Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Diablo I I I

• Please log in to reply
102 replies to this topic

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

Относно историята - soulstone-ът на Диабло беше унищожен, но това просто го лишава от способността да се вселява в хора, така че може да се появи без някаква материална обвивка, нещо тип Саурон :Р
А може би с разрушаването на Worldstone-а се е появил някакъв нов начин за Диабло и братята му да се върнат обратно. Баал примерно е знаел, че ако Worldstone-а бъде разрушен ще стане така, Тириел е бил покварен от него и затова е разрушил камъка (разрушаването не е било предсказано, за разлика от покваряването на камъка).

Да не забравяме, че Диабло, Мефисто и Бейл (което са си три имена, за едно и също Зло, ама айде!) са братя - следователно трябва да имат и Мама и Татко...

Примерно, майката им, разгневена, че дечурлята са били попилени от проклетите хора, идва облякла infernal-пенюар и нарамила infernal-точилка и попилява Света :)
Най-готиния подпис

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts

Да не забравяме, че Диабло, Мефисто и Бейл (което са си три имена, за едно и също Зло, ама айде!) са братя - следователно трябва да имат и Мама и Татко...

Примерно, майката им, разгневена, че дечурлята са били попилени от проклетите хора, идва облякла infernal-пенюар и нарамила infernal-точилка и попилява Света :)

Това ще трябва да е Diablo III - Beowulf Edition :tooth:
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Steven

Steven

Джудж

• Потребители
  • 86 posts
Дано само да не кажат, че ще го рилийзнат догодина по това време щото ...

Може за Коледа :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Blizzard нямат навика да издават игрите толкова бързо. И WarCraft III и WoW излязоха години след като бяха обявени (за StarCraft: Ghost също чакахме бая, пък тя дори не излезе :D ) и не мисля, че Diablo III или StarCraft II ще излязат тази година.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Steven

Steven

Джудж

• Потребители
  • 86 posts
Даде, само дето играта е готина "вмомента", сигурно ще си остане мания де.

Но ако я пуснат след 1.5 ~ 2 години нали се сещаш, че няма да е точно "революционна". Най-малкото ще има вече по-добър енджин (примерно).

Естествено понеже са Blizz ще бъде небивал успех/мания/лудница. Ще бие рекорди и все пак ще си кажеш, че можеше и повече (по-рано да бъдем точни) :)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
То и сега не изглежда кой знае колко революционна, дори и по графика, но всички знаем, че Близард не се стремят към това.
Сещам се Diablo 2 като излезе - беше 640х480 :wacko: , ама хората обезумяха по нея.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Steven

Steven

Джудж

• Потребители
  • 86 posts
800x600 беше брее ;)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
800х600 стана с Lord of Destruction, a само Diablo II си беше 640х480. :yes:
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Steven

Steven

Джудж

• Потребители
  • 86 posts
Радвам се че точно това не го помня :D

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Да, силната страна на двойката никога не е била графиката. :) А Тройката вече успя да предизвика спорове, че и петиция срещу пъстрата си графика. Времето до излизането на играта в никакъв случай няма да мине безоблачно.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Хареса ми това, че героят вече си има глас, докато си говори с персонажите (във случая, беше с Кейн)
Най-готиния подпис

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts

Да, силната страна на двойката никога не е била графиката. :) А Тройката вече успя да предизвика спорове, че и петиция срещу пъстрата си графика. Времето до излизането на играта в никакъв случай няма да мине безоблачно.

Всъщност по думите на главният дизайнер Jay Wilson, за успокоение на разтревожените фенове, крайната версия ще предлага една наистина мрачна атмосфера, контрастираща с ранните фази на играта, в които всичко е далеч по-светло и приветливо.
Освен това той добавя, че осветлението в някои от фенските едитнати арт-ове е ефектно, но невъзможно да бъде изобразено от по-маломощни компютри, а в други тъмницата прави много модели и предмети трудни за виждане и различаване. Колкото до тези, в които е "влошено" времето на някои от външните сцени, той препоръча на създателите им да изгледат геймплейното клипче пак, за да си припомнят пороя в края му.

Така, че все пак се очертава една по-мрачна визия, но не и толкова мрачна, колкото искат подписалите петицията. Лично на мен визията ми допада и така, но ще се видим крайния резултат ;)

Другата новост е че от старите класове ще се завърне само варварина, тъй като другите са били просто съвършени и няма какво повече да им се подобри :lol:
Естествено, няма как да не видим стрелец, магьосник или подобие на паладина (или някакви смесени класове), така че място за притеснение няма :)

Очертава се също и премахването на колбите за мана и кръв, така че ще изчезне бясното набиране на клавишите :lol: , а кто еквивалент се чертават появата на духчета, от убитите противници, които да служат за лекуване.

