат му не го тласна към търкалцето, не знам.

Елесар - не че не е човек. Доколкото схванах преките потомци на Елендил (и той самия) имат някакви промили Ерфска кръв... (как не ми е под ръка книгата да видя). Което по - скоро го доближава до образа на свръх - човек (тичаш 60 километра за 3 дни - в пълно снаряжение; размахваш 1,2метра/15 кг. желязо на преклонна възраст; гаджето ти е на ххх години и е безсмъртна). Абе, човек, ама с бонуси.
Над него също тегне риска да сподели съдбата на Исилдур, тук бонусите не помагат, но като цялостен образ Боромир ми се струва много по - естествен (реален?) от него.

Вярно - Боромир наистина е прекалено горд, но младия човек лесно се лъже от силата си, или поне това, което възприема като превъзходство, преимущество. Освен това не крие желанието си да използва "оръжието на Врага срещу него", но се подчинява на съвета, приема решението му. Може би най - човешката му черта е че, в края на краищата изпада в изкушение. Но не се колебае да рискува (загуби) живота си за да поправи злината. А Елесар сякаш не се вълнува от мисълта за пръстена, както и ЛеголасТ ( :lol: ), и Гимли, хобитите, дори Гандалф (всъщност, тук трябва да се отплесна да кажа, че Митрандир го нямам за човек - като полу - бог ми стои някак).

Всичките не-съвсем човеци в групата не си и помислят да вземат пръстена, все едно са ваксинирани да му се не види! Ако Страйдър поне веднъж беше стиснал зъбки във вътрешна борба да не отнеме пръстена, нямаше да ми стои като митичен герой. Затова съм склонен да определя Боромир като "човешкия" образ в Задругата - без "спешъли", родословие и СЪС всички слабости на хората - и тъкмо затова - да му симпатизирам.
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Как да имаш Гандалф за човек, когато той не е такъв? Олорин е маяр, също както Саруман (а двамата са истари) и Саурон. :)

Капчицата елфическа кръв във вените на Арагорн се дължи на факта, че родовата линия на нуменорските крале, респективно на гондорските и арнорски владетели, започва от Елрос Полуелф (Тар-Минятур), брата на Елронд.

А по моему Телконтар се вълнува от присъствието на Пръстена, и то много. Шайнито го удря право по самоувереността. Че и по честта дори. :)

А за Дунедаините възрастта му не е преклонна, в разцвета на силите си е даже. :Р

Хм, значи Исилдур е повече човек от сина Араторнов, понеже се е поддал на изкушението? Или понеже волята му е по-слаба от тази на един маяр? Това ли обуславя човешкото - слабостите?

По моему героизмът не се състои в размахването на мечове и брадви; смелостта не е отсъствието на страх, волята не е липса на изкушение, а преодоляването им.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users