Източници: www.games.bg и Gamerzhut
In the end, everybody bleeds the same ...

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Да, част от новините ги четох като излязоха и поне три от тях предизвикаха въпроси в мен тогава.

За визията и оправданията за по-слабите компютри не ми звучи убедително, защото един FPS би трябвало да е в пъти по-тежък от енджинът на Д3. Един Aurora енджин (да ме прощава bdk, но "двигател" в случая стои като кръпка), та, един Aurora енджин във Вещера, например, предлагаше зашеметяваща визия и атмосфера на цената на съвсем разумни изисквания. Неговият проблем беше, че не бяха оптимизирали времето за зареждане, но това е въпрос на полиране. Така че ние ще го играем и на мах, и орязано до дупка, но е добре да има опции и за двете и съответно награда за всеки един от изборите - бързина в първия случай и красота във втория.
Без да съм технически много навътре, предполагам че графичната платформа на Д3 не би трябвало да е по-тежка от всеки негов съвременник сред шутърите. Едно е изометричната подвижна камера на Д3, друго е свободната камера при играта от първо лице.
И като завършек да кажа: харесват ми и двата подхода - първоначалният на Близард при демото и фенските шотове и изобщо нямам притеснение дали ще ми хареса графиката. :)

Чуденката ми беше за новите/стари герои. Че ще има стрелец е ясно, че ще има балансиран войн тип Паладин е ясно, чистото борче барварина си е на мястото, чист маг също ще има "ала сорс", вероятно и някакъв стелт (сори, bdk :) тип rouge ще има, почти мога да се обзаложа. Все пак това е Диабло 20 години по-късно, не е Диабло в космоса или постапокалиптично Диабло. Само се чудя как ще направят гимнастиката със заявлението, че ще са съвършенно нови класове. Ами че witch doctor`а си беше ъпгрейтван (лол, подобрен:) некромансер. Тук съм сигурен, че много хора ще ги дебнат с критики. Не че на Близард много им пука, и с право - зад гърба си имат някои от най-значимите за гейм индустрията заглавия.

А, да, колбите:) Ако остане първоначалният вариант, както в демото, това много ще прилича на Lionheart: Legacy of the Crusader. Което ще доведе до промени в геймплея, големи промени, и то за добро. Тук с две ръце гласувам одобрение. Всичко останало е едно голямо чакане и потриване на ръце.:)

Сюзън Смърт

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Хм, това със съвършено новите герои кога са го казали (явно не съм слушал внимателно :) )? Щото и на мен ми звучи съмнително. Близард винаги са били добри в частта със съвършеното, но не и в тази с новото :Р Може би съвършено нови като умения (не като класове) и то спрямо старите герои, а не по принцип.

А от това, което са показали засега, на мен графиката много ми харесва. Дънджъните (аз няма да се извинявам :P) изглеждат достатъчно мрачни, даже околната среда ми напомняше за Prince of Persia: Warrior Within, ако въобще може да става дума за някакво сравнение. Дори полянките с цветенцата ми се понравиха. :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

. Близард винаги са били добри в частта със съвършеното, но не и в тази с новото :Р

Хехе.. нали! "Щом работи (разбирай популярно, добре прието) - не го променяй! Полирай го и го доведи до съвършенство!" Изпитана формула :)

Но наистина ставаше дума за "напълно нови персонажи", не нови умения или дърво на развитие. Запазват само Варваринът. Че то ако и него го нямаше, тогава няма Близард, няма Млизард :tooth: феновете не подписка, ами ще вдигнат бунт.

А от предното мнение до сега си мечтая и мисля колко добре аз бих приел един Rogue персонаж в игралния свят на W3 :)

Сюзън Смърт

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts

А от предното мнение до сега си мечтая и мисля колко добре аз бих приел един Rogue персонаж в игралния свят на W3 :)

Всъщност дори и от Blizzard се очаква да има все пак някаква промяна :lol:
Била тя в нови класове герои или нови умения. Едва ли обаче уменията за магьосника или варварина биха се различавали коренно от старите такива, според мен..
Качествен rogue-персонаж, наистина ще внесе свежа глътка промяна в света на Sanctuary-то. Assassin-ката навремето ми беше интересен герой, но така и не се влюбих в нея, както това се случи с Druid-a - Shapeshifter.

На предстоящия Blizzcon съм убеден, че ще разкрият поне още 1 нов персонаж, така че след около месец и нещо ще видим резултата от новите герои.
In the end, everybody bleeds the same ...

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts

Качествен персонаж, наистина ще внесе свежа глътка промяна в света на Sanctuary-то. Assassin-ката навремето ми беше интересен герой, но така и не се влюбих в нея, както това се случи с Druid-a - Shapeshifter.

Rouge-ката от първото Diablo си беше съвсем качествен персонаж. :)
От Близард революции не могат да се очакват, но ще е достатъчно да направят едно достатъчно пристрастяващо коли-корми-режи-троши RPG. Според представеното дотук има много добри изгледи да е точно такова. Тая игра винаги е била симулация на слон в стъкларски магазин и няма много какво да се подобрява, освен количеството на стъклата, начина, по който се трошат и тонажа на слона. Е, може би и фабулата де - какво е екзестинциалното удовлетворение на слона от това, че ще потроши стъклата.
Впрочем относно историята, чудно какво ще измайсторят добрите американци за да вдигнат от гробищата ако не всичките трима братя, то барем най-малкия. Малко не върви играта да се казва Diablo, а главния виновник за това име да е само фрагмент от някаква предишна история.

Малко оф:

един Aurora енджин във Вещера, например, предлагаше зашеметяваща визия и атмосфера на цената на съвсем разумни изисквания

Че визията на Уитчъра е страхотна спор няма, ама съвсем разумните изисквания... :huh: С GeForce 7300 GT, гигабайтче РАМ и 3+ GHz процесор това нещо не може да се играе с изометрична камера в някои области (Swamps примерно) дори на средни детайли. С фиксираната камера положението се подобрява значително, но из разни открити терени се случва да сече доста безмилостно. Trade Quarter-а пък е кошмар, както и да го гласиш. Не е чак толкова непретенциозен тоя енджин.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Асасинката от Диабло 2 ми е може би любимият персонаж след сорсърката и (наравно с) варварина. Но да, няма нищо кой знае колко rogue в нея, особено като аз играя с нея, защото я ползвам като меле герой, като траперка не ме кефи и вдигам главно martial arts, малко shadow disciplines и никакви traps.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Че визията на Уитчъра е страхотна спор няма, ама съвсем разумните изисквания... :huh: С GeForce 7300 GT, гигабайтче РАМ и 3+ GHz процесор това нещо не може да се играе с изометрична камера в някои области (Swamps примерно) дори на средни детайли. С фиксираната камера положението се подобрява значително, но из разни открити терени се случва да сече доста безмилостно. Trade Quarter-а пък е кошмар, както и да го гласиш. Не е чак толкова непретенциозен тоя енджин.

Всъщност, всички критики, които отнесе Вещерът в частта с енджина бяха заради неоптимизираност в моментите със зареждането (зареждането като факт при всяко влизане и излизане от местност, къща или подземие и зареждането като продължителност. Това го поправиха на едно търпимо ниво в 1.3 пач, а сега с The Witcher Enhanced Edition се хвалят, че са го свели до минимум. Ще видим, де!

Все пак, да си го кажем направо, 7300 ГТ изобщо не може да се спряга за смислена геймърска карта по времето, което излиза Вещерът - края на 2007. Шеговито казано, почти всяка карта от 6 серия е по-добра от нея (с изключение на 6300 :) . 1ГБ рам ставаше да се играе играта, но във форумите играчите казваха, че при 2ГБ ситуацията се променя драстично - зареждането енормално, както и самата игра. А 2ГБ е нормално да има един геймърски комп.

Сега, не мисли, че аз съм от тези, на които тате е купил машина за 2500лв и през няколко месеца я ъпгрейтва, та ги говоря тези неща. Играл съм играта на 7600 GT AGP, 2x512DDR, Athlon 1800Mhz. Можеш да си представиш как съм я играл - просто нямаше какво да отрежа повече от нея :) Факт е, че масовата игрална машина на запад е година по-напред от масовия компютър при нас. Смятам скоро да поправя това неравновесие :)

Сюзън Смърт

Agarwaen

Agarwaen

Leather Rebel

• Потребители
  • 53 posts
Накратко, след излизането на Diablo III никой на тази планета няма да иска да погледне друга игра за неопределен период от време. :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users